poster

Krásná země

 • italský

  Il... Belpaese

 • slovenský

  Krásna zem

 • slovenský

  Krásna krajina

Komedie / Drama

Itálie, 1977, 109 min

Režie:

Luciano Salce

Scénář:

Giuseppe Moccia

Kamera:

Ennio Guarnieri
(další profese)
 • K.I.N.G.
  *

  Jedna z mála tupých italských komedií. Ano, bohužel i v něčem takovém si Villaggio zahrál. Jako věrný italský občan se tu vrací z Perského zálivu, kde osm let pracoval, aby mohl uskutečnit svůj velký sen - otevřít si své vlastní luxusní hodinářství. Vrací se však do země, kterou nemůže ani jen poznat, protože tu vládne obrovská absurdní anarchie. Několik vtipných momentů vzápětí střídají provařené, obyčejné nebo i trapné, rádoby zábavné scény. Stejný chaos jako v ději navíc vládne i v samotné struktuře filmu a celkově na mě tato komedie ani nezapůsobila obzvlášť pohodovým dojmem. Smůla. 30%(28.7.2012)

 • ilemas
  **

  Před lety celé kino pukalo smíchy, dnes už je to dosti trapné. Z nostalgie dvě .(10.11.2010)

 • Rex Mundi
  *

  Nemôžem to ani dopozerať, už som to skúšala asi 4x... Najbiednejšia Villaggiovka, akú som kedy videla.(24.10.2006)

 • B!shop
  ****

  Tak tohle bylo fakt husty. Sice sem se nesmal v jedom kuse, ale tohle imho nebylo mineny jako ciste komedie, ale taky trochu jako kritika, ze si mladi a stari nerozumi. Paolo je opet paradni, jak nejprve nic nechape a pak zacne poznavat zbrane a vykrade banku (btw. jedna z nej scen filmu), ale i ostatni herci jsou v pohode. Pribeh je docela sviznej, navic prolozenej drsnejma pisnickama a krutejma hlaskama z radia. Mozna tu neni tolik komickejch scen jako v Malerech pana ucetniho, ale za to sou nektere docela drsne a hodne vtipne. Fakt jsem se skvele bavil. 5* nedam proto, ze nektere sceny se tu zbytecne opakovali a konec byl takovej divnej, ale jinak to je jeden z nej Villaggio filmu.(19.4.2006)

 • Marek1991
  ***

  Paolo, toto nie si ty, tento humor nemá šťavu. Taliani vedia vytvoriť bláznivé komédie, ale táto im veľmi nevyšla, je pozerateľná, zasmejete sa, ale je to obyčajná, ničím neobyčajná zábavka.(15.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace