Drákulův sluha

Itálie, 1985, 88 min

Neri Parenti

Luciano Tovoli
  • anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 1.5.2010 - to čo spáchala so slovenským dabingom tohto filmu MRTVÍZA fakt nemá obdoby. Dušan Szabó ako Fantozzi ??? WTF ??? Dušan Kaprálik už nežije ? Alebo čo sa to zasa deje ? (4.5.2010)(4.5.2010)

• gudaulin

Komedie Paola Villaggia na mě fungovaly řekněme tak v 11 letech. Od té doby uběhlo už hodně vody a když si jednou za dlouhý čas připomenu tenhle typ filmových dílek, musím konstatovat, že jsem se od nich vzdálil v řádu světelných let. Stejně jako komedie o dvou německých nosáčích nebo filmy o Šimonovi a Matoušovi. V řadě komentářů k tomuhle snímku se objevují věty typu "vůbec ne tak blbé, jak by se mohlo zdát". Já si bohužel myslím, že je to blbé víc, než si je většina diváků ochotna připustit. V tomhle filmu se projevuje nejen to, že se Villaggio specializoval na takový ten kvazilidový humor a la Troška, ale že se navíc hodně opakoval a ať už měly jeho scénáře jakoukoli kulisu, ta postava nešiky a smolaře byla stále o tomtéž. Celkový dojem: 10 %.(25.3.2012)

Pan účetní v další z jeho početné várky komedií, které pobaví, ale jsou tak říkajíc na jedno brdo. On totiž stále hraje stejného břídila, ale i tak je to stále stejná ztřeštěná zábava. Pan účetní občas dokáže už být trochu otravný. Drákulův sluha je příjemné zpestření, odehrávající se až v dalekém Rumunsku na hradě hraběte Vlada a mně to všecko příjde takové příjemné, nenápadné, ale prostě průměrné, takové jaké to prostě vždycky s Paolo Villaggiem je. Zábavné.(20.6.2008)

• Hadža

I na Fantozziho dosti nezabavne.(17.1.2013)

Paolo Villaggio je výborný italský komik. Miluju pana účetního, ten je super, ale tenhle film se mu moc nepovedl. Není tak vtipný jako jiné. Nápad není špatný.(15.1.2009)