Frachia (Paollo Villaggio) pracuje jako realitní agent, který dostane od svého šéfa ultimátum, že když ihned neprodá dům, bude vyhozen. V jeho kanceláři se objeví zájemce o menší sídlo na víkendy. Fracchia mu nabídne hrad v Transylvánii, který patří hrabětu Vladovi, který je upír. Fracchio i se zájemcem jedou na hrad, vyjednat prodej. Vladova dcera se zamiluje do Fracchia, kterému se nezdá představa, že by se měl stát upírem. (masw)

cariada

Byl jsem docela příjemně překvapen ,hlavně začátek je super scéna v kině. Pak to trochu zklouzne k nudě ,ale zase se to dobře rozjede na hradě a následná svatba je k pokukání. Frachiovi zdatně sekunduje Fellini. Spojení hororu a komedie se povedlo. ()

Rodriguez

Fantozziho účetní byl po stém pokračování už průserářský úlet a tak přišla konečně příjemná změna. Villaggio Drákula byl solidní komediální úlet! Parádně jsem se pobavil a zasmál. 80% ()

-Bomba-

Italský humor mi nevadí ale že bych se u něj válel smíchy říct nemůžu. Maléry pana účetního beru jako zábavnou podívanou maximálně jednou za tři roky. Tahle parodie na Draculu mě tedy docela příjemně překvapila a ani zatažení Frankensteina do děje mi nevadilo. S hlavní postavou problém nemám, je to pořád stejný trouba a ani ten druhý brejlovec není špatný. Také mě potěšily dobře udělané masky, konkrétně zombies, holt italové svojí horrorovou historii nezapřou. ()

tomtomtoma

Další tak nějak podivná italská komedie, či spíše pokus o hororovou parodii. Zajímavý nápad a pár velmi dobrých náběhů, bohužel to, až na samotný námět, nevybočuje z těch příběhů o účetních. Realitní makléř Giandomenico Fracchia (Paolo Villaggio) totiž kromě své hlouposti přihazuje pouze nevýslovný strach, což přináší spíše útrpný škleb a ne dobrou zábavu. Účetní Filini (Gigi Reder), kterému se Fracchia snaží prodat hrad v Transylvánii, trochu v příběhu překáží. Něco jiného je hrabě Dracula (Edmund Purdom) a jeho sestra Oniria (Ania Pieroni), která tak zatouží po panici bez sebevědomí Fracchinim. Špatní nejsou ani další obyvatelé hradu: hnijící sluha Boris (Giuseppe Cederna) a slepý majordomus (Filippo De Gara), či původní Oniriin snoubenec advokát Frankenstein (Romano Puppo). Ženský půvab dodala Stefania (Federica Brion), se kterou se Fracchio pro své nízké sebevědomí nedokázal vyspat, hostinská v Transylvánské vesničce Catarina (Zuzana Martínková) a upírobijka Luna (Isabella Ferrari). Celkově to působí trochu vyčpěle a nebaví to tak, jak by mělo. ()

Blazin

Mě se prostě humor Paollo Villaggia nelíbí a tohle není výjimkou, bohužel je to pro mě trapné a zasmál jsem se asi 2krát za celý film, jinak nuda nuda a jenom nuda. ()

Marina111

Mám slabosť na Drakulu a zvlášť na komédie o ňom. Od tejto som si sľubovala čosi ako Drakuloviny, žiaľ, omnoho viac mi pripomenula Ples upírov - na ešte väčší žiaľ však nie kvalitou. Atmosféra a dej síce mali čosi do seba, no množstvo (ne)logických chýb mi miestami naozaj cicalo nervy. Akoby ktosi podsunul režisérovi prvú verziu scenára a ten akoby absolútne nedbal o to, že ju ešte treba obrúsiť a doladiť. Celkom by som však uvítala remake (to odrúsené, doladené a pozbavené všetkých tých otravných chybičiek uberajúcich čaro inak celkom potenciálnej komédií) ()

Bozvav

Strašná volovina, nebo spíše upírovina. Pár, ale opravdu jen pár frků by se našlo. Jedna umolousaná hvězda. ()

helloween93

První polovina filmu je docela slabá, ale ta druhá je velmi vydařená a ústřední dvojice Franchia a Filini se skvěle doplňuje. Osazenstvo hradu v Transylvánii nepotřebuje komentář, to je skvadra sama o sobě. Je vtipné, že postava Filiniho je stejná jako ve filmech o Fantozzim. ()

Nocturno culto

Mám pro " Fantozziho" slabost, i když tohle není konkrétně on, pobaví stejně jako pan účetní, navíc mu zde zdatně sekunduje i jeho věrný souputník, účetní Fillini ze 4. patra v podání nezapomenutelného Gigiho Redera ... ()

Milda003

Fantozzi mně vždy dovedl pobavit a jeho humor se mi líbí. Tento snímek ovšem neudržel moji pozornost ani 20 minut a nadšení s kterým jsem usedal k televizoru se změnilo v ospalost a převalení na bok to jistilo. ()

Cortesz

Opět další z přiblblých italských komedií v hlavní roli s malý, tlustým Fantozim, kterého jsem nikdy nemusel a jeho styl humoru založený na jeho grimasách, pohybech těla a jeho koktavé řeči mě nikdy nebavili. Zde se k tomu přidává maximálně tupej děj, kterej chvílemi vypadá jako parodie na Draculu, ale nakonec z toho vychází jen pitomá italská komedie, téměř bez děje, která těží jen z toho, že se v hlavní roli vyskytuje Paolo Villaggio, legenda italských komedií. Pro mě je pořád symbolem italských komedií dvojice Hill + Spencer. Villaggio mě nebaví. ()

Pitryx odpad!

Nevím. Rád se bavím Paolem Villaggiem. U filmů s ním jsem se chechtal na plný plyn. Zde jsem se občas pousmál. Po polovině filmu jsem se tak nudil, že jsem si v druhém okně pustil karty a začal hrát. Masky byly legrační, ale to je to jediné oživení v celém snímku. Je mi velmi líto, ale film si nezaslouží ani bodík. A navíc mne konec filmu suprově vytočil. Nu, budiž, dávám to do Db jako horor, ale pocity mám všelijaké. Ještě jednu drobnost musím zmínit, zajímavou ženskou Indiana Jonesovou i s muzikou, ale ta tuhle hovězinu ovšem nevytrhla. 1001201185248717 ()

Kimkong

Na mě nejspíš zase příliš starý film. Podle efektů a zobrazování drákuly se film tváří jako snímek z roku 1950 a ne 85. Jinak opět typické nesrozumitelné, v dávných dobách nejspíše straně zábavné, dialogy mezi dvěma hlavními protagonisty. v Důchodovém věku. ()

honzic

Tradiční trapárna, která nezapadá zcela do série, určitě je koukatelná, ale na úvodní díly to nemá. Hodnocení: 50 % ()