Krásná země

Itálie, 1977, 109 min

Luciano Salce

Giuseppe Moccia

Ennio Guarnieri

Paolo, toto nie si ty, tento humor nemá šťavu. Taliani vedia vytvoriť bláznivé komédie, ale táto im veľmi nevyšla, je pozerateľná, zasmejete sa, ale je to obyčajná, ničím neobyčajná zábavka.(15.6.2012)

Znáte ten pocit, když je něco už moc praštěný? Tohle totiž bylo tak pošahaný, že jsem se ani zasmát nedokázal. Výborný původní dabing, dobrý nápad, ale asi to nechtělo ve všem dotahovat až do detailu. Pokud ale budete příznivěji naladěni, možná si to užijete, třeba scéna s vyloupením banky je skvělá a oběd v restauraci se taky dá pamatovat. A Silvia Dionisio svlečená.(27.11.2016)

Kdysi jako teenager bych nasázel bez váhání 4*, protože anarchismus, revolta, kritičnost a nekompromisní humor je cítit z každého záběru. Krásná země je satira na Itálii 70. let, která se zmítala v hospodářské krizi, stávkovém chaosu, politickém násilí a celkové krizi. Ani ten humor Paola Villaggia ještě nebyl tak výrazně laciný a přímočarý jako v jeho pozdějších variacích na Maléry pana účetního. Nicméně s odstupem času musím přece jen konstatovat, že už tehdy se Villaggion orientoval na "lidového diváka" a takový ten intelektuálně laděný humor, který by šel do hloubky a nutil k zamyšlení, u něj prostě absentuje. Navíc je to hrnuté jedním tempem a schází promyšlenější závěr. Některé gagy a motivy, jako je buřičská rozhlasová stanice, která permanentně vysílá do éteru pozdravy rabujícím a dává cenné rady, jak dát téhle společnosti ránu z milosti, mě nutí nechat třetí hvězdičku, i když je slabší. Celkový dojem: 50 %.(26.11.2010)

• ilemas

Před lety celé kino pukalo smíchy, dnes už je to dosti trapné. Z nostalgie dvě .(10.11.2010)

"Uuh-eeh-uaaa-aaaah !!" - "To už seš hotovej ??" - "Ne, ale klečíš mi akorát na tý zlomený noze !!" ;)(10.5.2014)

• - Ve scéně, kdy si Guido (Paolo Villaggio) dává kávu u vily, ve které ho napadli gepardi, napadne paní domu její trenér na sebeobranu, přičemž se během rvačky střídají záběry, kdy střrídavě má a nemá nasazenou čepici. (TheDave)