Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ze zapomenutí se k divákům vrací drobný klenot, skvěle inscenovaná tragikomedie odehrávající se na vesnici. Zachycuje různorodou sestavu starých dědků, různě trávících podzim svého života. Někteří se baví pozorováním aut, jedoucích do nepřehledné zatáčky, jeden však trýznivě prožívá jak ponižující chudobu (důchod mu sotva stačí k pořízení nejzákladnějších potravin), tak zhrublé chování nejbližších. Tento pozoruhodný středometrážní snímek se opírá především o vynikající herecké ztvárnění, špičková sestava známých tváří dokonale souzní s rázovitými vesničany. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

PhillM. 

všechny recenze uživatele

V rámci letošního boskovického festivalu (2015) se filmová větev věnovala osobnosti scénáristy Jiřího Křižana, resp. jeho tvorbě (je autorem scénářů k takovým filmům jako jsou Stíny horkého léta, Signum Laudis, nebo Je třeba zabít Sekala). Zašel jsem si hned první den na Horký vzduch, tedy Křižanův úplně první scénář, a rozhodně nelituji. Geniální ucho pro dialog, představení postav na malé ploše prostřednictvím každodenních banalit, živé postavy tancují v horkém líném vzduchu přesvědčivý tanec o život (tedy hlavně Štěpánkova postava, ta na konci doslova). Navíc rozhovor s farářem je to nejvtipnější, co jsem letos ve filmu slyšel :-) Samostatnou kapitolou je obsazení. Ohromný Štěpánek, dokonalý Marvan, typický přicmrndávač Trégl - není co dodat, není co vytknout. Středometrážní laskomina! ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

"Svatý Jane z Nepomuku, drž nade mnou svoji ruku, abych tak nechlastal. Jo a Štefce roztrhni hubu, potvoře ... mizerný!"                                                                                                                                                                                               Václava Gajera jsem měla dlouho zařazeného spíš jako autora dětských filmů. Horký vzduch je příjemné překvapení, přesná dávka humoru, smutku a emocí na malém prostoru. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Zdeněk Štěpánek dokáže i navzdory vysokému věku hrát naprosto nezapomenutelně. Tento film je důkazem. Začátek je mdlý a nemá grády až do té chvíle, než Štěpánek vtrhne na scénu. Pak už lze jen s úžasem sledovat jeho boj o přežití. Když má někdo blbou snachu, vejminek se může stát peklem. Přesto si ale tchán se snachou nezůstanou nic dlužni, zvítězit může jen jeden...80% ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Úplně skvělá záležitost s Hanťou, Marvanem, Tréglem, Štěpánkem. Staříci ve vesnici žijí svými problémy. Pro dnešní mládež zcela nepochopitelný film. Mě herectví těchto skutečných hvězd zcela dojalo. Taky mě zaujalo, že Václav Halama tam hraje řeckého emigranta, který se bojí psů. Řecko je přece plné divokých psů a nikdo se jich nebojí...Asi zapracovala železná opona a Gajer to nevěděl. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Pamatuji se, jak odcházela generace Zdeňka Štěpánka. Tak jako zde: u panáka, cigarety, uzenýho a králíků, případně koz. Proto Gajerovo zobrazení vrcholného stáří není nijak depresivní, je v něm cítit důstojnost a respektování řádu věcí, zvířat i lidí. Štěpánkův bývalý sedlák Březina končí na nuzném výměnku, ale svou veselou a přátelskou povahu nepozbyl, pokud ji měl. či získal, pokud ji neměl. Místy mi jeho stárnutí připadlo jako česká verze Dona Quijota... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v českých obciach Dražice a Vinec. (dyfur)
  • Film šel po natočení rovnou do trezoru. Důvod byl ten, že tehdejší prezident Antonín Novotný si nechával pouštět všechny nově natočené filmy. Uprostřed tohoto filmu se náhle zvednul a se slovy, že se nenechá dále urážet, z projekce odešel. Dlouho se nevědělo proč. Bylo to kvůli scéně v hospodě, ve které visí reklamní kalendář se jménem živnostníka Antonína Novotného, který dodá vše, od nití až po ponožky. (Max Q.)

Reklama

Reklama