poster

November Man

 • anglický

  The November Man

 • slovenský

  Novembrový muž

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  **

  Napriek dvom hviezdičkám ma film nenaštval, dokonca som ho dopozeral a to všetko iba vďaka tomu, že som ho vnímal ako komédiu. Nepodarenú, ale ako komédiu pozerateľnú. Komédiu, v ktorej najlepším gagom bol úder lopatou. Samozrejme, že sa nebudem rozplývať nad krásou Olgy Kurylenko, ani nad šedinami, kondíciou a neomylnými zásahmi Piercea Brosnana. To by som musel v mladších rokoch obdivovať kapitána Klosa.(10.4.2016)

 • mzss1
  ****

  |70%| Solidní akční thriller, který mi přišel spíš jako zasazenej do stylu 80-90.let a to se určitě cení. Příběhová složitost tu zezačátku je, ale pak se vše ujasní a není žádné hluché místo – alespon tak jsem to vnímal já. Konečně tu máme Brosnana v zajímavé roli. Od jeho poslední bondovky Dnes neumírej, nenatočil snad nic pořádného krom Klubu vyděračů, což byl dobrý, napínavý thriller. Objevuje se v menších rolích béčkových až céčkových braků, je ho opravdu škoda. No, nicméně zde mu role sedla. Samozřejmě mohl zahrát ještě lépe a celkově mohl toho film přinést více, ale já jsem spokojen. Takže děj byl hezky promyšlený, byl nenáročný, měl své kouzlo, dokonce i nějakou tu nepředvídatelnost atd. Akce zde byla a bylo jí tak akorát a byla hodně dobrá. Měla svůj styl. Pěkné přestřelky i nějaká ta naháněčka,.. Rko zde bylo na správném místě. Prostě určitě mi tento snímek zas přinesl něco trochu nového. Hudba byla dobrá. Nevím, co mám dál popisovat. Tak co si mi na tom nelíbilo ? Rozhodně jsem nespatřil žádnou chybu, ale šlo o to, že to chtělo nějaké víc zapamatovatelné scény, dramatičtější finále, víc to hlavnímu hrdinovi ztížit atd. Nebo mi to nesedlo úplně stopro. Něco tomu chybělo, ale tu 4 hvězdu nakonec dávám páč jsem s filmem opravdu žádný problém neměl. Ještě jednou si to někdy klidně pustím. Spokojenost.(14.10.2014)

 • Roman.Ticka
  ****

  Velmi kvalitní netradičně zpracovaný nenudící akčňák, jemuž dal potřebné koule překvapivě takový slaďouš jakým je Pierce. Sedlo mu jak jméno Pítr, tak příjmení Deveró, doslova a do písmene. Krásná Olga mu neméně zdatně sekund(a)ovala, takže až na poslední menší sekec s výměnou, jenž jsem velkoryse prominula, neměl film chybu. Prostě příjemné oživení a docela nečekané, o to silnější filmový prožitek.(20.10.2014)

 • cheyene
  *****

  Srovnání s Bournem a Bondem není zas tak od věci na rozdíl od zdejšího hodnocení! November Man rozhodně patří do červených čísel a osobně se těším na druhý díl a pokud mi nabídne to, co jednička, budu si přát další pokračování, z nichž by se nakonec mohla konstituovat série, jež by kontrovala těm se svrchu uvedenými hrdiny. Pierce Brosnan hraje přesně to, co mu nejvíce svědčí, tedy elegantního a perfektního agenta, který se ze sympatického muže ve vteřině změní ve vraždící nástroj. Zaujalo mě drsnější pojetí snímku, kdy není nouze o krev, ale také o pěkné souboje, z nichž je cítit určitá syrovina. Olga Kurylenko, další odpadlík z bondovské série, předvádí to, co se od ní čeká, ucházející herectví a své tělo modelky. Příběh je takový politický, což není zrovna můj šálek kávy, ale forma, kterou je servírován, mi chutná, tudíž dávám i tu pátou hvězdičku.(10.10.2014)

 • korbitch22
  ***

  Taková soft Bondovka s old Bondem, ale pouze scénářem, jelikož se jedná o pořádně krvavé eRko. Roger Donaldson je velice zručný ´´rutinér´´ a dostal nápad oživit akční kariéru Brosnana a po vzoru Liama Neesona vypustit mezi nezkušené agenty na vybití jednu starou a nezničitelnou školu a všem ukázat, že na to nejlepší představitel Bonda pořád má, ale povedlo se mu to tak na půl.Akce co se týče přestřelek je skvělá, ale kontaktní fajty nečekejte, snad až na jeden mizerně sestříhaný a zoufale krátký.Scénář je postavený na hrozně hloupé a laciné zápletce a všechna ta špionážní kolečka nedávájí moc pořádný smysl.Motivace postav je velice, ale velice chatrná a tak se ve filmu dočkáte několika nesmyslných odboček a zcela hluchých míst, které jim dovoluje naivita scénáře, kdy akce nevyvolává reakci a opačně.Bylo sice osvěžující konečně vidět Brosnana v něčem jiném, než v nějaké upachtěné komedii či drámu a vidět ho zase kosit hordy nepřátel, bohužel scénář i příběh jsou velice slabé a místy opravdu nelogické.Oddychové akční béčko pro všechny, kteří těžce nesly přes srdce, že se novým Bondem stal blonďatý, vysvalený Gay z reklamy na boxerky od Calvina Claina.Pierce by na to pořád kurefsky měl, ale potřeboval by lepší scénář a konec konců i režii.60%.(14.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace