Uvnitř mé hlavy

• Magic Magic

Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

Totálne psychologické peklo. Ukričané, nepríjemné, nečakané a hlavne úplne niečo iné, než by si človek myslel. 90%, prihadzujem piatu hviezdu - strašné, aký sú hororoví fanúšikovia zasa raz nechápaví(30.8.2013)

Rozhodně pozoruhodné psychologické drama (možná i mysteriózní thriller, horor však nikolivěk), které stojí především na výkonech stále více o sobě vědět dávající Juno Temple (Jak já se těším na Horns...). Tu pozve sestřenice na dovolenou kdesi na ostrov do Jižního Améru se svými přáteli, no když však tato jediná známá osoba musí odložit svůj příjezd kvůli učení, Alicia (Juno) zjistí, že sestřenčini přátelé rozhodné nejsou její krevní skupina. První náznaky rozporů povahových vlastností zainteresovaných jedinců jsou opravu hutné, speciálně pak v případě výborného Michaela Cery, čímž psychologická podívaná nabírá slušné točky, které si udrží až do samého závěru. Na druhou stranu je přeci jen škoda, že se Silva ve scénáři držel dost při zemi, protože hned od začátku měl film nakročeno k pecce stylu Funny Games. Takhle je to červených 70%.(30.7.2013)

• hous.enka

Tak tohle byl hodně ujetej trip. Začátek byl sympatický: milá Emily Browning si pozve milou Juno Temple do Chile a spolu s Emilyninýma kamarádama jedou do hor. Jenže pak se celý výlet zvrtne a zvrhne a jde to celé do háje. Závěrečná pětiminutovka už je nad moje síly a pochopení. Mám pocit, že všechny postavy jednaly pod vlivem nějaké psychotropní látky (nebo hypnózy, z mého pohledu je to fuk) a nechápu, co ty dvě holky přimělo účastnit se tohohle sjetýho výletu.(9.6.2015)

Destrukce nestabilní mysli, u které je těžké sympatizovat s kteroukoliv stranou. Cera je správně na kopanec do rozkroku, ale Juno jde přes čáru tak, že je těžké jí držet, byť jen jeden jediný, palec.(21.9.2013)

• Terva

Zase mládež a zase někam jedou - kolikrát je už tohle klišé ohrané? Zde divák ani nemá zájem někomu konkrétnímu fandit a tak se vlastně stává, že fandí záporákovi. Což možná tvůrci ani nechtějí, ale to se nedá nic dělat. CITÁT - Muertos.............(20.10.2013)

• Juno Temple

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)