Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)

Andie Andersonová je mladá novinářka, která by moc ráda psala články o politice, historii, umění a podobně, ale pracuje v ženském časopise Composure, kde píše do rubriky Jak na to, a to ji netěší. Když její kolegyně a kamarádka Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že napíše článek o tom, co takové dívky dělají špatně, když si neudrží přítele. Se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během deseti dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Pak napíše článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech a pak si může psát, co chce. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Ben pracuje v reklamě a jejich firma právě dostala zakázku na reklamní kampaň na prodej diamantů. Ben tu práci moc chce a je si jistý, že ji také dostane, ale jeho šéf ji hodlá dát kolegyním Judy Spearsové a Judy Greenové. To Ben nemůže připustit a snaží se šéfa přesvědčit, že on je ten pravý pro tuto kampaň. Šéf je pobavený, a protože Ben je známý tím, že s žádnou dívkou nevydrží chodit více jak jeden den, vsadí se s ním, že pokud s někým vydrží 10 dní a přiměje ji, aby se do něj zamilovala, kampaň bude jeho. Na důkaz ji za 13 dní přivede na večírek, který se bude pořádat na počest firmy, která tuto zakázku zadala. Obě Judy jsou u toho, a protože shodou náhod byly v Composure v době, kdy Andie dostala za úkol napsat článek, navrhnou mu, aby sbalil právě ji a tím by neměl šanci vyhrát. Ben si je jistý, že Andie bude jeho, ale netuší, že Andie přišla do baru se záměrem někoho sbalit a během deseti dnů ho dokonale otrávit. Andie se do svého úkolu pustí s vervou a Ben má co dělat, aby její šílené nápady vůbec ustál. Přesto, že se ani jeden z nich nechová přirozeně, pomalu ale jistě si začínají trochu rozumět... (TV Prima)

Tominni

Co všechno musí Kate udělat, aby ztratila Matthewa? Celkem vydařená americká komedie, která sice nějak výrazně nepřekvapí, ale protože to mezi hlavníma protagonisty jiskří a celkem funguje, tak to nakonec film vytáhne na mírně lepší průměr. U některých naschválů jsem se celkem i bavil. ()

JosefTomas

Je až s podivem, kolik se proti tomuto filmu najde odpůrců. Ale když si člověk uvědomí, pro koho je film točen, neměl by být ani moc překvapen. Jedná se sice spíše o sérii malých grotesek, kdy se úžasná Kate Hudson snaží (ve velmi netradiční úloze) Mathhew McConaugheyho přimět, aby jí dal kopačky. A protože vytahuje čím dál větší kalibry, je radost na to koukat. V jednotlivostech funguje film velmi dobře, ale jakmile někdo začne čekat něco víc, je zákonitě zklamán. Berte to jako spoiler, nebo ne, ale dopadne to tak, jak asi čekáte. Vadí to ale? Vůbec ne. ()

PlysovyMacko

Komedia hlavne pre ženy. Náhoda zvedie hlavných hrdinov dohromady a každý z nich je vo vzťahu iba kvôli svojej kariére. Zápletka nie je úplne uveritelna. Film je najvtipnejsi, keď ona robí úplne sialenosti, aby jeho odohnala. ()

forzaroma

Príjemná a vtipná romantická komédia. Kate Hudson sa skvele darilo hrať šibnutú priateľku a celý film bol nabitý humornými situáciami. Ak máte chuť na ľahkú oddychovku, tak práve toto je tá správna voľba. ()

Bilky

Priemerna slaďárna s priveľa náhodami ale to už hold ftomto žánri tak chodí. Vyčnieva výkon HUDSON, v niektorých momentoch bola fakt "nazabitie". Jej scény boli napísane veľmi slušne ale zbytok len pekné pozlátko... ()

Mata84

Skvelé, jedna z najlepších romantických komédií svojho druhu. Svieže, vtipné, super herecké obsadenie dvoch hlavných postáv. Takmer niet tomu čo vytknúť. ()

E-Fox

Já se bavila a ráda bych to viděla někdy znovu, i když už možná naposled. Mám moc ráda Kate Hudson a ona byla rozhodně tahounem tohohle filmu. Nemůžu si pomoct, viděla jsem to už před nějakou dobou a když si vzpomenu na nějakou scénu, vybaví se mi jenom ona. Námět není špatný. Snadno ulovit nějakou ženu neznamená, že to bude snadné i potom. A odehnat od sebe muže může i nemusí být hračka. Kapradí lásky, fotky potencionálních dětí i roztomilé názvy pro mužnou chloubu jsou ovšem zbraně těžkého kalibru. (Mimochodem: žluté šaty - slint slint :-)) ()

Demoiselle

No tak nebylo to zas tak hrozný, jako ostatní filmy, kde hraje Matthew. Myslim si jen, že za to může Kate. Občas vtipný, plný klišé a kýčů jak bičů... ()

aggatka

Trápne vtípky striedali tie trošku obstojnejšie a tiež sa tam našlo pár otrasne stupídnych scén, ktoré tam ani nemuseli dávat ako napríklad to dueto na pódiu. Hlavná predstaviteľka nenormálne uvrešťaná a k tomu ten náš slovenský dabing...no otras.Ale za dabing tvorcovia nemôžu :-) Ešte horšia je stopáž filmu, možno ak by mal film o pól hodinu menej tak by to bolo pozerateľnejšie. Chapem tých ktorí dali vyššie hodnotenie každý má rád iný humor...mne film po humornej stranke a námetom veľmi nesadol. Takže pre mňa podpriemer, ale nie zas tak hrozný. ()

x_ander

Zápletka je tradičně mimózní, jak se na romantickou komedii sluší, a ani ostatní atrinuty filmu nestojí moc za zmínku. Snad kromě ústřední dvojice. McConaughey je fajn a Kate Hudson, pokud zrovna neprobíhá scéna, kde ze sebe musí udělat krávu, je v pohodě taky :) Ve své podstatě je How to Lose a Guy in 10 Days neškodný film. ()

lobo87

Priemerná romantická komédia, ktorej najsilnejšou zbraňou je obsadenie hlavnej dvojice zaľúbencov. Priznám sa však, že som rád, že McConaughey sa z tejto škatuľky romantických hrdinov ešte dokázal vyškriabať. Taký príjemná film na nedeľné popoludnie... 65% ()

ESNYR

Další z komedií, kde se jasně tlačí na větičku že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše - tedy že si nerozumí. Já osobně tyto komedie nemám rád, protože neustále snižují hodnotu žen a mužů v očích svých protějšků. Muž bez ženy není nic jiného než trouba a žena bez muže je jen reklama na módu. Když to ale dají dohromady, může to klapat. Tak nevím, ale tohle mně jako muže docela uráží. Potkat takovou holku jako je Andie, tak ji po dvou dnech zbalím 5 švestek a hledám raději jen toho psa, kterej byl v téhle komedii jedinej kdo byl roztomilej. 2 hvězdy. ()

fimler

Po douhé době něco trochu originálního mezi romantickými komediemi.Kate Hudson je pro mě úplně neznámá herečka podobně jako Jessica Biel a další.Matthew potěšil a nic víc v tomhle filmu nelze hledat a ani nenajdete. ()

jirijo

Bylo zaděláno na docela příjemnou romantickou komedii, ale tak nějak úplně to nevyšlo. Na Kate Hudson je opravdu krásný pohled, leč bohužel podstatnou část filmu se chová zcela nemožně (ano, kvůli sázce, ale...) a každý trochu soudný chlap by se po (maximálně) třech dnech poroučel. Matthew McConaughey je sympaťák, ovšem svým nepochybným charizmatem tady plýtvá skoro nadarmo. Neobjevný scénář nedává hrdinům příležitost pro nějaké vypointované dialogy, většinou "šustí papírem" a klišé číhá na každém kroku. A délka snímku je na (romantickou komedii) opravdu vražedná... Tak třeba někdy příště :-) ()

Eywa11

Tento film mám veľmi rada. :) Matt a Kate sú podarení. Milé, vtipné...nie tak náhodou som to videla už viackrát :) ()

Muso

Skutočne nie som vyznavačom žánru romantická komédia, pri tomto som sa ale dosť bavil. Bude to asi aj tým, že sa jedná viac o komédiu než o romantiku, plnú vtipných scénok, svižného spádu a kvalitného herectva zo strany Hudsonovej aj McConaughyho, ktorým som to naozaj veril. Z mojej strany škoda len toho záverečného klišé, ktorému ale chápem že sa tento žáner nevyhne. Nejakých 70%. ()

Dobrotka

Podarená komédia a v niektorých okamžikoch som videla veľa svojich kamarátok a niekedy aj seba. Ale na papraďku lásky som ešte nevsadila:-))) ()

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (více)