Krásná země

Itálie, 1977, 109 min

Luciano Salce

Giuseppe Moccia

Ennio Guarnieri

Tak tohle bylo po všech stránkách strašně vygradovaný. Tak naivní jako Guido je dneska snad už jen občan Český republiky, který chodí k volbám s myšlenou, že se něco změní. Z druhý strany zase ta zločinost byla ukázaná v takový míře, že zastínala i mistry oboru, politiky ČR. Nejfamoznější však zde byla role medií, která byla znázorněna rozhlasem ve kterým se říkali návody jak nejlépe udělat zápalnou láhev, kam jí ideálně mrdnout, jaký obchod je nejlepší vykrást, abych řek pravdu tahle jediná část mě přišla docela reálná, protože novinářský hon za čteností, sledovaností a poslechovostí se opravdu neštítí ničeho. Najednu stranu ulítlá bláznivá komedie ve který samozřejmě Paolo těžce tvrdí muziku, na druhou stranu jedna z možných variant budoucnosti Evropy, která doufám nenastane. Nejlepší byl stejně konec "lidi přestante se bát a pojďte ven....." .(5.8.2013)

Fakt supr hustá anarchie, bezpráví se vším všudy. Až do konce filmu v podstatě nic jiného nevidíte. Upozorňuji, že časem to někoho mohlo až nudit, bylo to tak trochu přitažené za vlasy, ale co od těchto druhů filmů také chcete, že? Film jako by svým nenáročným dějem zapadal do současného stavu České republiky.:-) Jinak je snímek nabitý blaznivými situacemi (letiště, policejní stanice, vykrádačky a střílečky všeho druhu, nedobytné auto s uvězněným dědkem, držení hladovky, kolo, nebo banka) a humornými gagy, které mi tu přišly opravdu vtipné.. Jedna z těch lepších a akčnějších villaggiovek navíc s krásnou a pokaždé jinou a dokonce i s lehce hanbatou Silviou Dionisiovou..(24.3.2008)

Je to teda o něco slabší než Fantozzi.(17.11.2010)

Tak tohle bylo fakt husty. Sice sem se nesmal v jedom kuse, ale tohle imho nebylo mineny jako ciste komedie, ale taky trochu jako kritika, ze si mladi a stari nerozumi. Paolo je opet paradni, jak nejprve nic nechape a pak zacne poznavat zbrane a vykrade banku (btw. jedna z nej scen filmu), ale i ostatni herci jsou v pohode. Pribeh je docela sviznej, navic prolozenej drsnejma pisnickama a krutejma hlaskama z radia. Mozna tu neni tolik komickejch scen jako v Malerech pana ucetniho, ale za to sou nektere docela drsne a hodne vtipne. Fakt jsem se skvele bavil. 5* nedam proto, ze nektere sceny se tu zbytecne opakovali a konec byl takovej divnej, ale jinak to je jeden z nej Villaggio filmu.(19.4.2006)

Doby junácké v kariéře prototypu všech smolařů Paola Villaggia, kdy ještě kdy ještě nevlastnil klasického milana (operační označení pro dobře stavěný pupek). To, co vídáme ve zprávách a čteme v novinách tady dovedli autoři do absurdního extrému. Ale co je vlastně absurdní? Příběh tu táhnou zárodky postupů, které dali později vzniknout příhodám účetního Fantozziho (včetně spoluúčasti jedné z postaviček téhle série - Anny Mazzamauro alias slečny Silvaniové). Dabing je sice původní, ale Paolo je bez hlasu Standy Fišera takřka poloviční. Spíš než usilovně vtipné je ...Belpaese, Il úsměvné, kde vás občas ze zálohy přepadne nějaký ten gag. Ke konci je to už takový zmatek a stejně jak se rve hlavní postava se svou hrdostí, rval se i scénárista a celý štáb s tím, jak natáhnout stopáž na maximum. Takže za celou snahu v kontextu možná lepších Paolových komedií dávám 3 hvězdičky. [6/10](28.4.2005)