poster

Uvnitř mé hlavy

 • český

  Kouzla a čáry

 • Magic Magic

 • anglický

  Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • George Stobbart
  ***

  Alicia sa vyberie so sesternicou a jej priateľmi na výlet do Chile, no sesternica to na poslednú chvíľu odloží, s tým že príde až neskôr. Alicia sa tak ocitá v cudzej krajine, s cudzími ľuďmi, s ktorými sa nedokáže stotožniť, navyše začne trpieť nespavosťou, ktorá jej narúša psychiku a zdá sa, že ani návrat sesternice jej už nepomôže. Prirovnania, ktoré tento film spájali s Polanskeho bytovou trilógiou nakoniec neboli až tak ďaleko od pravdy a hoci kvality trojice filmov (Repulsion, Rosemary's Baby, The Tenant) nedosahuje, pre svoje nepríjemné vyznievanie sa pozrieť oplatí. Natočené je to v medziach znepokojivého, charakterového, psychologického thrilleru, bez akejkoľvek snahy o komédiu, ktorá sa však miestami nechtiac objavuje; jednak tým, že film občas „uletí“ a tiež vďaka iritujúcemu prejavu Michaela Ceru, ktorý tým však asi hral vlastne to čo mal. Takže aj keď to nie je vyložene dobré ani zlé, myslím, že je to povšimnutiahodné.(29.7.2013)

 • Estrellita
  ***

  Tohle je zase jeden z těch filmů, kdy vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Není to horor, to v žádném případě. Spíš bych to definovala jako velmi depresivní psychologické drama, které pomocí své atmosféry a opravdu nesympatických herců velmi snadno přenáší tu depresi a sklíčenost i na diváka. A teď, když nad tím tak přemýšlím... vlastně to není vůbec špatný film, přestože skoro postrádá děj. Docela by mě zajímalo, jak to všechno teda doopravdy bylo - celý film jsem se nemohla rozhodnout, komu teda vlastně fandím a kdo je tam ten vůl. Sařiny kamarády bych si jako společnost dobrovolně nikdy nevybrala, ale to děvče blonďaté zrovna moc sympatické taky nebylo... Fakt nevim. 50%(25.9.2013)

 • Terva
  **

  Zase mládež a zase někam jedou - kolikrát je už tohle klišé ohrané? Zde divák ani nemá zájem někomu konkrétnímu fandit a tak se vlastně stává, že fandí záporákovi. Což možná tvůrci ani nechtějí, ale to se nedá nic dělat. CITÁT - Muertos.............(20.10.2013)

 • Bloody13
  **

  Mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta dobrá je, že Juno Temple se nebojí ukázat prdel nebo kozy. Ta špatná je, že Juno Temple je taky citově labilní a uřvaná pizda, co ve vás probudí zdravou nenávist jak k její postavě, tak k celýmu filmu. Psychologická nuda.(12.8.2013)

 • kalap
  ***

  Z psychiatrického hľadiska veľmi zaujimavý počin a Juno Temple to zahrála skvele.(21.8.2013)

 • - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)

 • - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)

 • - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace