Kluk ve světě příšer

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2015, 119 min

Mamoru Hosoda

Mamoru Hosoda

Fakt, že nikdo nevidí, že ve světě příšer je minimálně jedno další lidské dítě, které na sobě nosí mrtvého občana světa příšer, mi svou hloupostí připomnělo Pokémony, v nichž Rakeťáci dokázali skrýt svou identitu s podobně nepochopitelným umem. Takové drobnosti trochu kazí požitek ze scenáristické hry 'kdo koho vlastně učí'.(25.8.2016)

Už z toho, že mám vzácnu možnosť vidieť anime v kine, som bola nadšená. Jeden z vizuálne najkrajších animovaných filmov, aké som doteraz videla. Skvelá hudba. Škoda, že na tom konkrétnom premietaní nás bolo v kinosále len päť. (Mladosť - MFFK Febiofest - 21.3.2016)(17.4.2016)

Příběhem velice pěkné, animací také, jen jsem měl subjektivně problém s délkou, která se mi ke konci zdála příliš dlouhá. Závěrečné vyústění příběhové linie je totiž celkem prodlužované a až zbytečně okázale se v něm opakuje motiv knihy Bílá velryba, kterou hlavní postava v průběhu děje čte. Je to dobrý nápad, ale zbytečně se s ním snižuje působivosti konce. Přesto na jedno podívání rozhodně víc než dobré, podruhé bych na to asi neměl důvod koukat. Narozdíl od jiných "poučných, ale ne tolik se myšlenkově opakujících" anime snímků.(9.7.2016)

O anime toho vím asi tolik, co "mistr" Kumatetsu o meditaci. Několikrát jsem do žánru zkoušel proniknout, ale uřvané kreslené postavičky se mi zatím pod kůži moc nedostaly. Po Klukovi ve světě příšer jim ale ještě šanci dám. Tohle mě totiž bavilo. Hodně bavilo. Mamoru Hosoda pro mé v kině(!) uspořádal výlet do světa, který jakoby vypadl ze všech těch rozmazaných dětských snů a přestav. Navíc mi k tomu pustil parádní hudbu, která místy utekla někde ze Sedmi statečných. A světe příšer div se, ono to s animovanými obrázky fungovalo na jedničku. Snad jen ke konci bych se pár střihům nebránil.(14.5.2016)

Anime v českých kinech = neuvěřitelný úkaz. Asi nejde o žádné přelomové dílo, přesto minout jej bez povšimnutí by bylo škoda. Jsou zde velmi zajímavé myšlenky a nápady (původ osobní temnoty). 70%(30.5.2016)