poster

Krásná země

 • italský

  Il... Belpaese

 • slovenský

  Krásna zem

 • slovenský

  Krásna krajina

Komedie / Drama

Itálie, 1977, 109 min

Režie:

Luciano Salce

Scénář:

Giuseppe Moccia

Kamera:

Ennio Guarnieri
 • gudaulin
  ***

  Kdysi jako teenager bych nasázel bez váhání 4*, protože anarchismus, revolta, kritičnost a nekompromisní humor je cítit z každého záběru. Krásná země je satira na Itálii 70. let, která se zmítala v hospodářské krizi, stávkovém chaosu, politickém násilí a celkové krizi. Ani ten humor Paola Villaggia ještě nebyl tak výrazně laciný a přímočarý jako v jeho pozdějších variacích na Maléry pana účetního. Nicméně s odstupem času musím přece jen konstatovat, že už tehdy se Villaggion orientoval na "lidového diváka" a takový ten intelektuálně laděný humor, který by šel do hloubky a nutil k zamyšlení, u něj prostě absentuje. Navíc je to hrnuté jedním tempem a schází promyšlenější závěr. Některé gagy a motivy, jako je buřičská rozhlasová stanice, která permanentně vysílá do éteru pozdravy rabujícím a dává cenné rady, jak dát téhle společnosti ránu z milosti, mě nutí nechat třetí hvězdičku, i když je slabší. Celkový dojem: 50 %.(26.11.2010)

 • Rex Mundi
  *

  Nemôžem to ani dopozerať, už som to skúšala asi 4x... Najbiednejšia Villaggiovka, akú som kedy videla.(24.10.2006)

 • MMR
  ****

  Další ze série vtipných komedií s Villaggiem. Tentokrát na téma anarchie a chaosu. Půlka filmu bavila, ale pak to bylo celkem už ohrané a pár zasmání patřilo občasným legračním momentům. Těch bylo ale dost na to, abych dal 4 hvězdičky.(8.2.2013)

 • MrPierc
  ***

  O dost lepší než jeho klasické komedie s účetním. Zde byl mimo Zemi 8 let a svět už je někde jinde. Násilí , agrese, strach a on stále věří ve svou milou, rodnou Itálii, kde Italové druhým pomáhají. Pěkná nadsázka.(28.5.2010)

 • Colonist
  ****

  Konečně komedie, kde Paolo Villaggio nehraje postavu čistě jen podle Fantozziho šablony. Tentokrát jeho postava není jenom Fantozzi s jiným jménem, v tomto filmu je to spíš takový naivní prosťáček, který se po letech vrací domů a zjišťuje, že se svět sakra změnil. Typické atributy Villaggiových postav, jako jsou údery do hlavy a rozkroku, zde sice nechybí, avšak není jich zde oproti jiným filmům tolik, což je vzhledem k jeho charakteru dobře. Humor tohoto snímku se totiž docela liší a film samotný má navíc určitou myšlenku, není to tentokrát jen bezduchá komedie. Je to vskutku vtipná kritika moderní společnosti, která by byla i dnes aktuální. Možná je to ta nejinteligentnější italská komedie, jakou jsem zatím s Paolem Villaggiem viděl. Původní český dabing je navíc vynikající a hlavního hrdinu zde nadaboval Václav Postránecký. "Co se to tady dělo??!" - "To víte, mládež. Študáci maj dlouhou chvíli, tak se baví." - Jak to, že se baví?? To je zábava, podpálit mi novej auťák??!" - "Ale prosim vás, vždyť jste bejval taky mladej, ne?"(12.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace