Uvnitř mé hlavy

• Magic Magic

Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

Alicia sa vyberie so sesternicou a jej priateľmi na výlet do Chile, no sesternica to na poslednú chvíľu odloží, s tým že príde až neskôr. Alicia sa tak ocitá v cudzej krajine, s cudzími ľuďmi, s ktorými sa nedokáže stotožniť, navyše začne trpieť nespavosťou, ktorá jej narúša psychiku a zdá sa, že ani návrat sesternice jej už nepomôže. Prirovnania, ktoré tento film spájali s Polanskeho bytovou trilógiou nakoniec neboli až tak ďaleko od pravdy a hoci kvality trojice filmov (Repulsion, Rosemary's Baby, The Tenant) nedosahuje, pre svoje nepríjemné vyznievanie sa pozrieť oplatí. Natočené je to v medziach znepokojivého, charakterového, psychologického thrilleru, bez akejkoľvek snahy o komédiu, ktorá sa však miestami nechtiac objavuje; jednak tým, že film občas „uletí“ a tiež vďaka iritujúcemu prejavu Michaela Ceru, ktorý tým však asi hral vlastne to čo mal. Takže aj keď to nie je vyložene dobré ani zlé, myslím, že je to povšimnutiahodné.(29.7.2013)

Tohle je zase jeden z těch filmů, kdy vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Není to horor, to v žádném případě. Spíš bych to definovala jako velmi depresivní psychologické drama, které pomocí své atmosféry a opravdu nesympatických herců velmi snadno přenáší tu depresi a sklíčenost i na diváka. A teď, když nad tím tak přemýšlím... vlastně to není vůbec špatný film, přestože skoro postrádá děj. Docela by mě zajímalo, jak to všechno teda doopravdy bylo - celý film jsem se nemohla rozhodnout, komu teda vlastně fandím a kdo je tam ten vůl. Sařiny kamarády bych si jako společnost dobrovolně nikdy nevybrala, ale to děvče blonďaté zrovna moc sympatické taky nebylo... Fakt nevim. 50%(25.9.2013)

• Terva

Zase mládež a zase někam jedou - kolikrát je už tohle klišé ohrané? Zde divák ani nemá zájem někomu konkrétnímu fandit a tak se vlastně stává, že fandí záporákovi. Což možná tvůrci ani nechtějí, ale to se nedá nic dělat. CITÁT - Muertos.............(20.10.2013)

• Bloody13

Mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta dobrá je, že Juno Temple se nebojí ukázat prdel nebo kozy. Ta špatná je, že Juno Temple je taky citově labilní a uřvaná pizda, co ve vás probudí zdravou nenávist jak k její postavě, tak k celýmu filmu. Psychologická nuda.(12.8.2013)

Z psychiatrického hľadiska veľmi zaujimavý počin a Juno Temple to zahrála skvele.(21.8.2013)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)