V březnu roku 1984 otřásla Islandem šokující událost. Po nečekané prudké bouři se několik kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s celou posádkou. Jeden člen posádky však popřel veškeré fyzikální zákony a přežil šest hodin v Severním ledovém oceánu. Guli sám bez pomoci doplaval až ke břehu islandského ostrova a překonal i strastiplnou cestu přes pusté lávové pole. Ačkoliv lékaři podrobili Guliho řadě testů, dodnes zůstává záhadou, jak podobný nápor mohl vydržet. Silný a tajemný lidský příběh, který se na Islandu stal legendou, inspiroval slavného islandského režiséra, scénáristu a herce Baltasara Kormákura k natočení filmu Hluboko. Snímek vypráví jak celou nešťastnou událost, tak následující mediální smršť, kterou příběh zázračně zachráněného trosečníka vyvolal. Na pozadí celého dobrodružného příběhu se vine téma síly lidské vůle a osamění přeživšího. (oficiální text distributora)

raikonen16

Technicky velmi dobře zvládnuté, ale divák nemá vůbec čas se jakkoli sžít s hlavní postavou a tak její strasti rozhodně příliš neprožívá. Navíc zde není moc využité téma návratu hlavního hrdiny na Island a celému filmu by spíš slušela podoba dokumentu, protože tohle bohužel jako klasický celovečerní film příliš nefunguje a hodnocení tak nemůže být vyšší. ()

BruceTichac

Nejdříve jsem si myslel, že je strašně špatný jen ten český dabing, ale brzy jsem pochopil, že špatný je celý film. To se opravdu nedalo dokoukat!! A přitom na tak silný námět, se dá natočit kvalitní film. Islanďanům se to bohužel nepovedlo ani omylem. Jedna hvězda a to je maximum. ()

paber778

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Vůbec mi nevadí, že se z toho vyklubalo něco jako hraný dokument, možná právě naopak.Evropsky poklidně natočené drama.....Dovedu si představit, co by s tímhle v podstatě hollywoodským námětem udělali Amíci - viz Dokonalá bouře a podobné trháky. ()

cekatesmrt

šel jsem na to do kina s velkým očekáváním a to možná byla chyba,přítelkyně mi vedle usnula,já se sice soustředil,ale zase tak mě to neupoutalo.Na filmu se mi spíše líbila ta "pevninská " část , jak úvodní tak i finální . Na moři to zachraňují jen flashbacky ,ale ono řekněme jsi na rovinu,lze záživně natočit samostatně plavajícího člověka mořem ? Jinak šel jsem na premiéru a v kině 6 lidí :/ film jsi zaslouží větší návštěvnost :) ()

karmalat

Strhující příběh skvěle natočený úplně obyčejným a civilním způsobem. Moře a islandská krajina jsou dalšími herci. Film o vůli přežít a o tom, že být tlustý se může někdy opravdu vyplatit. Americká produkce by z tohohle udělala trikové drama a ještě by to okořenila love story se šťastným shledáním, ale já jsem rád, že se tak nestalo. Délka filmu je akorát. Dávám 5 hvězdiček. ()

Pufintak

Kormákurův návrat na Island jsem si představoval přeci jenom trochu jinak. Vychází sice ze silného příběhu a zajímavě syrového zpracování, ovšem přesto všechno se jedná skutečně jen a pouze o hraný dokument, který není ve výsledku ani klasickým celovečerákem, ani dokumentem. Přikláním se k názoru, že vybrat se jednu z těchto možností a natočit ji pořádně by zřejmě vyvolalo příznivější reakce. Navíc druhá část (nebo možná spíše třetí třetina) filmu, která již postrádá boj o přežití a onu emoční sílu se jeví poněkud zdlouhavá a pro film mířící na plátna vyloženě dokumentární. Desítky minut testování hlavního hrdiny bez jediné záživnější události a navíc s překvapivým rozuzlením, že tlustí lidé lépe snáší zimu, jsou nadbytečné a mrazivě neuspokojivé. ()

Googooplexer

Mohlo to byť lepšie, ale aj horšie. Gulli Seagulli :))) Tak tento Gulli je sympatický a pregullil sa celým filmov úplne ladne a bez problémov. Zjavom je to taký retardovanejší islandský Jonah Hill a viem si ho predstaviť v nejakom naozaj poriadnom filme. ()

danny79

Ze survivalu natoceneho podle skutecnych udalosti by se dalo vytezit mnohem vice. Hlavniho hrdina bojuje s prirodou i sam se sebou, aby prezil a ukazal celemu svetu, ze islandska odolnost a vule je nezmerna, a ani veda ji nedokaze vysvetlit. Filmu chybi napeti, velkolepejsi vyprava, zprostredkovani atmosfery divakovi i kvalitnejsi herecke vykony. ()

mudo1982

Film podľa skutočnej udalosti z prostredia Islandu. Prvá polovica filmu nás oboznámi s postavami a s hlavným hrdinom, nasleduje potopenie lode a záchrana. Celá táto časť má výbornú mrazivú atmosféru, ktorá diváka vtiahne do deja. Druhá polovica filmu je založená na skúmaní okolností, ako mohol človek v takýchto podmienkach prežiť. Nie je síce tak dramatická, ale rozhodne filmu na kvalite neuberá. Celkovo zaujímavý film, ktorý, najmä milovníkom severských filmov, rozhodne stojí za pozretie. ()

Widlicka4

Film se místy blíží spíše hranému dokumentu než skutečně uměleckému filmu. Nedá se sice říci, že by to bylo vysloveně špatně, ale někdy má člověk pocit, že tam chybí něco navíc, co by to zvedlo nad pouhé převyprávění krátké životní epizody jednoho neznámého Islanďana. I když těžiště filmu by měla tvořit část ztroskotání lodi, přežití v oceánu a záchrany, pro mě nejzajímavější pasáž přišla až poté. Opravdu skvěle zachycená kombinace (1) nutkavé potřeby racionálně vysvětlit to, že někdo zázračně přežil v ledovém oceánu, i za pomoci opravdu obskurních testů, (2) místy až urputné snahy udělat z přeživšího národního hrdinu a (3) jeho stejně urputné snahy se tím hrdinou nestat. A to se přitom reálný příběh odehrál v roce 1984, jak by to asi vypadalo dnes v mediální době... Celkově tak za 70 %, bohužel se kloním spíš ke třem hvězdičkám kvůli opravdu příšernému českému dabingu, za což sice autoři filmu nemohou, ale mně to prostě zážitek z filmu dost snižuje, nemohu si pomoci. ()

yejb

Neuvěřitelně mě dostal. Nechápu místní recenze(nty), píšící o plochém námětu nebo nedostatku akce. Jestli vůbec ví, co píšou a zda jsou příčetní? Tolik lidskosti, zoufalství, ale i naděje, všechno pěkně zabalené v jednom a kamera, která tě nepustí. Skvěle vykreslená prostředí, každodenní realita, reálie. Několik scén se stalo mými osobními memy, které si promítám v mém komorním vnitřním biografu v těžkých chvílích. Viděno tak 13x? 100%. ()

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

06.04.2013

V tomto roce vstupují 20. Dny evropského filmu do nové dekády - letos je to 20 let od vzniku filmové přehlídky. Program zahrnuje na 48 filmů z více jak 25 evropských zemí. Praha 11. - 18. 4. / kina… (více)