Krásná země

Luciano Salce

Giuseppe Moccia

Ennio Guarnieri
  • Rex Mundi

Nemôžem to ani dopozerať, už som to skúšala asi 4x... Najbiednejšia Villaggiovka, akú som kedy videla.(24.10.2006)

• ilemas

Před lety celé kino pukalo smíchy, dnes už je to dosti trapné. Z nostalgie dvě .(10.11.2010)

Paolo Villaggio to je super komik z italie, kteryho mam rad fakt me dokaze tak rozesmat jako nikoho jinyho :D..... a tady ten film předvedl své :D(5.7.2010)

Tak tohle bylo po všech stránkách strašně vygradovaný. Tak naivní jako Guido je dneska snad už jen občan Český republiky, který chodí k volbám s myšlenou, že se něco změní. Z druhý strany zase ta zločinost byla ukázaná v takový míře, že zastínala i mistry oboru, politiky ČR. Nejfamoznější však zde byla role medií, která byla znázorněna rozhlasem ve kterým se říkali návody jak nejlépe udělat zápalnou láhev, kam jí ideálně mrdnout, jaký obchod je nejlepší vykrást, abych řek pravdu tahle jediná část mě přišla docela reálná, protože novinářský hon za čteností, sledovaností a poslechovostí se opravdu neštítí ničeho. Najednu stranu ulítlá bláznivá komedie ve který samozřejmě Paolo těžce tvrdí muziku, na druhou stranu jedna z možných variant budoucnosti Evropy, která doufám nenastane. Nejlepší byl stejně konec "lidi přestante se bát a pojďte ven....." .(5.8.2013)

Konečně komedie, kde Paolo Villaggio nehraje postavu čistě jen podle Fantozziho šablony. Tentokrát jeho postava není jenom Fantozzi s jiným jménem, v tomto filmu je to spíš takový naivní prosťáček, který se po letech vrací domů a zjišťuje, že se svět sakra změnil. Typické atributy Villaggiových postav, jako jsou údery do hlavy a rozkroku, zde sice nechybí, avšak není jich zde oproti jiným filmům tolik, což je vzhledem k jeho charakteru dobře. Humor tohoto snímku se totiž docela liší a film samotný má navíc určitou myšlenku, není to tentokrát jen bezduchá komedie. Je to vskutku vtipná kritika moderní společnosti, která by byla i dnes aktuální. Možná je to ta nejinteligentnější italská komedie, jakou jsem zatím s Paolem Villaggiem viděl. Původní český dabing je navíc vynikající a hlavního hrdinu zde nadaboval Václav Postránecký. "Co se to tady dělo??!" - "To víte, mládež. Študáci maj dlouhou chvíli, tak se baví." - Jak to, že se baví?? To je zábava, podpálit mi novej auťák??!" - "Ale prosim vás, vždyť jste bejval taky mladej, ne?"(12.12.2009)

• - Ve scéně, kdy si Guido (Paolo Villaggio) dává kávu u vily, ve které ho napadli gepardi, napadne paní domu její trenér na sebeobranu, přičemž se během rvačky střídají záběry, kdy střrídavě má a nemá nasazenou čepici. (TheDave)