November Man

• slovenský

Novembrový muž

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 108 min

Pokud budu někdy požádán jakoukoli tajnou službou o nějakou informaci, a nějakým zázrakem ji budu vědět, tak si ji rychle vymlátím kladivem z hlavy, protože ti, co mluví, jsou mrtví, stejně jako ti, co nemluví. Ve světě November Mana zkrátka není velká naděje na přežití, ale pro napínavou zábavu je tam místa dost, takže za mne spokojenost. Já se prostě bavil, já jsem uhýbal střelám, já jsem se lekl vražednice za dveřmi, já jsem chtěl Alici prohledat všechny tělesné otvory, já jsem se smál při ráně lopatou do hlavy a patrně jsem to byl já, komu drzý Deveraux vypil minibar.(7.7.2015)

• Kaka

Chcete oldschool špionážní jízdu v restaurovaném vizuálu nového tisícileti, ale nedostanete ji. Balkán slibuje syrové, nehostinné prostředí, ale není dostatečně využito, akce je příšerně špatně natočená a spíš to připomíná střihem a snímáním to nejlepší z osmdesátek. A sic na to Brosnan má naprosto v pohodě a toho ex CIA operative mu lze uvěřit, příběh má tolik kliček a oslích můstku, tolik věcí se tam stane náhodou přesně v tu chvíli, kdy je to pro scénář potřeba, že si to nelze ani s velkým nadhledem užít. Navíc to působí, že Brosnan narozdíl třeba od Penna (Gunman) očividně už nechce jít do přehledných a kaskadérsky náročných scén full contact soubojů a to je škoda.(15.6.2015)

Jako akčňák celkem dobré, jen byl ten děj na můj vkus trošku moc zamotaný. To mně párkrát dostalo do fáze nudy a nesoustředění. Byl to ale dobrý průměr...(21.4.2015)

Pierce Brosnan opět v akci! Po dlouhém období plném podprůměrných komedií a romantických srágor se náš starý dobrý 007 objevil v akčním snímku a všem ukázal, že pořád ještě nepatří do starého železa. Ve srovnání s takovým Rogerem Moorem v jeho posledních bondovkách působí Brosnanovo 10 let staré prohlášení, že už se na roli agenta s povolením zabíjet cítí starý, opravdu směšně. Každopádně zpět k The November Man - Pierce stále působí uvěřitelně bad-ass a s bouchačkou i volantem od auta to pořád umí. Jen se zde nedočkáme nějakých velkých soubojů na blízko (vlastně jen jednoho), ale to vám ani moc vadit nebude. Spolu s důstojně sekundující Olgou Kurylenko a díky solidnímu scénáři se u filmu rozhodně nebudete nudit. 4*(10.10.2014)

Klasická jednorázovka. Nič extra, ale dá sa zabiť nuda.(27.5.2015)

• - Když se Peter Deveraux (Pierce Brosnan ) a Alice Fournier (Olga Kurylenko ) vloupají do bytu, Peter Deveraux otevře lednici, kde je možné si ve dvířkách všimnout českého piva Pilsner Urquell. (CrownThomas)

• - Pôvodne si mal v úlohe agenta Masona zahrať Bradley Cooper, no nahradil ho Luke Bracey. (MikaelSVK)

• - Podľa spisu, ktorý možno vidieť vo filme, sa Devereaux narodil 16. mája 1953, čo sa zhoduje s dátumom narodenia jeho predstaviteľa Pierca Brosnana. (m.a.t.o.)