Enšpígl

Jestliže jsem včera u Rumunů (Artim!) vyhlásil prozatimního krále Korona movie cupu, tak dneska dostal svýho rovnocennýho francouzskýho brášku. Neuvěřitelná storka, kdy dva frajeři shodou okolností legenda francouské komedie Pierre Richard a další nehorázný masér francouzské komedie Jacques Villeret se rozhodnou zařadit do programu CK program "Robinson Crusoe " zkráceně - zaplať a všechno si zařiď sám a jedou s první partou vše vyzkoušet na nějaký exotický ostrov a v tu chvíli začne neuvěřitelné cestovatelské improvizace. Jedná se o největší filmový cestovatelský punk, co jsem kdy viděl, humor to určitě není pro každýho, protože to je opravdu neskutečný jak tam procházej s kuframa nějakou džunglí a Pierre jim tam káže s mačetou v ruce o vysněné dovolené. Moc děkuji uživatelce myschenka, že mě tenhle naprosto neznámej francouzskej dobrodružnej punk dopřála. ()

rivah

Pierre Richard jako zaměstnanec cestovky. Film začíná jeho sněním nad barvy vyzařující lampou osvětlující obraz tmavé krásky, pak přechází do kanceláře, seznámení s černou kráskou, kde v posteli je překvapí telefon jeho snoubenky a následuje hádka a vrcholí výletem do neznáma, kdesi v karibiku na plachetnici si vyjedou na ostrov, v džungli tráví noc a pak se vracejí do kanceláře. Film dýchá přirozenou uvolněností a zvídavou hravostí (70%)....komentář: http://seul-le-cinema.blogspot.com/2012/03/castaways-of-turtle-island.html ()