Where the Trail Ends

• Slovensko Kde sa chodník končí (festivalový název)
všechny plakáty
USA / Argentina / Kanada / Čína, 2012, 82 min

Where the Trail Ends je dokument sledující ty nejlepší freeride horské bikery, kteří hledají ty nejlepší sjezdy na celém světě. Je to příběh, kdy je člověk vyzván matkou přírodou k tomu, aby předvedl ty nejlepší kousky. Tato nejvíce progresivní a ambiciózní jízda vede člověka k tomu, aby dokázal něco, co ještě nikdo nikdy nezažil ! V tomto nádherném dokumentu se podíváme například do Utahu, pouště Gobi, Argentiny atd. (MeanWhile)

bobrux

Záběry jsou úžasné, umění zúčastněných borců taky, ale celé té nádheře by více slušelo pět krátkých dílů na YouTube, než hodinu a půl dlouhý jakože dokument. Celý film se motá dokola kolem jediného tématu - kde na světě je dokonalé místo pro traily? Hoši s posunutým pudem sebezáchovy pak na místo dojedou, sjedou si pár skal a šlus. Jede se dál. Kdyby se divák alespoň dozvěděl něco o historii sjezdu, nebo použité technice. Nic. Jen jeden dlouhý videoklip. Pro potěšení oka všech bikerů nutnost, ovšem nic jiného nečekejte. ()

ExpertAsie

Doprovod hudby skvěle doplňoval po celou dobu tohoto dokumentu, a také cestování po světě aby překonali určité překážky na bikerách nemožné věci. ()

caesius

Tam, kde bych se šoural se smrtí v očích a s uctivou pokorou po všech čtyřech svých končetinách, se pánové projíždějí na kole... Svou precizností výborná a efektní kamera vč. leteckých a zpomalených záběrů, zajímavé exteriéry, imponující výkony aktérů, vhodné a logické vyvážení sklady scén seznamujících diváka s daným místem co do jeho lokalizace, místní kultury, klimatu a scén prioritně s FR, to vše tento snímek zpřístupňuje i těm divákům, kterým tento sport nic moc neříká (tj. i mně). Jediné, co mi zážitek trochu rušilo, bylo zvukovou složkou uměle zvýrazňování již tak silných scén (pádů, vzdouvajících se závějí štěrku a prachu atp.) někdy dosahující až subjektivně nepříjemné hranice kýčovitosti. Ale přesto jsem si každou z 82 minut užil, v rámci své kategorie hodnotím nejvýše a film tak vřele doporučuji. ()

martinnn11

Skvelý soundtrack, krásne zábery z rôznych častí sveta, adrenalínová jazda, triky a pády. Borci to fakt vedia a pozerať sa na ich výkon bol naozaj zážitok. ()

Berty00

Krásne scenérie,najlepší jazdci,najdrsnejšie trate=adrenalín v krvi+neopakovatelný zážitok...Týto bikeri posunuli MTB niekde úplne inde...Senzačné ako The art of flight ()

Mikecat

Excelentná hra s kamerou, bohovské scenérie, kto takýto adrenalín nezažil, nepochopí do hĺbky tento dokument. Ukázaný kus sveta, bajkerské umenie na jednotku a...nie vždy vám skoky vyjdu....to sa mi vydí - ukázané aj pády a temnejšia stránka tejto adrenalínovej slasti ()

lukas.W.

Myslím že u tohoto dokumentu se diváci rozdělí do dvou táborů. Jedni budou říkat, že je to pouze bezduchá reklama na Redbull. A druzí, jako já - adrenalinový nadšenci, si tento dokument zamilují, ale i normální divák si z toho odnese skvělý zážitek jak z pohledu na krajinu tak na neuvěřitelné výkony jezdců a výbornou práci s kamerou. ()

Sukyno

Chtíč po adrenalinu je vysoký :) A uspokojit tento chtíč není lehké, musí se posouvat hranice, aby byl uspokojen :) Část: You are Fuc*ing Pus*y :) Kdy hodí helmu z hory Virgin v Utahu. Píseň v tu chvíli sedla. Nice Job Boys. ()

Blazis34

Úžasný dokument o partě bláznů na kole. To přízvisko blázni myslím v pozitivním slova smyslu, protože mám rád lidi, kteří jdou po hlavě po nečem, co je pro mnohé nepředstavitelné a nedosažitelné. Tímto se navzájem všechny generace zlepšují, když se chtějí srovnávat, předhánět a ukázat, že nejlepší jsou právě oni. Tuto freerideovou bandu horských bikerů nejvíce obdivuji za odvahu něco takového najít, dokázat a že když se krutě vytřískají, sednou na kolo a jedou dál. Občas jim závidím jejich (ne)strach. Dále na tomto dokumentu chválím kameru, protože kombinace GoPro na helmě, dvě menší kamery a jedna z helikoptéry je prostě úžasná a nabídla nám mnoho nádherných záběrů jak krajiny, tak dovedností jezdců. Where the Trail Ends se mi líbilo, dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

miso1099

Super kamera, svizna hudba, paradna priroda, drahe bicykle, troska dost Red Bull, Giant a Specialized reklamy a par amikov s debilnymi siltovkami s rovnym siltom a nalepkou odspodu. A skejtackymi topankami v Himalajach. Jaj, najradsej by som ich prefackoval. Ale inak celkom dobra podivana... ()

MotMotkovich

Okolí 5*, Skill bikerů 5*, kamera 4*, hudba 3*, Výprava 3*. Všechno důležité už je tu řečeno. Ve Srovnání s etalonem adrenalinového sportu "the art of flight" tohle zaostává hlavně soundtrackem a výpravou. Ale Určitě má smysl tenhle dokument vidět. 90% = zakrouhleno na 5* ()

bedsore

Filmovější už to snad být nemohlo. Co záběr to lahůdka. Je to komplexní dílo, takže krom ježdění je zde dám prostor i samotnému cestování a věcí okolo. Namícháno je to ale vskutku vyváženě, filmově zachyceno dokonale a do mé chuti se to trefilo naprosto přesně. ()