Drákulův sluha

Komedie / Horor

Itálie, 1985, 88 min

Neri Parenti

Luciano Tovoli

Vůbec ne tak blbé, jak by se mohlo zdát. Villaggio je vynikající a příjemná práce s řadou horrorových klišé činí z Drákulova sluhy pohodovou podívanou na středeční odpoledne. I když to občas zaskřípe, tak závěrečná svatba nemá chybu a vyváží předchozí nudné pasáže.(23.6.2008)

Tak tohle se povedlo, opravdu jsem nečekal nic než jen přitroublou parodii. Ale ono to zas tak blbé nebylo. Film párkrát sice klopýtnul ale to vynahradila překvapivě atmosféra, opravdu párkrát by zamrazilo nebýt vtipných scén, a hlavně masky které byly dokonalé. Film sice dnes ničím nepřekvapi ale na zabití odpoledne postačí. Bavil jsem se.(19.3.2011)

• Hadža

I na Fantozziho dosti nezabavne.(17.1.2013)

Paolo Villaggio je výborný italský komik. Miluju pana účetního, ten je super, ale tenhle film se mu moc nepovedl. Není tak vtipný jako jiné. Nápad není špatný.(15.1.2009)

Tenhle film je strašně lehké si splést s dalším dílem Fantozziho - hraje zde Villaggo i ten herec, co v účetním hraje Filliniho. Villaggo je tu stejný blbec jako v účetním a v podstatě by to i další díl účetního mohl být, zde se ale Villaggova role jmenuje Fracchia a pracuje jako realitní agent. To je v podstatě jediný rozdíl, který tenhle film od Účetního odlišuje. Jinak spousta skvělých scének, hezkých a chtivých slečen, jeden nudný Drácula, docela dobré kulisy a dekorace. Ani nevím přesně proč, ale tenhle film mě strašně bavil a vynesl Villagga zase o stupínek výš na žebříčku mé oblíbenosti.(4.12.2008)