Život mladé Pike býval nekončící barevná párty, ale jednoho dne drogový večírek skončil a ona teď opouští vězení s osmiměsíční dcerkou v kočárku. Přes zdi sociálního bytu se ozývá řev a brzy se v jejím novém životě objeví dva muži z minulosti: bývalý přítel Lalli ji vtahuje zpět do spirály destrukce a násilí a nekonvenční policista inspektor Elias Kaski nabízí pomocnou ruku. (Febiofest)

Heraldika

Atmosféra, děj, kamera, herci super..trochu škoda samotného závěru, ale odpustím. Pár záběrů dost naturálních, kdy si člověk s jistým potěšením říká, kam až jsou herci schopni zajít..Severská dramata mají prostě říz! ()

Disease

Návod, jak pomocí kulečníkové koule vyléčit stockholmský syndrom :-) Velmi dobře natočené a herecky zvládnuté. K tomu konci až takové výhrady nemám, ale něco malinko tomu k dokonalosti chybělo. ()

joelly01

Kdyz ono se to taaaaaaaaaaaaaak straaaaaaaaaaasneeeeeeee poooooooooooooooomaaaaaaaaaaaluuuuuuuu rozjizdelo. Az na treti pokus jsem to mohla dat cele. Proti "My deti ze stanice ZOO" docela slabota, ale jinak jako naucny film ze drogy jsou FUJ to hodnotim kladne. Mrska se to u me nekde v prumeru, neb diky tomu ze jednoho takoveho "uzivatele" znam az prilis dobre ze sebe asi nedovedu vymacknout sympatie vuci nekomu kdo si prasi zivot naprosto dobrovolne. Frau Joelly jest kruta a zla. Tak. ()

vitac.

Drsný. Syrový. Fajn obsazení - svatá trojice: Pirkka-Pekka Petelius v roli charismatického a zkušeného policajta Eliase z drogovýho, Eero Aho jako tvrdý, nekompromisní boss pouliční chamradi Lalli a mladá matka Pike, postava, kol které se většina filmu točí, ztvárněná Jessicou Grabowsky, k té snad ani není třeba nic dodávat... taková Finka by šla. Opravdu zajímavá, v dobrém smyslu:) Se scénářem už je to trošku horší. Vyloženě jsem nepochopil odbočku o Eliasově dočasném kolegovi ani její vyústění. Být o ni film kratší, bylo by to dle mého ku prospěchu věci. Hudba je pojata spíš minimalisticky, ale je vkusná a vhodná. S názvem voleným v duchu černého humoru jsem velmi spokojen:) Ještě si neodpustím poznámku o vysoké kvalitě finského sociálního bydlení, jak si ho nájemníci váží a vůbec... jak je to solidární a spravedlivé:) Slabší čtyři. ()

Neor

Další potvrzení, že seveřani dramata umí. Místy skutečně syrové, s některými záběry jen pro silnější jedince. Symbolika názvu filmu a daného prvku v ději je perfektní. Jako celek působí film výborně až na samotný závěr. Titulky měly přijít o tři minuty dříve a film by tak zanechal daleko hlubší pocity. @febiofest2014 ()

BoKo_CzT

Drsná severská filmová škola na rozdiel od Hollywoodu nemá potrebu realitu prilepšovať. Postavy nie sú jednoznačne polarizované a žijú skutočné životy. A práve to ma na ich filmovej tvorbe priťahuje. ()

zigy

Život svobodné matky mezi drogovou komunitou mohl být natočen mnohem záživněji...i když pár příjemně překvapivých momentů se najde, celkově se to vleče a není to moc věrohodné. Finové jsou prostě divní. ()

JayDeer

Krapet slabší film než Odhalený přístav. Ale stále na výborné úrovni. Slušný scénář a výborné herecké výkony. Hvězdička dolů za málo uvěřitelný happyend. ()

pouzivana

Další z řady filmů, kde máme litovat vypatlanou fetku, protože je vypatlaná fetka. Absolutně průměrné. Slaboučký scénář a ten konec to úplně poslal do kopru. Třetí hvězda za obsazení hlavního slizáka, protože pro mě byl opravdu nechutnej. ()

Soldier_666

Finlandia s několika starejma známejma (Odhalený přístav, Paha Maa). Finský filmy jsou vážně hodně sugestivní a syrový, co se týče porno scén obecně a specificky psychopatický rozřezávací scénky s vkusným hudebním doprovodem, holt nashi by na natočení takovýto kriminálky neměli koule, a hlavně Finská přirozenost herců/ hereček je mi daleko sympatičtější než třeba u leckterých Norských herců, o Českých joudech ani nemluvě. Příběhové nic nového, ale způsob a brutalita ((možná až přehnaná) a kalkulovaná?) jakým je film vyprávěn si zaslouží 4 rudé hvězdy... ()