November Man

Novembrový muž

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 108 min

• Ouwen

Očima většiny: "Och, kvalitní erková akce, je to solidní, Brosnan má charizma, příběh je luxusní, napětí, spád, tempo, luxusní oldschool.." Můj pohled: "Chování postav je do puntíku příšerné. Brosnan vyfakuje svého žáčka v papírech a podřízne mu ženušku, kterou ten cápek zná asi několik hodin, sotva zaslechne její jméno a vídá se s ní osm týdnů. K tomu mu pomůže získat dcerušku a dojemný příběh má dojemný konec. "Kdo to po nás jde?!" "Deveraux. Nyní využije všechny svoje schopnosti a půjde po nás!" Od smíchu jsem chcípal okolo mýtů a legend o agentovi, který neovládá jediné bojové umění a v akci nepůsobí vůbec profesionálně ani přirozeně. Prostě někam přijde, bez přebíjení a krytí se za překážkou likviduje ostatní šašky, působící jako stativ. Příběh je debilní a upřímně jsem od první scény s Kurylenkovou přišel na ten neuvěřitelně neuvěřitelný zlom o její minulosti. Takže předvídatelnost. A co asi třistašedesáttisíc klišovitých dialogů a stereotyp z každý scény?! Závidím všem, kteří si to užili. Kdyby tu bylo alespoň něco nového, originálního, navíc ten zkurveně urychlený konec.... a nezachrání to asi tři slušný headshoty a ty rádoby hustý bitky." "Cos dělal Petře před týdnem?!" "No, žil svůj život." A mělo to tak zůstat ;))(29.10.2014)

Ex nula nula sedm už sice stojí na dvoře výkupny starého železa, ale pokud mu protivníci sami skáčou do střel, nemusí se bát, že přijde Prosinec.. Donaldsonův levně vypadající akční thriller, jenž se vlastní komplikovaností snaží zakrýt neoriginalitu a čeká, až se Olga převleče do něčeho méně pohodlného, vidím asi takhle. Princip práce tajného agenta je mimo jiné to, že na sebe nesmí upoutat pozornost a pokud snad jeho činnost přinese nějaký okázalý výstup (střelba, výbuchy, mrtvoly), musí to provést tak, aby se na danou záležitost co nejrychleji zapomnělo. A přesně tohle se nyní podařilo Rogerovi při výkonu povolání filmového režiséra.. Mimochodem, kdyby ta nelítostná sovětská vražedkyně kýchla bez kapesníku, půl Bělehradu by bylo pod vodou..(25.5.2015)

• JohnCZ

Těšil jsem se na mnohými zmiňovanou neofiko bondovku a dostal jsem bohužel dosti nezábavné akční béčko, které ani není moc akční. Příběh je odvyprávěný zbytečně složitě (přičemž je dost banální) a postavy jsou dost ploché a občas mění nepochopitelně své motivace. Takhle teda ne, Pierci.(15.3.2015)

Hodně dobrý film, co se týče tempa ... celých 108 minut budete napjatí jak struny a sledovat celkem fajn natočené akční scény. Co ovšem celý film nesmírně posílá do hranic průměru je scénář. Jinými slovy, hloupost a ještě jednou do očí bijící hloupost na druhou. Po některých brutálních hloupostech budete rádi, že film můžete kdykoliv zastavit a danou hloupost vydýchat (v lepším případě něčím zajíst). Škoda.(24.5.2015)

Agent 007 pořád ve formě, na Pierce se dobře dívá. 70%(27.5.2015)