Uvnitř mé hlavy

• Česko Kouzla a čáry (více)

Alicia (Juno Temple) se společně se svou sestřenicí Sarah (Emily Browning) a jejími kamarády vydává na prázdniny daleko od domova do Jižní Ameriky. Když musí Sarah náhle odjet, Alicia se ocitá na odlehlém ostrově jen ve společnosti Barbary (Catalina Sandino Moreno) a Brinka (Michael Cera), amerického studenta se sadistickými sklony. Zmatená a vystrašená Alicia nedokáže usnout a realita se jí stává noční můrou, ze které není probuzení. Dávné domorodé rituály, znepokojivé chování zvířat a podmanivé hypnotické stavy nechávají Alicii nahlédnout do nejtemnějších koutů její duše. Když ale hra zajde příliš daleko, důsledky mohou být šokující a smrtící. (oficiální text distributora)

sedm.1 odpad!

Jako bez pardonu, a tohle bylo jako co, vole? Jsou tři možnosti, co se stalo. Buď jsem hned v první minutě usnul a probudil se až v té poslední, což se asi, bohužel pro mě, dost určitě nestalo. Nebo jsem úplně blbej, že jsem absolutně, ale fakt absolutně vůbec nepochopil, co tím tvůrci chtěli vlastně říct, což možné sice je, ale já si to nepřipustím , takže to také asi nebude ono, anebo mám pravdu a sledoval jsem snad úplně ten nejzbytečnější film všech dob. Já skutečně ani trochu nepochopil význam celého tohoto projektu. Prostě jsem jen necelých 100 minut sledoval ledabyle se pohybující postavičky, které furt něco řešili, ale bez jakéhokoliv významu, což jinými slovy znamená, že jsem tu neznamenal byť jen minimální náznak jakékoliv zápletky, s čímž se pak svezla samozřejmě i závěrečná pointa, nebo co to mělo znamenat, která už jen pak definitivně zatloukla poslední hřebíček do mé, v tu chvíli naprosto pomatené, hlavičky. On ten snímek ale nemá krom zápletky ani nic jiného. Žádná atmosféra, žádné napětí, žádný nápad, prostě vůbec nic. Naprost prázdnota a zbytečnost. Nicméně zmínit se musím ještě o obsazení, neboť nic nešťastnějšího jsem snad neviděl. Temple, Browning a hlavně Cera, takovou bandu nesympatických, otravných a trapných antiherců snad předtím ještě nikdo nikdy nedal dohromady. Uvnitř mé hlavy se pro mě tak stal zkrátka vážně jedním z nejhorších filmových zážitků a já můžu prostě a jednoduše jen konstatovat, že díky sračkám jako je Uvnitř hlavy mám někdy chuť pověsit sledování filmů na hřebík a najít si hobby třeba v pozorování kozatých holek,… počkat, to vlastně dělám, tak třeba v sledování života klíšťat a jsem rád, že není nejnižší možné hodnocení jen jednou hvězdičkou, ale je tu ta úžasná možnost dát ODPAD!, který v tomto případě dávám s hodně velkým gustem! ()

korndaddy

V rukách zkušenějšího režiséra veřím, že by film byl poklad. Takhle je to jen jeden z mnoha. Jediný co stálo za zmínku byla Juno Temple. Ta holčina je vážně vyšinutá a ta role jí prostě sedla. Zbytek byl nevýraznej a nezajímavej. Ostatně jako zpracování celého snímku. ()

Lisabellla odpad!

Tohle byl dost trapný příklad toho, jak někdo chce, ale neumí. Hloupá holka se sklony k hysterii ve společnosti divných lidí. Normálního člověka by pár pitomých poznámek tak nerozhodilo, jsou všichni mladí a pitomoučký, ale nic divného se neděje. Řekla bych, že běžnému divákovi to poleze na nervy od prvních chvil a něco vám povím - lepší to rozhodně nebude. Já se vydržela dívat hodinu. Celou hodinu! Víc bylo nad mé síly. Pokud jediného človíčka přesvědčím, aby se na to nedíval, pak měl můj komentář smysl. ()

Gogo333

Divnej film s divnýma postavama, který se chovaj divně. Nijak mě to teda nezaujalo a docela jsem se nudil. Ale ten australský ovčák byl pěkný. 40% ()

Corpsegrinder

Depresivní film o partě čuráků se kterejma musí nedobrovolně zůstat "ta normální" až jí z toho rupne v kouli. Problém filmu je v tom že necítíte sympatie ani k hlavní postavě, což by jste asi měli, bohužel jsem sympatizoval jen se situací ve který se ocitla protože zůstat někde zavřenej s prasáckým Michaelem Cerou (konečně si někdo všiml že je to slizkej hnusák a využil to ve filmu) tak pravděpodobně ve stylu Dr. Manhattana odletim na Mars. Horor to samozřejmě neni ani trošku, spíš psycho dramáček, ale účel splňuje. ()

MareT. odpad!

Katastrofa na druhou. Zcesty postaveny pribeh, ktery regulerne nedava smysl i kdyby jste si ho pustili pozpatku (ano, i takove silenosti vas napadnou, kdyz zacnou zaverecne titulky). Juno je otravna od prvni minuty a mou oblibeny Cera si odbyl jeho prvni propadak. Kdybych za to mel platit, tak bych pozadoval penize zpet! ()

iampatrik

35% Ruce pryč pokud neholdujete komorním dramatům. Tady se děj točí okolo... a víte, že ani pořádně nevím, o co šlo? Pár mladých lidí v domě na ostrově, "užívajíc" si prázdnin, kde jeden člověk ze skupiny - Alicia, nedokáže na tamním místě usnout, nespí tak dlouho, až ji to vleze do hlavy. Prakticky se tam nic ale neděje, dialogy vedoucí odnikud nikam. Dokázal jsem se ale dodívat do konce, možná proto, že jsem čekal něco, co film rozjede nebo alespoň ukáže pointu, která pro mě zůstala skryta tak jako celý smysl tohoto filmu. NENÍ to ani thriller, ani horor, ani psychologický film (jen špetku). Nebýt Cery a toho spojení - malý film s chilským nádechem, tak bych nikdy nevěděl, že film existuje, vlastně i tak to stejně dopadlo, to týdne na film zapomenu. ()

ApsidalTill

Po tom čo som videl trailer, som sa na debut pre Michaela v non-komédii neskutočne tešil. Je to presne ten tip herca ktorý má prejav na tento žáner (depresie, horor, psycho) ale čo som vo výsledku dostal?! Absolútne nelogický scenár o jednej trafenej húske, ktorá bez pointy zabudla požrať predpísané antidepresiva, nechala sa odviesť neznámymi ľudmi na ostrov a tam sa kompletne zbláznila - finito konec, kopačka na čelo pre scenáristu ktorý si tento "umrnčaný skvost" zároveň aj zrežíroval. Jedna hviezda za Michaela a bobra na jeho ksichte. ()

Nethar

Psychicky vyšinutý thriller o tak trochu, přiznejme si, psychicky vyšinuté partičce, u jehož sledování máte vcelku slušnou šanci se psychicky vyšinout. Deprimující atmosféra, kterou Juno Temple zažívala, je zpočátku vcelku i pochopitelná. Snad možná i ten film je pochopitelný. I když ten konec... Tak to víte, no, festivalový snímek. ()

Misacek22

Ačkoliv hodnotím průměrně, jedná se o film, který mě svým způsobem zaujal. Původně jsem čekala spíš hororový scénář, k mému překvapení se však jedná o psychologické drama, které dokonale vystihuje, do jak hluboké deprese se člověk vlivem okolností může dostat. Už mě trošku unavují filmy s pohádkově pozitivním koncem, je pravda, že trošku více reality dnešního světa neuškodí. A to i přesto, že to v člověku zanechá negativní pocity... pokud tedy strávíte to, že budete minimálně pár minut po shlédnutí filmu poněkud depresivně naladění, určitě stojí za to film vidět! Zajímavé je to zejména z psychologického hlediska... ()

Silviaxx

Na jednej strane mi Juno Temple liezla miestami už strašne na nervy. Na druhej strane bol tento film tak strašne pôsobivý, že ešte teraz ho spracúvam a je mi z neho ťažko. ()

zahadum

Nečakal som nič a bol som veľmi milo aj keď depresívne prekvapený....film sa na nič nehrá a odsýpa pomaly a atmosféra hustne...čo sa vlastne deje ? ... mladá baba Alicia ( úžasná Juno Temple ) ostane sama v spoločnosti troch mladých ľudí ktorý ...... ktorý čo ? film sa úžasne pohráva s citmi diváka...za to má u mňa ohromné plus ...je všetko skutočne tak ako sa zdá ? sú tí traja skutočné taký aký sú ? do toho tajuplné miesto kdesi na odľahlom mieste v Chile....ovce...kone...pes...hmm pes je veľmi dôležitý faktor v tomto príbehu...prášky..nespavosť...hluk...samota....indiáni...paranoja.....všetko toto je vo filme zastúpené a je na vás ako si to dáte alebo nedáte do hromady....koniec filmu je priam výbuch sopky...dýchalo sa mi pár minút po filme veľmi ťažko...herecky na vysokom priečinku od teraz stojí Juno Temple a veľmi milo ma prekvapil Michael Cera...zabudnite na to tiché neviniatko čo behalo a malo rado Tic Tac v JUNO...tu vám ukáže svoju druhú tvár ! ()

KOZEL84

Tfy vole!Vymítač schýzy je od začátku do konce divný jak Cerův ksicht (nebo svetry) a i když v několika momentech fakt luxusně natočený (paranoia u čtení knihy),tak je to bohužel taky většinou kurevsky ubíjející svinstvo,které né a né skončit a kterému bych mohl asi klidně napařit kterékoli z šesti možných hodnocení.Jakože já mám depkofilmy rád,ale toto už je hodně přes lajnu.Doporučuju jako takovou atmosférickou předehru nebo kulisu k sebevraždě.Ale napadlo mi,že by Silva možná natočil lepší Evil Dead,než pan ''nejděsivější'' z Uruguaye.PS:jak se mi to tak uvnitř mé hlavy rozleželo tak asi 4-že je člověk paranoidní,neznamená,že po něm nejdou. ()

Brousitch

"Přišlo mi to jako skvělý příběh, kterým se dá prozkoumat žánr hororu. Nikdy bych nenatočil něco s příšerami nebo paranormálními jevy. To mi nepřijde nijak strašidelné, když víme, že to není skutečné a cítíme se v bezpečí. Pokud ale sledujete něco, co podněcuje vaše mentální hranice, jste z toho vystrašení, může vás v podstatě děsit vlastní mysl." - Sebestián Silva ()

M.Myers

Tak nevim, někdo tu píše, že chudák holka byla s partou divných a nepříjemných lidí... Postava Brinka byl debil, to o tom žádná, ale abych kvůli němu zmagořel, to fakt ne. Ten druhej kluk tam byl úplně normální a na pohodu a pak tam je nějaká Barbara co se tam furt učí a sere na svět okolo. Juno Temple mě takhle rozklepaná přijde v každým filmu, který jsem s ní viděl, takže asi neměla problém tohle zahrát. Věřím, že halucinace z nevyspalosti se můžou dostavit, řekl bych, že to ani není nějak neobvyklé. Komorní drama s tísnivou atmosférou se povedlo docela dobře zachytit, i když na můj vkus je tam nějak hodně scén, kdy je vše ve tmě a slyšíme jen co si tam ty lidi povídaj, nevím jestli je to uplně normál koukat pořád na černou obrazovku... No a ten konec to bylo teda dílo. No, je to na slabé 3* Hodnocení od odpadů až ke čtyřem hvězdám je u tohoto filmu asi pochopitelné. Osobně jsem to chtěl parkrát vypnout, není to zrovna pohodové pokoukání. ()

agassi68

Hoci to bolo zahrané takmer perfektne tak okrem psychológov a si príde na svoje málokto. Náhľad do duše podivnej Alicie sa už len z princípu nemôže nikomu podariť. A tak sledujeme postupný prerod mladej precitlivenej dievčiny v prostredí postpubertálnych kamarátov z reatívneho normálu až na dno, z ktorého sa ju pokúsi dostať chilská poloindiánka dymom a tančekmi.. ()

Rockerman

Juno Temple hraje svou těžce paranoidní dívku velmi dobře, bohužel pro mne ten film byl dost nezáživný. A i vzhledem k neuspokojivému závěru a nesympatickému Michaelu Cerovi dávám průměrnou, ale spíše lehce podprůměrnou známku. ()

Luisis

Až moc psycho a o ničem. Závěr se šamanama trošku NON SENSE: Možná jako instruktážní film pro budoucí psychology. Pro mě ale velké zklamání - 35% ()