Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

biergof

K chmurému podzimnímu večeru na dušičky jsem si nemohl víc přát! Velká poklona k dílu OSVÍCENÍ! Film vás psychologicky rozebere, jen jak mu to dovolíte, připomene nepříjemné noční můry, závěr vás schválně znechutí, ale pro pokračování nezbylo jiné cesty, leč podle hodnocení se nedočkám. Každý má svůj styl, jiné chutě, ale pustit si horor, s tím, že chci vidět horor, být napínán, děšen a pak nadávat a apaticky kritizovat, být nespokojen...Já si taky nepouštim Teletabís a nedávám jim odpad, protože se nechci koukat na teletabís...chápete? Proč škodíte hororu? Tomuto filmu? Nebudu sprostý, ale kdo tady dal pod 4stars je pokrytecká nula! ()

goodnic

Takovou nenávist k jedné z hlavních postav moc často nepociťuju, ale tohle už je opravdu moc. Zkazilo mi to dojem z celého filmu. Jinak musím pochválit absenci lekaček, bát se jde i bez nich a tady je důkaz. ()

mimozakon

Vytiahneme bračeka z ústavu, aby sme ho tam potom poslali naspäť :] Ale nie, po dlhšej dobe horor, ktorý ma príjemne zaujal. Nie že by to bolo extrémne strašidelné, ale príjemne nepríjemné. Mladí, ale aj starí súrodenci to hrajú parádne a technicky je to zvládnuté na výbornú. Svietiace oči reflexií len doplňujú napätie. ()

joelly01

"Takovy hrozny horor! To musis videt! Ja jsem se balajakoprase! To drama! Ta cira hruza! Tri dny jsem pak nemohla spat!" S temito doporucenimi jsem si prinesla domu Oculus a zas jsem z toho byla otravena jak hadi zub. Prvni strasidlo se objevi az tak po hodine a ctvrt, do te doby je to jen takovy priblbly galimatias plny stokrat videneho. Konec to tedy trochu zvednul, ty dve tomu tedy vpalim, neb uz jsem videla blbejsi horory (timto zdravim ty imbecily co spachali Dyatlov Pass Incident) a na konci jsem se tak trochu "v mezich" chvilicku i bala. Ale to je tak vse. Bylo to blbe, dal to nedoporucuji a divat se na to jeste jednou opravdu neminim. ()

Knor

Originální psychotéka. nejde ani tak o duchařinu jako spíš o psychický tlak do kouta duše a nepolevuje. Oceňuju tu poctivost, tento horor je budovanej atmosférou až do poslední minuty a je krásně nepříjemenj. Povedenej kousek, který ale určitě není pro většinu. ()

chlebo

Ja v tom žiadnu komplikovanú psychológiu, ako už inak, nevidím, tak to dopadne, keď si hlúpy dedinčan ako ja zapne takýto odborný, zložitý psychologický horor a vzrušene očakáva, že ho pochopí. Dostatočným varovaním mi síce mohlo byť prehnané hodnotenie niektorých tunajších ejakulujúcich užívateľov, podľa ich vyberaného hororového (ne)vkusu, ale asi som fakt nepoučiteľný. A tak som ďalší večer svojho života strávil hodinu a pol uspávacej schizofrenickej nudy s neutešenou rodinkou, ktorá mi zaručila miesto zimomriavok a predĺžených sedení s mojim psychológom, ktorému by som sa posťažoval, čo zase s mojou chatrnou a nestabilnou dušičkou robia tie zlé hororíky, akurát tak prerušovaný spánok s miestami úplne jasným vedomím, kedy som videl po predmestskej vilke pobehovať dve hysterické ženské (len jednu hral chlap) aj by som sa spravodlivo rozčúlil a dal odpad, ale po vášnivom vnútornom pochode hodím aspoň dve, pretože si plne uvedomujem, že za sledovanie tejto existenciálnej kokotiny si nesiem zodpovednosť sám. ()

MindTuber

Not bad, alespoň v okruhu neoriginálních duchařin, které se neustále recyklují. Bát se nejspíš nebudete, ale po technické stránce je to zdařilé a dá se na to koukat. Plus za bezzubou Katee Sackhoff, jinak slabší trojka. ()

hynopes

Zajímavý hororový snímek, přišlo mi to jako něco trochu zase nového. Ale hloupost té holky mi nešla do hlavy. Vraždící zrcadlo asi jen tak neochčije. No, pokusila se a jak to dopadlo. Její herecký výkon mi trochu lezl na nervy. Příběh v přítomnosti se trochu táhne, ale konec alespoň trochu překvapí. 70% ()

boo-boo

Oculus ako horor neboduje ani tak napätím a strachom, ale skôr všadeprítomnou ťaživosťou. Srandičky s realitou a vnímaním času sú zaujímavý nápad, no mimo finále priebehu filmu nič nedali a taký ten pocit "hocikedy sa môže stať hocičo" sa navodiť nepodarilo. Na druhú stranu oceňujem snahu o osvieženie pomerne priamočiareho deja preskakovaním medzi dvoma časovými osami - len keby sa finále prvého dejstva neukázalo hneď v prvej scéne. ()

Shanen29

Celkem dobrý horor,který je postaven na hraně minulosti a přítomnosti,kdy herci odvádějí opravdu precizní výkony.. ()

ŠpetaMarek

Na pět to nemá, na to je první třetina po všech směrech až moc debilní. Ale od jisté chvíle, to přepne do, v rámci mezí, originálního módu kombinujícího x-levelů nespolehlivého vypravěče a a postupné prolínání rovin podpořené skvělým střihem. No krásná jednohubka, kde jsem měl úsměv od ucha k uchu. ()

Meev

Vítá nás další strašidelný dům, v jehož náruči se skrývá tajemná minulost. Od rozjezdového začátku se dostáváme k zápletce, kde si nejde nevychutnat vydařené hrátky s kamerou a přerýváním časových os. Potenciál filmu byl ohromný a jelikož s ním bylo dobře naloženo, byl naplněn, nemluvě o dokonalém konci, u kterého šel mráz po zádech. ()

Duke90

Dlouho mi Oculus připadal docela utahaný bez výraznějšího dějového zpestření a navíc hodně nepřehledný kvůli častým střihům ze současnosti do minulosti a naopak. Jenže ta atmosféra tam byla po celou dobu, jen ji člověk zpočátku až tolik nevnímá. Jakmile jsem ale začal víc pronikat do příběhu celé rodiny, začal se mě zmocňovat poměrně znepokojivý pocit a nepříjemné mrazení v zádech. Podobným způsobem je natočeno třeba Kubrickovo legendární Osvícení, kdy se vlastně na oko "nic neděje" a najednou přijde moment, kdy si divák uvědomí, jak to na něj všechno doléhá a atmosféra je najednou hustá jako kaše. Všechny nadpřirozené úkazy mi zde přišly hrozně divné, ale ten závěr mě fakt emocionálně rozložil. ()

Najt

Velice povedený psychohoror. Tenhle film se mě těžko hodnotí, protože to není úplně tak horor, ale spíš mix s psychologickým dramatem. Takže říkat, že to byl slabý horor je volovina, protože film není o lekačkách apod.ale spíše o příběhu. Zajímavý děj střídá napětí a atmosféra taky není špatná. Začátek byl dobrý, ale vadilo mě prolínání s realitou ke konci. Podrobnější vyšetřování a informace o původu, nebo vysvětlení některých skutečností by taky neuškodilo, ale celkově to bylo dobrý. ()

wirtr

U hororů mi připadá, že už od začátku divák pozná, jestli bude horor dobrý či ne. V tomto případě jsem věděl okamžitě, že tady jsem dobře. Ve filmu byly úžasně propracované dějové linie a ještě lepší bylo, když začali splývat ve formě halucinací, které produkovalo zrcadlo. Halucinace byly strašné psycho, přesně tenhle typ hororů zbožňuji. Vždy jsem v napětí čekal, kde se hrdinové proberou a dojde jim, že nejsou tam, kde mysleli. Hrdinové jsou neskutečně sympatičtí, doufal jsem ve šťastný konec a přál jsem jim ho, ale jak už víme nestalo se. Rozhodně doporučuji. ()

gicous

Dobře zrežírovaný horor, kombinující dvě dějové linie. Ty se v průběhu děje protínají a scházejí, což je netradiční a divácky chytlavé. Mnohem více mi imponovala druhá z těchto dvou dějových větví, kdy se sourozenci snaží vypořádat s minulostí. Vyniká atmosferičnosti a dobrou souhrou herců. Naopak příběh jejich rodičů již tak atraktivní nebyl. Za prvé v něm selhávaji herci v rolích rodičů a za druhé se v něm nevyskytují scény, ze kterých by mi šel mráz po zádech. A to jsem hororový posera k pohledání! Kromě toho příběh nijak zvlášť negraduje, což mi v úplném závěru vadilo. Na druhou stranu musím pochválit výborný hudební podkres, který filmu hodně pomáhá. V celkovém zúčtování jde o slušný průměr. nedosahující ale kvalit takových snímků jako třeba V moci démonů nebo Sinister. 6/10 ()

Solverino

Strašně neoriginální a k uzoufání dlouhé a nudné... "Herci" sice druhé až třetí kategorie, ale celkem OK. Ale ten děj, to je slaboučké, kde není co hrát ani zrcadlo nebere... škoda peněz na takovej film. Není to vyloženě Odpad!, ale ani o moc lepší. ()

Mr.nachos

Dobrých hororů je po čertech málo a těch hodně dobrých ještě míň. Tenhle patří do té první skupiny. Líbí se mi prolínání do minulosti a zpátky do přítomnosti. Lekačky tady až na pár výjimek nejsou a i ty, co jsou, jsou spíš jen tak pro formu, ale kupodivu to až tak nevadí, spíš vůbec, jde hlavně o příběh, děj a napětí, které by si možná zasloužilo mnohem větší grády, ale i tak to, při sledování v jednu v noci o samotě, mělo slušnou úroveň. Co mi trochu vadilo, byl konec. Upřímně řečeno nevím jak by to mělo skončit, aby mě to uspokojilo, ale tahle verze to není. Nicméně, 4 hvězdy jsou moc a 3 zase málo. Je to lepší průměr. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)