Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)

Andie Andersonová je mladá novinářka, která by moc ráda psala články o politice, historii, umění a podobně, ale pracuje v ženském časopise Composure, kde píše do rubriky Jak na to, a to ji netěší. Když její kolegyně a kamarádka Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že napíše článek o tom, co takové dívky dělají špatně, když si neudrží přítele. Se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během deseti dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Pak napíše článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech a pak si může psát, co chce. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Ben pracuje v reklamě a jejich firma právě dostala zakázku na reklamní kampaň na prodej diamantů. Ben tu práci moc chce a je si jistý, že ji také dostane, ale jeho šéf ji hodlá dát kolegyním Judy Spearsové a Judy Greenové. To Ben nemůže připustit a snaží se šéfa přesvědčit, že on je ten pravý pro tuto kampaň. Šéf je pobavený, a protože Ben je známý tím, že s žádnou dívkou nevydrží chodit více jak jeden den, vsadí se s ním, že pokud s někým vydrží 10 dní a přiměje ji, aby se do něj zamilovala, kampaň bude jeho. Na důkaz ji za 13 dní přivede na večírek, který se bude pořádat na počest firmy, která tuto zakázku zadala. Obě Judy jsou u toho, a protože shodou náhod byly v Composure v době, kdy Andie dostala za úkol napsat článek, navrhnou mu, aby sbalil právě ji a tím by neměl šanci vyhrát. Ben si je jistý, že Andie bude jeho, ale netuší, že Andie přišla do baru se záměrem někoho sbalit a během deseti dnů ho dokonale otrávit. Andie se do svého úkolu pustí s vervou a Ben má co dělat, aby její šílené nápady vůbec ustál. Přesto, že se ani jeden z nich nechová přirozeně, pomalu ale jistě si začínají trochu rozumět... (TV Prima)

saruskap odpad!

největší blbost, co jsem kdy viděla, škoda, protože Matthewa mám jinak ráda, ale na tohle se dobrovolně už nikdy znovu nekouknu ()

Lucie505

Tuhle komedii mám ráda. Kate Hudsonová mě v poloze blbky několikrát nadstandartně rozesmívá, a sladký konec mi zde výjimečně nevadil. ()

Veuni

Holčičí komedie u které se každý musí alespoň jedenkrát pousmát. Nic světoborného, ale mám ten film ráda. ()

Lipanor

Výborná porce humoru pro nedelní odpoledne. Většinou pro tenhle film nebude mít pochopení ten, komu je pod 30 let. ()

lahvi

Bejt holka asi dam i 4. Je to dobry, holt to neni muj salek caje tydle romanticky komedie. Byl jsem prinucen :) Sam bych si to nepustil. ()

Kikaa_B

klasický americký slaďák...ničím nepřekvapil ale ani moc nezklamal...Kate Hudson je výborná a celkově herecké obsazení je fajn. 3 hvězdičky by měly stačit.. ()

DAOX

Prostě jsem se skvěle bavil a se mnou i celé má rodina. Romantická komedie, s úsměvnou zápletkou, doporučuji na nedělní líné odpoledne. ()

Juniore

Opäť raz Kate Hudson alias Andie urobila z tuctovej romantickej komédie nad priemer. I vďaka nej sa bolo stále na čo dívať. Film by sa dal charakterizovať aj ako dej poprepletaný dvoma stávkami. Kto bude víťaz a kto porazený? Nikto a zároveň obaja hlavní hrdinovia. 80 % ()

frannyberry

Základem romantické komedie je, že za a) funguje chemie mezi protagonisty, za b) se zasmějete. První tu nefunguje, druhé - párkrát jsem se zasmála (Krul a kapradí). A bohužel ten film potápějí herecké výkony (až na Bebe Neuwirth), Kate H. je v podstatě u mě herečka jedné role (v Na pokraji slávy) a Matthew hrát neumí (Oscar or not). Celkem nuda. ()

Rathe

Dovolím si říct, že tato komedie je nadprůměrná. Kate Hudson a Matthew McConaughey zde tvořili parádní zábavný pár. A spoustu vtipů bylo hodně povedených. Až na ten konec, který mi přišel takový otřepaný to bylo skvělé. ()

K4sum1

Nemůžu jinak než 5*. Takhle romantická komedie je totiž moje srdcovka. Většina lidí na otázku "Jaká je vaše oblíbená romantická komedie?" asi řekne Kamarád taky rád, ale to je pouze z těch novějších filmů. Na tohle se můžu dívat 50x a stále to bude jako poprvé. Stále se budu smát tomu, co mu Andie provádí a co on musí vytrpět, aby vyhrál sázku. Ať žije Cruel, král válečníků a Celine Dion! ()

kratajirka odpad!

Jak políbit nevěstu, jak ztratit kluka, jak nalézt kluka, jak nebýt panic, jak být panic, jak být panicem 40 let - filmaři z Hollywoodu často prostě netuší "Jak na to" a tak se ptají diváků. Dost by jim mohla poradit paní zahrádkářka a všeznalkyně Anežka Rýdležka Bohdalka, která ve svém výslovném pořadu "Jak na to" prostě radila, jak na to a jak na co. Jinak je tahle filmovka prakticky jen o lásce, lásce a zas jen lásce. To si radši zapnu ŠtětkuPretty nebo PrettyŠtětku? Já už ani nevím jestli to byla štětka a nebo jen pretty. ()

walsidal

Po roce 2000 už asi Kate Hudson v žádném filmu nezazářila tak, jako ve snímku „Na pokraji slávy“, ale přesto vytvořila řadu solidních postav. Jednou z nich byla i redaktorka Andie, která dostane za úkol napsat do ženského časopisu článek o chybách, kterých se ženy nejčastěji dopouštějí a ztrácejí kvůli nim muže, a rozhodne se napsat ho na základě vlastní zkušenosti. Netuší, že jejím protějškem se stane reklamní agent, který se vsadil, že se do něj jakákoliv žena zamiluje do 10 dnů. Ačkoliv taková zápletka není nijak originální, přináší řadu skutečně vtipných momentů. Kate Hudson totiž tak suverénně kupí všechny věci, které muži na ženách nesnášejí, a Matthew McConaughey při tom tak skvěle sekunduje, že jsem se vážně dobře bavil. To je pasáž filmu, které skutečně nelze mnoho vytknout. I návštěva u Benjaminových rodičů je ke koukání. Škoda jen, že v závěru filmu se autoři nepokusili překvapit něčím, co by vybočovalo ze zajetých kolejí závěrů romantických komedií. Pak by možná mohl mít tenhle film i na víc… ()

Marta.Adamko

Viděla sem lepší,nic mě na tom nepřekvapilo,u filmu s tímto dějem je jasné,jak to dopadne,nehodlam nic a nikoho kritizovat,to si nechám pro sebe,vždy hodnotím kladně ()

minntaka

Čtyři hvězdičky za to, že jsem schopná se na tuto romantickou komedi koukat co rok a pořád mě baví - super dvojka, kde to prostě "funguje". ()

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (více)