Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

adriane9

Paulo Coelho mě nikdy nezklamal, jen zde jsem se obávala nejhoršího, protože hlavní hrdince stále nepřicházím na chuť.. ale i tak to bylo úžasný.. miluju střípky důkazů lásky (piano, dotyky, kresby), jen prostě ta Sarah..kdyby to byl kdokoliv jiný uvěřím víc.. ()

Marcita

Poprvé, co se mi film líbil víc než knížka :) Film vám přijde o to silnější, když víte, jak tenká hranice mezi životem a smrtí někdy může být. Pět hvězd, nekompromisně. ()

malypivo

Veronika se rozhodla zemřít je film o tom, jak se Veronice zas až tak zemřít nechce. Tento film skutečně není tak depresivní, jak by se dle názvu mohlo zdát. Na SMG i Davida Thewlise se velmi dobře kouká. Dle celého průběhu filmu by se zdálo, že konec je jasně daný, opak je však pravdou a konec se tak stává milým překvapením. ()

Vesecký

Vyznění filmu jsem pochopil až na konci, když jsem zjistil, že námětem byla kniha dnes velice módního a nekonvednčního autora P. Coelha. K celkově mdlému vyznění filmu přispělo ovšem hlavně natočení hollywoodskými tvůrci. Po nedokonané sebevraždě se Veronika ocitá v blázinci, kde je na ní zkoušen trik ošetřujícího lékaře, který jí oznámí, že si nenávratněš poškodila cévy a že zanedlouho zemře. Coelha možná chápe mladá generace, ale po přečtení Alchymisty musím říci, že mu nerozumím. A nerozuměl jsem mu ani v tomto filmu. ()

Quipido

Snímku něco chybí, nedokázal mě zcela vtáhnout - hraje na city, ale mě to nějak minulo. Přesto se přikloním spíše ke hvězdičkám třem, protože to obyčejný film není. Knihu jsem nečetl. 60% ()

roxy_ellen

Paulo Coelho je pro mě bůh. Jeho knihy miluju a Veronika se rozhodla zemřít byla první, kterou jsem od něj přečela. Už tehdy jsem užasla nad tímto příběhem a když jsem se dozvěděla, že se chystá film, netrpělivě jsem čekala. Byla jsem trochu skeptická, trochu i proto, že jsem si Sarah Michelle Gellar jsem si v této roli nedokázala představit. Ale musím říct, že film mě příjemně překvapil, nelišil se moc od hlavního příběhu a myšlenky(jak tomu bývá u mnoha zfilmovaných děl). Myslím, že Coelho se nemá za co stydět.) ()

KuZd

ja nevim, ze vsech stran mi tento film byl doporucovan, at se na neho podivam. Je to film o zene, ktera se pokusi spachat sebevrazdu. Ovsem probere se na psychiatricke lecebne, kde ji sdeli, ze ji zbyva par dni zivota. Myslenka jiste zajimava, verim, ze knizni predloha urcite musi byt poutava. Ale to filmove ztvarneni me nijak neoslovilo. Cely ten film pusobil jako TV film (mensi kvality), ex-premozitelka upiru v hlavni roli me taky docela rusila svym predramatizovanym hereckym vykonem. Vubec potom prisla na radu ta lacina love-story-achjo. Tradicnim chybam typu - stale skvely makeup i v blazinci, stale skvely vyfoukany uces i v blazinci, stale skvele vypada ikdyz zmokne a ja nevim co...misty ten film byl na 4 hvezdy, misty zas naopak na 2 i 1 hvezdicku... vysledne mi vychazi ten prumer - opravdu nenadchne, ani nebudete od neho vstavat zhnuseni. ()

Faila

Kostra příběhu je jednoduchá - dívka pokoušející se zabít si uvědomuje cenu života až poté, co se dozví, že umírá. Zní to banálně, ale je to banální asi jako život sám. Film je natočen jemně a s citem, diváka do ničeho nenutí a ačkoliv nejsou podány žádné pádné argumenty, proč chce hlavní hrdinka zemřít, Sarah Michelle Gellar svým hereckým talentem názorně ukázala, jak se její postava trápí - a není ani potřeba vědět proč. Také změna v postoji k životu zde nepřichází ráz na ráz, celý film tedy působí „jako ze života“. A opět musím konstatovat, že dodává naději, že žít má cenu :) ()

Mahoney.

Pri tomto príbehu som si dokázala vážiť život. Veronika bola dokonalá žena, s dobrou prácou, ale aj s depresiami. Preto sa jeden deň rozhodla predávkovať sa liekmi, ktoré zapila z alkoholom. No a pár dni sa zobudila na psychiatrii s tým že sa jej pokus o smrť nepodaril. Veľmi podarené vyobrazenie toho ako si po tomto pokuse začala vážiť život a ako ho šťastne začala žiť. Občas boli niektoré časti trošku zdĺhavé a nudné ale aj tak má tento film u mňa zvláštne miesto. ()

fisikk

Knižní předloha od Paola Coelha vypráví o lidech, kteří jsou v naprosté většině zavřeni v „sanatoriu“, protože umírají na tzv. hořkost. Což je stav, kdy se necháváme ubíjet běžnými starostmi života a zapomínáme žít. Nejste schopni si jen tak sednout a usmát se, protože vyšlo sluníčko, nebo rozkvetla květina. Jsme ve shonu a jen se ženeme za vysněnou budoucností, která je stejně vždy jiná a přináší jen nové a nové starosti. Veronika se sem dostává právě kvůli této rutině. Už ji nebaví žít předem nudný stereotypní život. Má pocit, že ji nic nečeká, a proto chce svůj život ukončit. Po probuzení zjistí, že jí zbývá pět dní života, během nichž se setkává postupně se 3 pacienty, kteří jí vypráví svůj příběh. Tím si oživí svoji minulost a zjistí, že se zde naučili úžasnou věc. A to brát život s nadhledem a ne jako umořující kříž. Vrací se zpět do „normálního života“ s novou schopností, jež jim umožní prožívat a radovat se z maličkostí. Díky nim v sobě Veronika objeví chuť do života, přestává být otrávená a vyráží do světa plně prožívat den. Ve filmu jsme bohužel ochuzeni o 3 životní příběhy, což beru za velkou ztrátu, ale nejhorší je, že autorova moudra nejsou umístěna na správných místech k dostatečnému hlubokému pochopení. Možná, že to byl pokus přiblížit se běžnému diváku, ale opravdu ne všechny příběhy potřebují sex; někdy to může spíše uškodit. ()

chrispe

Myslela jsem, že už jsem se odnaučila dívat se během filmu na hodiny a dopočítávat minuty, které zbývají do konce. Opět film, který jsem vážně chtěla už delší dobu vidět a od kterého jsem dost očekávala. Pořád jsem si říkala, jestli si předtím nemám přečíst knihu, no... teď už si ji nepřečtu, vůbec mě to neoslovilo. Příběh jako takový je zajímavý, ale v tomto filmu jsem se neztotožnila (ani mě nijak nezaujala) s žádnou postavou a to je pro mě konec. Vše se mi zdálo příliš ploché, do Veroniky jsem neviděla, vlastně ani do Eduarda, nebo do doktora či nejstarší pacientky. Ten film prostě jen prošel kolem mě a nic ve mně nezanechal. ()

JirkaLexa

Nádherně romantické drama z prostředí ponuré léčebny, která však skrývá mnohá tajemství. Příběh založený na správně zvolené lži, která umožnila procitnutí a zjištění, že každý den je zázrak. Než opustíme život, měli by jsme si nejdříve uvědomit, že za to stojí. Vynikající herecký výkon v hlavní roli v podání Sarah Michelle Gellar, nicméně skvělý byl i Jonathan Tucker či David Thewlis, jenž v podání doktora zosnuje něco neskutečného. Něco co z naprosté deprese a životní zoufalosti vygraduje v něco naprosto opačného a překrásného... 90% ()

BOURQUE

Nadpriemerne natočená dráma, ktorá v dnešnom Svete je čím ďalej tím viac aktuálnejší. Príbeh Veroniky nie je výnimočný, ale dokáže si osloviť každého. Neskrývaným odkazom filmu je, aby sme jeden druhého všímali a aby sme sa pokúsili milovať jeden z najväčších darov čo máme: Život! Herecké výkony sú na špičkovej úrovni, hlavne dvojica S. M. Gellar a D. Thewlis bola skvelá. Prekrásna S. M. Gellarová sa zo svojou postavou dokázala jednoducho na jedničku. Film, kde na konci nechýba ani „nečakaný záver“, je takmer dokonalý. Osobné hodnotenie: 87% (****) ()

yvona

Velké zklamání, knihu jsem četla asi pře 8 lety, dost mě nadchla, (například v knize je dost významná role oné spolubydlící), ale tenhle film mi zničil celkový dojem. Je o ničem. Stačilo v úvodu říct: "Žij každý den, jakoby byl tvým posledním", účel by byl splněn a neztratila bych 95 minut očekáváním, že konečně přijde to "něco". Neumím si představit,jak se k téhle roztříštěné slátanině stavěl pan Paulo Coelho. ()

fraktal

Knihy Paula Coelha skutečně mohu - a toto je jeden z filmů, který si dle mne udržel kvalitu předlohy (na úrovni třeba Pravidla moštárny (The Cider House Rules). ()

Peace

Na film jsem se moc těšila, tak moc, že hned, jak se mi ho podařilo sehnat - vložila jsem ho s bušícím srdcem do přehrávače a čekala na nezapomenutelnou smršť. Ale bohužel, nestalo se tak nějak.. nic. Bohužel jsem se opět utvrdila v tom, že knížka je lepší, než její filmové zpracování. Škoda... ()