Afrika

• Česko David Attenborough: Afrika (více)
TV spot

Epizody(6)

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

agassi68

Och joj! Zatiaľ som videl tri diely a už sa neskutočne teším na ďalšie. Jediný problém nastane, že akýkoľvek iný prírodopisný dokument mimo BBC sa vám bude zdať ako chudobný príbuzný.. ()

Adm.Nelson

Zdalo sa mi, že dokument predkladá iba zaujímavosti, až drobnosti, ktoré sa nevošli do predchádzajúcich Planet Earth a Life a viac by mu svedčal komplexnejší prístup v predstavovaní tohto krásneho kontinentu. Na to ale serie pes, keďže každý jeden záber je až gýčovo dokonalý, a človek sa tu jednoducho musí opájať obrazmi. Technicky (a esteticky) ide o najdokonalejší dokument, aký som kedy videl, kde spomeniem svoje tri osobné momenty. Tým prvým je súboj žiráf v 1.dieli, ktorý je natočený s westernovým nádychom (vynikajúci nápad), ďalším je závod o život strieborných saharských mravcov, kde ide o každú sekundu a celá scéna je podfarbená fantastickou hudbou (5.diel), a nakoniec - vidieť v 4.dieli hodovacie orgie, kde sa na jednom mieste kŕmia húfom rýb delfíny, žraloky, uškatce, suly, a vráskavec, bol jeden z mojich najväčších filmových vizuálnych zážitkov. Attenborough a BBC sa opäť raz prekonali. 10/10 ()

Evander

Další vynikající dokument z dílny BBC. Fantastický obraz, fantastický zvuk a vynikající hudební podkres. David Attenborough opět výborný, byť raději pouze slyším jeho komentář, než sleduji jeho "adrenalinové" výkony. Tentokráte si však nemohu nerýpnout do bezbřehé podpory ekoterorismu v posledním díle. Jelikož se jedná o dokument, měl by tento počin býti především nadevše přesný, nezavádějící a upřímný... Přesto, že není, hodnotím plným počtem, protože prostě dokumentární cykly o přírodě od BBC mám rád. ()

Emily93

Okúzľujúce farby Afriky, pestrofarebnosť, rôznorodosť a mágia prírody. Od prvej sekundy ma chytila za srdce a nepustila ani pri tej poslednej. Milujem zeleň, spev vtákov, vôňu kvetov, šepot potokov a v tomto unikátnom dokumente som sa aspoň na chvíľu mohla preniesť do srdca Afriky, precítiť fascinujúci svet zvierat a rastlín. Seriál ponúka ale ďaleko viac, spolužitie, pochopenie, súcit a zábery, aké som ešte nikde inde nevidela, srdcovka. ()

007.

Dokument, kde uvidíte nové, dosud nenatočené záběry a jako bonus je na konci každého dílu asi deset minut, ve kterých je rozebráno, jak probíhalo natáčení některých scén, což se mi ohromně líbilo. 100% ()

LakiyL

Podmanivé obrazy, nádherná hudba, ktorá dotvára emócie pri každom zábere a k tomu nezameniteľný hlas Attenborougha. Znova sa potvrdzuje, že majstrom dokumentov je BBC. ()

Maniik88

Ďalší krásny dokument od BBC a Attenborougha. Úžasné zábery, na ktorých sa robilo roky. Každý jeden živočích nebol zobrazený len tak, ale s určitým mikropríbehom. Škoda ďalej sa rozplývať, treba vidieť a to vo vysokom rozlíšení. Iba diel džungli mi prišiel nudnejší. ()

oasismanik

Epickosť tohto dokumentu nie je v informáciach, ale v obrazoch, absolútna nádhera, najlepšie momenty : súboj dvoch žiráf (Kalahari), pohybujúce sa duny (Sahara), závod mladých korytnačiek (tuším Cape) a najepickejší záber na množstvo živočích a rýb krmiacich sa na jednom mieste (Cape). Najlepšie komentáre: Dan9K, Dont ()

FortKnox

Stále skvělý dokument o místě, které většina z nás nikdy nenavštíví. Vidět Afriku ve vysokém rozlišení je stejně skvělé jako kterýkoliv jiný dokument od Attenborougha, ale tentokrát mi to přišlo takové nijaké. Jakoby filmařům, řekl tady máte špičkové vybavení, jeďte na rok do Afriky a nevracejte se zpět dokud nenafilmujete skvělé záběry. Kdybych neviděl všechny dokumenty od BBC o přírodě dal bych více, ale už to na mě nemá, ten wau efekt jako před lety. ()

Sennhie

Jedna z nejlepších dokumentárních sérií, co jsem měl tu možnost vidět, a to jsou odvysílány teprve tři díly. Pokud se domníváte, že přírodovědné dokumenty Vás nemohou už ničím překvapit, pak budete hodně mile překvapeni, pokud dáte tomuto šanci. Hlavně každý záběr by se dal zarámovat a vystavět v galerii, a to klidně i ten holý zadek opice. Prostě úžasný, BBC kraluje. ()

simon111

Ačkoliv mě Frozen Planet bavila o něco víc, opět dokonalost sama... Mohli by zapracovat třeba i na Evropě, to by bylo super... ()

forrest11

Jednoducho neuveritelne a ohromujuce zabery, poskladane do pribehov africkej prirody. Toto uchvatne divadlo dokresluje nadherna hudba. ()

mArtinko5MB

Vizuálny orgazmus pre oči plný veľmi zaujímavých faktov o Afrike. Vo full-hd to je pre každého milovníka dokumentov jeden z tých must-see a bezpochyby najlepší tohto roka. Kalahari 95%, Savannah 85%, Congo 80%/, Cape 83%, Sahara N/A, The Future N/A. ()

NeMiQ

Čím ďalej, tým sú dokumenty od BBC vizuálne krajšie a niektoré scény akoby mali aj ďalší rozmer, obohatené o akýsi príbeh. Je pravda, že niektoré fakty sa opakujú vo viacerých dokumentoch z ich série, ale kto to baští zaradom, tak musí chápať, že rôzne dokumenty sú rozdelené na rôzne tematické časti a teda duplicita k tomu patrí. David Attenborough je pre mňa klasický "narrator" prírodopisných dokumentov, aj keď evidentne už starne. 1. a 2. diel série boli fakt famózne. ()