Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Martrix

Mám raději verbální humor, takže i když je to gag za gagem, tak já jich ocenil sotva deset. Ať už jsou to fackovací komedie se Spencerem a Hillem, nebo trapnokomedie a la pan účetní, vždy mě to rychle přestane bavit. Blázni ze stadionu jsou vlastně dlouhou groteskou, u které je přemýšlení vysloveně nežádoucí, protože je to právě ta absurdita, které se má divák zasmát. Tzn. je to hloupoučké cíleně. Jednou za čas, na vyspravení nálady vysloveně pod psa...možná, ale jinak je to zábava na úrovni kresleného Krtečka. ()

Zagros

Blázni ze stadiónu od proslulé francouzské skupiny Les Charlots patří k tomu nejlepšímu, co kdy tahle stvořila. Film u mě má navíc tu výhodu, že jsem v mládí hodně sportoval a spoustu scének tak dostalo často i neplánovanou přidanou hodnotu, když se mi to krásně spojilo s realitou. :-) Zvedám hodnocení na čtyři hvězdy. Pokud náhodou tuto skupinu ještě vůbec neznáte, na začátek doporučuji právě Blázny ze stadiónu a Velký bazar. ()

Olík

Lacině primitivní až geniální. Sedíte, koukáte, nevěříte svým očím „to si k...a myslí, že jsem malý děti“ a najednou se přistihnete, že máte hubu od ucha k uchu. Když jsem byl malý, tak jsem „Bažanty“ miloval……v průběhu roků jsem dospěl k názoru, že je to tím, že jejich gagy jsou takové nedospělé, ale včera jsem po viděl po dlouhých letech Blázny ze stadiónu……..a je tam pořád :D ()

tomtomtoma

Bláznivá komedie, kde je čtveřice Bažantů Gérard (Gérard Rinaldi), Jean (Jean Sarrus), Phil (Gérard Filipelli) a Jean-Guy (Jean-Guy Fechner) nucena do velkých sportovních výkonů pro slepou lásku Gérarda k přelétavé Délice (půvabná Martine Kelly). Ta je ohromena svalnatými sportovci, pro které neváhá opakovaně utíkat z domova a čtveřice ji svými sportovními výkony a vítězstvími dobývá pro zaslepeného Gérarda zpět. Půvabné je odlehčování sportovních výkonů Francouzů, pro které je důležitější vítězství a úspěch než fair play. Z dalších zajímavých postav jsou to obchodník a otec Délice Jules (Paul Préboist), jeho syn Lucien (Gérard Croce) a národní trenér francouzského týmu (Jacques Seller), který připravoval čteřici k dalším a dalším vítězstvím za slávu Francie. Má to velký potenciál, který je občas srážen určitou přehnanou destrukcí vtipných gagů. Ale i tak je to příjemně vtipná zábava. ()

SOLOM.

Další z těch lepších kousků Les Charlots je opět nabitý množstvím vtipných momentek, ale i lehce trapných situací. To však nic nemění na tom, že jsem se zase dočkal slušné porce zábavy. Pánové tentokrát svedou doslova tuhý boj s charismatickým atletem, do kterého se zakoukala pohledná dcera prodavače. V době kdy jsem tento kousek viděl poprvé, se mi to líbilo opravdu moc, teď po letech už to sice zavání trapností, ale svůj účel to i tak dokázalo splnit. Zvláště pak u přípravy výzdoby městečka to nemělo chybu. O něco horší už to bylo během jednotlivých závodů, ale logika prostě v těchto filmech nemá své místo. Pokud dokážete přivřít obě oči a nevadí vám podobný humor, budete se bavit. Já jsem to dokázal. Martine Kelly byla v mládí úchvatná (chlapci měli vždycky dobrý vkus na ženské…). 70% ()

• V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)