Miluj ma alebo odíď (festivalový název)

Miluj ma alebo odíď

Love Me or Leave Me

(festivalový název)

Slovensko, 2012, 95 min

• dr.horrible

Cyprián nebol úplne zlý film, na novú Čengel-Solčanskú som sa preto celkom tešil, no, a nakoniec takáto zbytočne vyhrotená nuda. Klasický príbeh o problémoch v rodine, s časom vážne stupidnými dialógmi, nesympatickými postavami a záverečným "vykúpením," ktoré nedáva takmer zmysel. Redheadka ušla, inak slabota, pán Maďarič. Ps: Takto sa to robí http://www.csfd.cz/film/230081-letni-cas/(19.1.2016)

Dal som šancu slovenskému filmu, aby som videl kam naša kinematografia smeruje. Zdá sa, že nikam, len prešľapujeme na mieste a čakáme na odpich. Herecké výkony prijateľné, neskĺzli do trápnosti, ale rezervy sú. Slečna v červených vlasoch, zahrala ok, ale artikulovať! Výsledkom sú občas nezrozumiteľné dialógy, ktorým nepomáha ani zbytočne hlasitá hudba a ruchy. Prístupnosť od 18 rokov je trochu prestrelená, dokopy tu okrem pár nadávok, ktoré deti aj tak začujú v škôlke a jedného vibrátora nič nie je. Vulgarizmov tu síce bolo trochu viac než je na jeden slovenský film bežné, ale ich prezentácia bola v rámci možností prirodzená a netrhali uši ako v iných filmoch. Filmy o vzťahoch vždy boli a budú, lákavé väčšinou nie sú,a le záleží od podania a príbehu. Celkovo priemer, ktorý neurazí ale ani nenadchne. 60%.(5.2.2016)

• insky

Až tak by som tento film nezatracoval, zaujímavé sú hodnotenia, to tiež svedčí min. o tom že je priestor na vzhliadnutie tohoto filmu. Osobne si myslím že je pravda v tom že to nie je žiadny prevrat, na druhej strane je nutné dodať, že 2-3 postavy zahrali svoje úlohy veľmi dobre, predovšetkým červenovlasá slečna.(23.1.2013)

Veľmi zaujímavý film, ale miestami až priveľmi nudné a naťahované. Celkovo je to lepší priemer a niekedy sa človek aj dobre pobavil a nasmial. Je to o medziľudských vzťahoch a tie sú, ako všetci vieme, dosť komplikované a nevyhneme sa tomu ani v tomto filme. Dobre, že nebol dlhší, lebo by to pre neho dopadlo len horšie. Takto je to tak akurát a dá sa to zniesť, ale človek sa musí poriadne zamyslieť a vidieť v tom hlbšie súvislosti a hlavne čo chcel básnik povedať.(21.8.2013)

• Martin741

Dokazesa tu vobec natocit a riesit aj volaco dolezitejsie nez medziludske vztahy? Preco sa za totality tocila kopa skvelych filmov, hoci nebola sloboda a bola diktatura jednej strany? Preco teraz, ked su moznosti a sloboda, nedokazeme natocit NIC PORIADNE, len lacno zmykat medziludske vztahy? Preco sa musi tocit furt a furt a furt takyto hnoj? 0 %(19.1.2013)