poster

Krásná země

 • italský

  Il... Belpaese

 • slovenský

  Krásna zem

 • slovenský

  Krásna krajina

Komedie / Drama

Itálie, 1977, 109 min

Režie:

Luciano Salce

Scénář:

Giuseppe Moccia

Kamera:

Ennio Guarnieri
(další profese)
 • B!shop
  ****

  Tak tohle bylo fakt husty. Sice sem se nesmal v jedom kuse, ale tohle imho nebylo mineny jako ciste komedie, ale taky trochu jako kritika, ze si mladi a stari nerozumi. Paolo je opet paradni, jak nejprve nic nechape a pak zacne poznavat zbrane a vykrade banku (btw. jedna z nej scen filmu), ale i ostatni herci jsou v pohode. Pribeh je docela sviznej, navic prolozenej drsnejma pisnickama a krutejma hlaskama z radia. Mozna tu neni tolik komickejch scen jako v Malerech pana ucetniho, ale za to sou nektere docela drsne a hodne vtipne. Fakt jsem se skvele bavil. 5* nedam proto, ze nektere sceny se tu zbytecne opakovali a konec byl takovej divnej, ale jinak to je jeden z nej Villaggio filmu.(19.4.2006)

 • ilemas
  **

  Před lety celé kino pukalo smíchy, dnes už je to dosti trapné. Z nostalgie dvě .(10.11.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Uuh-eeh-uaaa-aaaah !!" - "To už seš hotovej ??" - "Ne, ale klečíš mi akorát na tý zlomený noze !!" ;)(10.5.2014)

 • K.I.N.G.
  *

  Jedna z mála tupých italských komedií. Ano, bohužel i v něčem takovém si Villaggio zahrál. Jako věrný italský občan se tu vrací z Perského zálivu, kde osm let pracoval, aby mohl uskutečnit svůj velký sen - otevřít si své vlastní luxusní hodinářství. Vrací se však do země, kterou nemůže ani jen poznat, protože tu vládne obrovská absurdní anarchie. Několik vtipných momentů vzápětí střídají provařené, obyčejné nebo i trapné, rádoby zábavné scény. Stejný chaos jako v ději navíc vládne i v samotné struktuře filmu a celkově na mě tato komedie ani nezapůsobila obzvlášť pohodovým dojmem. Smůla. 30%(28.7.2012)

 • eraserhead666
  ****

  Je potěšující vidět, že Paolo Villaggio funguje i jinak než jako Fantozzi. Trochu realistická sociologicko-hospodářská výpověď mírně dovedená ad absurdum. Vynikající komedie, u níž se člověk zasměje, zapřemýšlí i zasní.(4.12.2008)

 • - Ve scéně, kdy si Guido (Paolo Villaggio) dává kávu u vily, ve které ho napadli gepardi, napadne paní domu její trenér na sebeobranu, přičemž se během rvačky střídají záběry, kdy střrídavě má a nemá nasazenou čepici. (TheDave)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace