Drákulův sluha

Komedie / Horor

Itálie, 1985, 88 min

Neri Parenti

Luciano Tovoli

Tenhle film je strašně lehké si splést s dalším dílem Fantozziho - hraje zde Villaggo i ten herec, co v účetním hraje Filliniho. Villaggo je tu stejný blbec jako v účetním a v podstatě by to i další díl účetního mohl být, zde se ale Villaggova role jmenuje Fracchia a pracuje jako realitní agent. To je v podstatě jediný rozdíl, který tenhle film od Účetního odlišuje. Jinak spousta skvělých scének, hezkých a chtivých slečen, jeden nudný Drácula, docela dobré kulisy a dekorace. Ani nevím přesně proč, ale tenhle film mě strašně bavil a vynesl Villagga zase o stupínek výš na žebříčku mé oblíbenosti.(4.12.2008)

• gudaulin

Komedie Paola Villaggia na mě fungovaly řekněme tak v 11 letech. Od té doby uběhlo už hodně vody a když si jednou za dlouhý čas připomenu tenhle typ filmových dílek, musím konstatovat, že jsem se od nich vzdálil v řádu světelných let. Stejně jako komedie o dvou německých nosáčích nebo filmy o Šimonovi a Matoušovi. V řadě komentářů k tomuhle snímku se objevují věty typu "vůbec ne tak blbé, jak by se mohlo zdát". Já si bohužel myslím, že je to blbé víc, než si je většina diváků ochotna připustit. V tomhle filmu se projevuje nejen to, že se Villaggio specializoval na takový ten kvazilidový humor a la Troška, ale že se navíc hodně opakoval a ať už měly jeho scénáře jakoukoli kulisu, ta postava nešiky a smolaře byla stále o tomtéž. Celkový dojem: 10 %.(25.3.2012)

Pan účetní v další z jeho početné várky komedií, které pobaví, ale jsou tak říkajíc na jedno brdo. On totiž stále hraje stejného břídila, ale i tak je to stále stejná ztřeštěná zábava. Pan účetní občas dokáže už být trochu otravný. Drákulův sluha je příjemné zpestření, odehrávající se až v dalekém Rumunsku na hradě hraběte Vlada a mně to všecko příjde takové příjemné, nenápadné, ale prostě průměrné, takové jaké to prostě vždycky s Paolo Villaggiem je. Zábavné.(20.6.2008)

Paolo Villaggio je výborný italský komik. Miluju pana účetního, ten je super, ale tenhle film se mu moc nepovedl. Není tak vtipný jako jiné. Nápad není špatný.(15.1.2009)

Paollo Villaggio nikdy nezklame, i když se vtípky opakují a občas už to je trochu nuda, přesto se na filmy s ním rád dívám.(10.3.2012)