Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Shlédnout, pobavit se, zapomenout. Pěkné, ale nic světoborného, s Kate a Matthewem bych možná čekal o trošku více.(8.4.2009)

• Gemini

Dvě herecké pseudoosobnosti ani zdaleka nevyhovující mému vkusu, se sešly u romantické komedie. To není dobrý vklad ani pro hodnotitele, který se snaží být objektivní;) Řeči o originalitě zápletky nejsou ničím než snůškou lží, neboť - a u po všech stránkách průměrného žánrového vzorku nemůže být řeč o spoileru - vše dopadne tak, jak by divák čekal. Anebo jinak - pro moji (tehdejší) přítelkyni velmi vtipný a zábavný film s tím správným koncem, pro mě takřka ztracené takřka dvě hodiny. Divná a bezvkusá Kate Hudson ale dokáže (coby prodloužení ruky scénáristovy samozřejmě) vytvořit několik skutečně lahůdkových "ja toho Bacigalu zabijem" scének - u mě osobně vede Celine Dion - které mi brání toto směšné dílko zdupat do placata. I o jakési jiskře mezi těmi dvěma hentými onými by se dalo mluvit, takže i přes silné osobní antipatie dám 40%.(7.3.2008)

• charlosina

Stručně: do nebe volajcící ptákovina.(2.1.2010)

• Djkoma

Sympatický výkon Matthew McConaugheyho a Kate Hudson neudrži tento film na nohou, ale dělá z něj oddechovou romantickou komedii na chvíle kdy člověk touží po happyendech.(30.7.2005)

Náhodou jedna z mála romantik, které jsem schopen snést i opakovaně, zvláště díky Kate Hudson. A některý ty věci opravdu platěj. Je to tak na 3,5*, ale vzledem k tomu, že spousta blbostí dostává víc, zaokrouhluju nahoru.(25.11.2005)