poster

November Man

 • anglický

  The November Man

 • slovenský

  Novembrový muž

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Začíná to standardně. Pokažená akce kdesi v Černé Hoře, při které zemře civilista. Navíc až moc malý na to, aby se z toho Pierce Brosnan lehce osypal. Po letech se to posralo znovu, v hlavní roli už nefiguruje on, ale odskákal to někdo, na kom mu sakra záleželo. Takže si zahrajeme na ohranou písničku, kterak opustí dceru a kavárnu u jezera, aby po něm mohli jít jeho bývalí kolegové, zatímco on je vždy o krok dopředu, a jde zase on po nich. Holt témata bývalých agentů filmaře momentálně lákají. Bývalá 007 Brosnan rozhodně není k smíchu a prostě se veze na vlně mnohem slavnějších kolegů Jasona Bournea nebo Bryana Millse (96 hodin). Násilí se nebojí, akce je také dostatek, je řemeslně slušně zvládnutá, jen dějově by to nemuselo být tak mdlé. Twist Olgy Kurylenko (ač je pořád hrozně sexy), s její identitou je docela úsměvný. O čečensko-ruském zápolení nemluvě. Roger Donaldson je režisérská stálice, která se léta drží tak nějak opodál zájmu, občas přichystá slušnou práci, většinou se ale topí ve vodách průměru. Výsledek je béčko, které patří na DVD a i přes několik známějších ksichtů a zkušeného režiséra je to vlastně jasné od začátku.(10.11.2014)

 • klerik
  ****

  Brosnan je skrátka môj obľúbený Bond. A tu je takmer rovnaký suterén. Pravdou je, že ide o jeden z filmov, kde hrdinovia nerozmýšľajú, koľko ľudí zabijú (rovnako ako pri TAKEN alebo EQUALIZER), ale v rámci žánru je to veľmi slušne odvedená robota...(18.10.2015)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nebylo to špatný. Po akční stránce November Man toho příliš nenabídne, fight na blízku pouze jeden a to ještě sestříhaný, spíše zaujmou Erkové přestřelky a napínavé autonaháněčky, na které se hezky kouká. Pierce Brosnan i Olga Kurylenko úžasní, zbytek cástingu moc nezaujme. Jednou větou je to tedy celkem slušně krvavá špionážní akční jízda, která nezklame, ale ani nenadchne. Nuda však naštěstí nehrozí. 65%(25.9.2014)

 • dO_od
  ****

  // Poctivá žánrovka s britským elegánem, který oprášil smoking, hlášky a zbraň a vydal se být zase jednou cool. Příběh neoslní ale ani neurazí, tahle hra stojí na postavách a ty se prostě povedly - November Man je šikovný, chytrý a hrozně fajn film. A takových je za ten rok překvapivě málo, tak si jich koukejme vážit. :) 4* (bonus points za luxusní teaser, který nestačí vidět jednou, ani dvakrát ale nejmíň desetkrát po sobě)(14.11.2014)

 • Kaka
  **

  Chcete oldschool špionážní jízdu v restaurovaném vizuálu nového tisícileti, ale nedostanete ji. Balkán slibuje syrové, nehostinné prostředí, ale není dostatečně využito, akce je příšerně špatně natočená a spíš to připomíná střihem a snímáním to nejlepší z osmdesátek. A sic na to Brosnan má naprosto v pohodě a toho ex CIA operative mu lze uvěřit, příběh má tolik kliček a oslích můstku, tolik věcí se tam stane náhodou přesně v tu chvíli, kdy je to pro scénář potřeba, že si to nelze ani s velkým nadhledem užít. Navíc to působí, že Brosnan narozdíl třeba od Penna (Gunman) očividně už nechce jít do přehledných a kaskadérsky náročných scén full contact soubojů a to je škoda.(15.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace