V březnu roku 1984 otřásla Islandem šokující událost. Po nečekané prudké bouři se několik kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s celou posádkou. Jeden člen posádky však popřel veškeré fyzikální zákony a přežil šest hodin v Severním ledovém oceánu. Guli sám bez pomoci doplaval až ke břehu islandského ostrova a překonal i strastiplnou cestu přes pusté lávové pole. Ačkoliv lékaři podrobili Guliho řadě testů, dodnes zůstává záhadou, jak podobný nápor mohl vydržet. Silný a tajemný lidský příběh, který se na Islandu stal legendou, inspiroval slavného islandského režiséra, scénáristu a herce Baltasara Kormákura k natočení filmu Hluboko. Snímek vypráví jak celou nešťastnou událost, tak následující mediální smršť, kterou příběh zázračně zachráněného trosečníka vyvolal. Na pozadí celého dobrodružného příběhu se vine téma síly lidské vůle a osamění přeživšího. (oficiální text distributora)

petikacka

Takové klidné a přitom tak dramatické...Island a severní ledový oceán...Teplota vzduchu -2°C, teplota vody 5°C...Přežít 6 hodin v moři je dodnes naprostý nesmysl a přesto se to stalo...Jojo, ne nadarmo se říká už od války : "Až budou tlustý hubení, tak hubení budou studení"...Něco na tom asi bude...Za mě 85% ()

phoebe79

Já jsem nadšená, z reakcí zde jsem se trochu bála, ale mylně. Nemůžu nic vytknout, syrově natočeno, bez zbytečnejch melodramat a zbytečnejch plků a natočeno v reálném prostředí!!!! Né v nějakejch nádržích apod. jak tomu bývá zvykem, víme kde. Film mne zasáhl emotivně mnohem víc, než bych čekala a nepotřebuje k tomu zbytečné berličky, jak známe. Takže díky, Baltasare!!!! ()

fleurette

Po dlouhé době film, který mě chytl u srdce. Neuvěřitelný příběh, skvělý hlavní hrdina v mnoha ohledech sympatičtější než jeho předloha, úžasná krajina. Příběh odhodlání člověka přežít. ()

Karala

Bez triků, bez příkras, bez zbytečných citových výjevů. Prostě příběh, který nezůstal nepovšimnut. A to je dobře. ()

agassi68

Takmer hodinu nuda. Režisér skrátka nedokázal zachytiť tú jedinečnú drámu človeka a preniesť ju na plátno. Baviť ma to začalo vlastne až od momentu záchrany. Ako dokument to mohol byť pekný štvorhviezdičkový kus.. ()

Rathalos

Tesil som sa na tuto dramu od Baltasara Kormakura,ale prislo sklamanie,nudne prevedenie,pri ktorom sa mi usta otvarali a bolo tazke to dopozerat do konca...:-) ()

Ombak▼Penari

Zajímavá událost, ale jako filmový příběh nic extra. Tak nějak mě vlastně udivuje, že mě to docela zaujalo. Prostě zručný režisér dokáže natočit zajímavě i průměrnou story. ()

Candy.de

Takovej ten pocit, když sedíte v kině a je vám zima i přesto, že máte mikinu. Velmi skromně, ale atraktivně zpracovaný příběh podle skutečné události. Žádný happy end, žádný super hrdina, ale přitom máte pocit, že se stalo něco velkého a vy můžete prostřednictvím filmu být u toho. Krásný výsek ze života jednoho "obyčejného" člověka. ()

valheru

Jednoduše a upřímně natočené drama založené na událostech z roku 1984, které vypráví o boji o život v kritických podmínkách na moři. Jsem rád, že film nesklouzne do sladkobolných klišé a ukazuje věci takové, jaké jsou. Za mě tak 75%. Doporučuji nekoukat na trailer, který je bohužel k takovémuto filmu kompletně všeříkající. ()

Roner

Film hodně drsnej. Prostě skandinávci ! Když je někdo borec tak to ani chytrá SBS (special boat service, ještě tvrdší chlapící než SAS) a hloupý doktoři (do teď ! ) nevysvětlí. Ale příběh je to ke konci už dost nudnej ... ()

ecis

Jednoduchy pribeh opriahnuty legendou. Ziadne giganticke spracovanie, ci nasilu tlacene slzy resp. akcia. Je to jeden tazky boj o prezitie obycajneho cloveka v neludskych ladovych vodach. Ci verite alebo nie; ci chcete verit, alebo nie, pochybnosti o tej druhej moznosti stale ostanu. Pre niekoho mozno prazdne a rozvlacne, pre tych, ktorym chuti europske kino, neobycajne skandinavske. ()

Ceberus

Přikláním se k ostatním - formou dokumentu, proč ne, ale filmové zpracování se mi zdá příliš natažené a nudné. ()

ing.man

Dlouhou řadu měsíců jsem kolem tohoto filmu chodil, než jsem se odvážil jej shlédnout. Příběhy obyčejných lidí na pozadí neskutečných okolností. Film o těch, pro které je nebezpečí a umírání realitou. Smrt zde není tabu. Celkem poklidně plynoucí film s dramatickou (ale nijak drasticky zflimovanou) zápletkou. Žádný happyend ani nová naděje, prostě jen život sám. Pěkný reálie Islandu osumdesátých let. Asi ve mě nějakou stopu zanechá. Asi o něm budu zítra v práci přemýšlet. ()

Lupes

Obyčejný rybář. Obyčejná práce, ranní vstávání, nedodržování předpisů, chlast a kocovina. Obyčejná posádka, žádné ždímání emocí a vzbuzování sympatie. Obyčejné filmové zpracování. Neobyčejně silný film. Protože síla je v obyčejných věcech, které jsou zachyceny ve vší realitě a opravdovosti. Protože bolest se obyčejně ukrývá uvnitř a je neobyčejné ji objevit a sdílet. Protože neobyčejné věci jsou kolem nás. To jen my jsme otupěli, když jsem tak dlouho ujížděli na obyčejných fantasmagoriích. ()

Marator

Kdyby hrál Ólafur Darri Ólafsson alis Guli tučňák místo Leonarda di Kapra v Titaniku Jacka, tak by se diváci Cameronova velkofilmu dočkali přesladké romance. Těžko se věří, že někdo může v pětistupňovém moři vydržet hodinu, natož 6. Ale je to podle skutečné událost, tak tomu musíme věřit. ()

denulik

Mám len dve otázky: Bola tam pointa? Lebo mňe ten film vyšumel do prázdna. A prečo sa nevolal studeno namiesto hlboko? ()

kedu

hvězdu za trailer - zbytek je podvod na divákovi. Pokud distributor nebyl zbabělec, udělal by trailer odpovídající filmu, ale místo toho lhal. Film je směsicí všech možných žánrů a hlavní nedostatkem je neschopnost Kormákura rozhodnout se co, proč a jak točí a asi mu chybí i vhled do divákovi duše, protože si nepoložil otázku, proč by měl někdo jeho film vidět... ()

WolfIssen

Skoro to vypadá, jako kdyby obrovská vůle přežít byla pomalu zločinem a lží. Omezení to většinou nedokážou příjmout ani pochopit. Proto taky lidé jako Guli zažívají po nedobrovolné dobrodružné zkušenosti snad ještě horší pocity, než když se sami pokoušeli bojovat s živly a nepřízní osudu. ()

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

06.04.2013

V tomto roce vstupují 20. Dny evropského filmu do nové dekády - letos je to 20 let od vzniku filmové přehlídky. Program zahrnuje na 48 filmů z více jak 25 evropských zemí. Praha 11. - 18. 4. / kina… (více)