Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

MirkaP

Úvodní půlhodina za 5*. Pak se začne trochu moc povídat, ale ne dlouho, a dál se jede v docela rychlém tempu. Jo, je to průhledné a naivní a konec hodně zesládnul, ale celkový dojem pořád dobrý. A PD, tedy PB, který se s ničím nemaže... proto 75% ()

Jadro

Niem, skôr zvláštny film, kde vždy pri nudných momentoch prichádza prekrásne uhladená Olga a trošku pridá na pozornosti diváka. Skoro žiaden humor, priemerná akcia - nič, čo by malo chytiť za srdce... ()

Facerr

Byl jsem tak rád, že se Brosnan vrací "ke svýmu" žánru a už se nebude pokoušet o tklivé songy od Abby v Mamma mia. jenže tenhle agent se změnil na ukrutnýho suchara, kterýmu by trochu nadsázky rozhodně slušelo. O dost víc to ale seklo Kurylenko, za kterou bych hvězdu i přidal. Rozhodně si to zaslouží společně s druhou polovinou The November Man, u který jsem už tolik nezíval. ()

jfaba

Oddychovka za tři. Normální akční film u kterého se nenudíte, a když tak jen chvilku. Námět, nic nového pod sluncem, všude se sere CIA, rusové jsou zlý, vlastně nic co bychom nevěděli. Normální film k nudlové polívce. ()

johnsnow

Na päť hviezd to neni ale zaujal ma tu Luke Bracey takže zaňho tá piata a fakt si už musím kuknúť The best of me. ()

DonBraso

V Piercovi je hodně znát,že mu chybí různé vychytávky od agenta Bonda.Politický thriller,kde se střílí,přijde jedno rozuzlení,pak se stále něco menšího děje,ale nejhorší je,že to diváka zrovna moc neba.Chybí tomu šmrnc a to ani Olga bohužel nezachrání. ()

Spilif

Další z nocí kdy nemůžu dospat a tak si říkám na řadu přichází pro mě ne úplně oblíbený Pierce. Nevím proč mě nikdy moc nesedl, ale i tak šanci tomuhle filmu jsem dal. A přiznávám nebylo to ůplně zlé nebo takhle alespoň ne pro moje oči ikdyž vytknout by se tomu dalo asi hodně:). Ale já to dělat nechci jediné co mě asi nejvíc unavovalo byly zásahy střelnýma zbraněma, to mě v době počítačů a animací prostě moc nesedí, říkám jako dobře snaží se ale výsledek není úplně přesvědčivej:) ale zato krvavé stříkance joooo páni to jim jde, ale to jsou jen efekty v celkovém dílu takže přežít se to dá. No nic méně November Man ničím nevyčuhuje a ani ničím nezaostává mezi filmy podobného ražení. Pěkné spestření je tu Olga a jak už někdo zmínil v téhle roli ji to opravdu sekne:). Takže pro všechny kteří můžou filmy alááá 007 bez technických vymožeností vřele doporučuji.;). Ale hlavní vysílací čas bych tomu nedal:) ()

Don Maty

No ták, čo tu mám vlastne komentovať? Veď toto sme 100 x videli. Jediný rozdiel, že Pierce mal gule a nebolo to sprosté a tupé až tak ako salt ;)...3 ()

vodkasesemte

Pierce Brosnan znovu na sceně. Prosím, at tam nejsou žádný dialogy. Jednou bych se chtěl na dívat bez klávesnice. - To je kost! - You feel the need for a relationship, get a dog (to říkám pořád) - On ho prostřelil tou kulovnicí, nebo co? Mohli byste to natočit tak, aby bylo všem jasný, co se stalo! - Nějakej utlocitnej kripl! Nesnáším ho od první chvíle! Dont shoot! Dont shot! - Contract killer out of Moscow - Ty nohy dokáže roztáhnout dobře - Myslíte že neexistuje lepší lepší zpusob jak zmazat disky než rozstřílet skřín? To se zase nějakej béčkovej pisálek předvedl! - MARPATy nejsou ve vzoru BDU - Špatnej střih - Mommy gonna turn you into handbag - Am I worth saving? - Nemužeš trápit nějakou děvku, abys dosáhl svého. I když… - Infomrations are useless. That changes overnight. Knowledge isnt power (?). Ppl are power. Ownership - No, myslim, že to ani nedokoukám. Velkí zklamání ()

Plaque

Mám rád filmy, ktoré sa nehrajú na nič, čo nie sú. Ono to totiž môže potom v konečnom dôsledku dospieť do totálnej katastrofy, keď aj celkom podarený námet poserie nejaký super scenárista alebo režisér, ktorí snívajú iba o potlesku pri preberaní zlatej sošky. Celé noci-dni nemyslia na nič iné, iba ako poďakujú svojim rodičom, starým rodičom, prastarým rodičom, producentovi Ediemu, manželke a dietkam, psovi, mačke, kanárikovi a odovzdajú odkaz svetu, že svetový mier bol ich odveký sen. V tomto prípade sa nič z toho nekonalo. Film nedosiahol kvality, aby mohol byť nominovaný, ale čo je dôležitejšie, nikto z jeho protagonistov či tvorcov sa o to ani neusiloval. Každému azda postačilo, že si na seba zarobili. Novembrový muž bol únosne spravený špionák, ktorý ma ničím neurážal, ale ničím ani nenadchol. Presne ako hovorí názov v češtine, kým lístí opadá, asi zabudnem, že som to niekedy videl. Ak ma však spomienková anémia náhodou prejde - napr. niektorý slovenský vysielač sa rozhodne, že v piatok večer zadelí tento film medzi reklamy - tak si ho opäť rád pozriem. Tentokrát tie tri hviezdy vystihujú presne pocity, ktoré som mal. Štyri by boli príliš veľa. Dve by boli príliš málo. ()

koza3

Dal jsem si to na doporučení mámy, se kterou sdílíme vášen pro akční filmy pozdních devadesátek, Pierce Brosnana a Jamese Bonda. Od všeho tady bylo trochu a tak to stálo za hřích. Zprvu jsem se dost ztrácel v tom, kdo je vlastně kladas a kdo ten záporák, taky trošku z důvodu, že střihač si trošku ujel a stříhá to hlava nehlava, že jste v jedné minutě na třech různých místech (naštěstí v jedné časové linii). Po chvilce Vám dojde, že Pierce by hajzla prostě nehrál, takže budete fandit jeho týmu a jen záleží na tom, kdo se k němu přidá. Zápletka, která má kořeny v čečenských válkách a míří do prezidentských ruských voleb má šmrnc, ale ztrácí na dechu právě kvůli složitosti a špatnému střihu. Měl jsem radost, že dostal prostor i druhý agent, ale jeho zápletka se tak nějak nerozmotala a vyšuměla do prázdna. Pierce to zahrál dobře, nám fanouškům stačí jeho tři čtyři grimasy a jsme spokojení. Škoda, že finální happy-end nedostal ještě postcredit scene ze Švýcarska. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Saxos

Návod na drink The November Man. Do šejkru s ledem přidáme Skyfall, Mission: Impossible a The Bourne Legacy. Protřepeme a přes sítko přecedíme do vychlazené skleničky. Ozdobíme rokem 2014 a hned podáváme. ()

r007

Byla jsme upřímně zvědavá co Pierce předvede a mile mě překvapil. Pro mě je to výborný akční film ,na který se dá dívat víckrát a těch jsem v poslední době moc neviděla. Abych byla upřímná tak naposled Skála( i když ta je lepší ). Co se týká akčních scén, jsem možná trochu nenáročná, ale mně stačí. Asi je to tím, že nejsem milovník akčních filmů. Víc jsem si užila ty emocionální , zvlášť ta noční scéna když Deveraux vzbudí Masona je povedená. Olga byla skvělá, myslím že nám ještě ukáže co umí. Líbil se mi způsob snímání záběrů, dávám pochvalu kameramanovi i autorovi hudby. K úplné dokonalosti mi scházel už jen závěrečný polibek s příslibem budoucího vztahu...možná se dočkám v pokračování. ()

hony23

Celkem průměrný špionážní thriller, který nenadchne ani neurazí. První půlku filmu jsem se jen stěží orientoval, kdo je proti komu a za jakou tajnou službu kope, na druhou stranu akce zde bylo akorát dost na to, aby se divák nenudil. ()