Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Pro mě příjemné překvapení, čekala jsem totiž úplnou blbost a nakonec se z toho vyklubal dosti zábavný film s vcelku originálním nápadem. Nejlepší je střední část filmu, kde jsou k dokonalosti dotaženy způsoby, jak může žena svým jednáním odradit chlapa, a která opravdu baví. Postupem času již film pochopitelně ztrácí na nadhledu a hlavně originalitě, ale celkový dojem si už nezkazí.(14.6.2007)

Takýchto komédii je tu celkom dosť, ale táto je pre mňa jedna z tých, pri ktorých som sa moc nenudil. Celkom fajn zábava a oddychovka. Film sa príjemne posúva dopredu a aj keď niektoré momenty sú slabšie a humor tiež nie je špičkový, herci sú dosť dobrí na to, aby dokázali utiahnuť film. Hlavne Matthew McConaughey. Príbeh je ale celkom zaujímavý, aj keď síce asi všetci vieme ako sa to skončí, no aj tak je to jeden z tých príbehov, na ktorý som zvedavý až do konca. Fajn zábava. 70% - 3*(8.2.2012)

Tak tohle je náhodou velice dobrá komedie, která dokáže bavit a to je to hlavní. Bohužel druhá věc je, že občas to sklouzává až do moc velký grotesky a konec je kapitola sama pro sebe, ale jinak fakt výborný a zábavný a se super zápletkou(22.7.2008)

Jedna z dalsich priemernych romantickych komedii, pri ktorej budete poznat zaver filmu hned na jeho zaciatku, ale to ani tak nevadi. Pri niektorych scenach som sa zasmial, niektore boli len mierne usmevne, alebo zbytocne. Koniec dopadol presne tak, ako som ocakaval. McConaughey a Hudson su celkom sympaticki, takze je to taka lahka pohodovka na zlepsenie nalady... 07.11.2008 _____Kate Hudson - (Andie) +++ Matthew McConaughey - (Ben) +++ Kathryn Hahn - (Michelle) +++ Adam Goldberg - (Tony) +++ Hudba: David Newman +++(7.11.2008)

Vlastně to vůbec nebylo špatné, mělo to i poměrně originální zápletku, jen ten romantický happy end na konci mi poměrně vadil. Už jsem na ně vážně nějáká alergická. Ústřední dvojci to spolu poměrně slušelo, jen Kate Hudson se mi zdála občas až moc uječená a lezla mi na nervy. Ale jinak nevidím důvod proč se na to za čas nepodívat znova. 3*(30.3.2011)