November Man

• slovenský

Novembrový muž

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 108 min

Bourne 007 se vrací, aby udělal ze světa trochu lepší místo. "Proč ne," říká si otrávený divák, kterého nechávají obří roboti již zcela klidným a chce, cituji: "Nějakou, vole, klasiku, víš jak?". Brosnan střílí po všem, co se hýbe jako vožralej týnejdžr na pouti, k zemi padají jak ohavní Rusové, tak i chrabří agenti CIA... (teď jsem krapet sarkastický), stihne vyměnit ošklivou manželku za rajcovní kost (Olga Kurvylenko, které to zde opravdu mimořádně sluší), přetaví svého nezbedného žáka na dobrýho chlapa a já si říkám: "no výborně, to jsem chtěl slyšet." Chyběly už jen masivní detonace, boření mrakodrapů a jízda tankem po náměstí sv. Marka. Jinak dalších námitek nemám.(6.10.2014)

Pokud budu někdy požádán jakoukoli tajnou službou o nějakou informaci, a nějakým zázrakem ji budu vědět, tak si ji rychle vymlátím kladivem z hlavy, protože ti, co mluví, jsou mrtví, stejně jako ti, co nemluví. Ve světě November Mana zkrátka není velká naděje na přežití, ale pro napínavou zábavu je tam místa dost, takže za mne spokojenost. Já se prostě bavil, já jsem uhýbal střelám, já jsem se lekl vražednice za dveřmi, já jsem chtěl Alici prohledat všechny tělesné otvory, já jsem se smál při ráně lopatou do hlavy a patrně jsem to byl já, komu drzý Deveraux vypil minibar.(7.7.2015)

Co delaji byvali James Bondove, kdyz dostanou depresi z toho, ze uz davno nejsou James Bondove? The November Man! 6/10(6.9.2016)

Nikdy jsem netvrdil, že rozumím filmu. Rozumět mu ani vlastně nechci, od toho tu přeci máme Tetsua, Golfistu, celou armádu metrosexuálních buzniček a náramně pružných, nehezkých, rádoby filosofujících hloubalů, kteří sice nikdy nebudou mít styk, snad mimo toho úředního, ale zato si perfektně dokážou dát nohy za hlavu, takže jim vlastně nic nechybí. Ano, plně s nimi dokážu soucítit a v konkrétně těchto případech si dovedu i dokonale představit tu jejich nenávist, když ráno naleznou nějakého toho Refna nebo Aronovského v modrých číslech díky mému upřímnému odpadu a stejnému hodnocení té skrovné hrstky příčetných. Měli bychom být hájení, protože jinak film opravdu přestane být zábavou, k níž byl dle mého názoru primárně stvořen, a stane se výhradně jen podkladem pro honění ega guerilly suchopárných ufonů a slaboduché suity jejich přicmrdávačů. Oni si to patrně neuvědomují, ale kurvením hodnocení skvělých a totálně zábavných, staroškolských špionážních napínačů, které tak hezky znovu nastartoval Džek Rýčr, mi v podstatě vracejí úder. Taky to teď ve mně vře, avšak jsem dalek, udělat z toho osobní záležitost a oblažit jejich poštu nějakým stylisticky hodnotným a gramaticky vybroušeným slohem jako například (namátkou přesně cituji z přijatých zpráv): „zatu črnou labuď, tě zabyju vipatlany tlustí, skurvenče“. Prostě je jen na tomto místě pošlu mezi stehna tlusté nemyté šedesátileté cigošky po dvanácti porodech, zklidním tep a jedeme dál. Tak ne, zase prostě nedokážu udržet ten charmantní chladný postoj erudovaného a kultivovaného kritika nad věcí, takže „Všichni urputní šosáčtí estéti pod tři: Za tohle vám análně zprzním čivavy!!!!“.(7.10.2014)

• nascendi

Napriek dvom hviezdičkám ma film nenaštval, dokonca som ho dopozeral a to všetko iba vďaka tomu, že som ho vnímal ako komédiu. Nepodarenú, ale ako komédiu pozerateľnú. Komédiu, v ktorej najlepším gagom bol úder lopatou. Samozrejme, že sa nebudem rozplývať nad krásou Olgy Kurylenko, ani nad šedinami, kondíciou a neomylnými zásahmi Piercea Brosnana. To by som musel v mladších rokoch obdivovať kapitána Klosa.(10.4.2016)

• - Ve scéně v Moskvě, kdy Devereaux (Pierce Brosnan) likviduje agenty CIA z dodávky, používá po celou dobu pistoli zn. Sig Sauer, pouze v jeden okamžik, když střílí po řidiči dodávky, má v ruce pistoli zn. Glock. (JohnSmith)

• - Pôvodne si mal v úlohe agenta Masona zahrať Bradley Cooper, no nahradil ho Luke Bracey. (MikaelSVK)

• - Peter Devereaux (Pierce Brosnan) nosí hodinky značky Lorus RF847CX9. (dyfur)