Afrika

• Česko David Attenborough: Afrika (více)
TV spot

Epizody(6)

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

filmmovier

Luxus. Obrazové orgie, fantastická hudba, dokonalé záběry, skvělý komentář. Tomu prozatím není co vytknout, nemá to jedinou chybu, dokonalost, klenot, umělecké dílo. Špica. Pavouk metající salta, pták od surikat a neskutečný žirafí souboj. Geniální zpomalené záběry, spoustu nových informací a obrazů, Co záběr, to poklad. Neskutečně krásná vizuální podívaná, nic lepšího a krásnějšího jsem ještě neviděl. Nikdo jiný než BBC by dokumenty točit neměl. Ten zvířecí život je nádhernej. 100%. ()

sskrblik

Dokumenty z rodiny BBC jsou svou kvalitou a dechberoucími záběry úplně někde jinde než většina dokumentů. Často nepochopitelné, co všechno lze v přírodě zastihnout. Afrika spolu s komentářem "Dejvem" je jedinečná cesta na tento lidem nepříliš známý a tolik rozdílný kontinent. Žádná Shakira ;) This is Africa!! ()

Nyck

Těžko hledat lepší dokumenty, než ty od BBC. Továrna na krásné záběry a vynikající dokumenty. Afrika není výjimkou, jedná se o fascinující výpravu na kontinent, kde lze nalézt snad úplně všechno. Člověk při sledování nestačí vycházet z údivu. ()

Ichabod

Po Planet Earth jsem netušil, že může být nějaký dokument ještě lépe natočený a mít tak strhující záběry, ale Africa ho ještě o kus překonává. Dokumentární filmy od BBC s přehledem trumfnou veškerou komerční produkci v kvalitě obrazů, neuvěřitelné preciznosti až neskutečnosti záběrů. Práce s digitálními filtry a kompozicí má za následek naprosto odzbrojující scény, na které se ani Peter Jackson nebo James Cameron prostě nechytá. V kombinaci se skvělou hudbou se dokreslují mini příběhy, koloběhy života v tak vycíděném podání, jaké jsem nikdy neviděl. Nejpřirozenější věci v podání kameramanů z BBC jsou tak ohromující, že strkají do kapsy veškeré scifi nebo fantasy. Ne, neviděl jsem nic lépe natočeného, nikdy. Jestli jsem kdy snil o nějakém povolání, tak je to být vědcem-kameramanem u BBC. ()

Autogram

Množstvo unikátnych záberov hneď v prvej časti, keď sa môže zdať, že práve púšte skrývajú najviac krásnych tajomstiev ako napríklad vodnú jaskyňu s doposiaľ nezistenou hĺbkou. Spôsoby prežitia zvierat, ich lovu a získavania vody z ničoho nezachytí takto do filmu asi nikto iný ako BBC. Ďalšie časti famóznosťou nezaostávajú, či už pôjde o dažďové pralesy, savany alebo morské hlbiny. (2.5.2014) –– Posledná časť sa v tomto seriáli nevenuje filmu o filme, teda metódam natáčania prírody, ale sám majster Attenborough osobne apeluje na ochranu alebo miestami až záchranu živej prírody Afriky. Predstaví projekty a ľudí, ktorí svojim vkladom prispievajú nielen k záchrane veľkých zvierat, ktoré sú najviac viditeľné a chýbali by na prvý pohľad, ale aj úplného základu ako stromov, hmyzu a celkovo divokého charakteru krajiny. (1.6.2014) ()

vyfuk

Afrika udělala své. Jsou zde záležitosti, které člověka fascinují a takové, které nejsou nijak extra dokonalé, ale jde stále o zajímavé záležitosti ze světa nejchudšího, ale vlastně zároveň nejbohatšího kontinentu planety. Naučná hodnota zde je. Bohužel se nějakým způsobem ztratilo ono kouzlo samotné Zázračné planety. Vše je otázka času. ()

farfalla

Obrazově krásný dokumentární seriál. Přes dešťový prales, savanu, poušť, zasněžené hory i moře, v suchu, v dešti v bouři se sirem Davidem Attenboroughem. Filmaři ztrávili hodně času na různých místech a měli štěstí na zajímavé příběhy. Jediné, co mi vadilo, bylo, že Afrika je zobrazována idylicky. Jakoby všechno záviselo jenom na matce přírodě. Nikde žádní lidé, domorodci. ()

ondrula

BBC a David Attenborough se překonávají. Pověstné dokonalé záběry na přírodu jsou prostě dokonalé a člověk musí myslet na to, kolik úsilí to filmaře asi stálo. ()

vander19

V ďalšom dokumentárnom skvoste z dielne BBC sa zastavíme v Afrike. Je jasne vidieť pečať Davida Attenbrougha na tomto projekte. Dosť mi to pripomínalo Planet Earth. Seriál je rozložený na 6 častí a čo ma prekvapilo, okrem jednej má každá takmer dve hodiny. Fanúšik prírody si tak príde na svoje. Dokonalá kamera, príjemná hudba. To všetko je skĺbené s dokonalou harmóniu kontinentu, ktorý ako posledný odoláva ľudskej činnosti. Možno jediné ma prekvapilo, že ani v jednej časti nejde o takzvaný prírodný krvák. Viac menej sa seriál zaoberá skutočnosťou ako sa zvieratá v danej oblasti dokonale prispôsobili svojmu drsnému životnému priestoru. Myslím, že ani v jednej časti som nevidel lov. Len nádherné zábery, boje žiráf medzi sebou, úškatce žijúce kúsok od horúcej Kalahariy a podobne. Krása, každý dokument by si zaslúžil podobnú sériu. Posledná časť som myslel, že bude ladená v duchu tvorcov na emočný a citový receptor diváka. No, nie je tomu tak. Len nám vysvetlí Mr. David, že pre niektoré miesta sa našla možnosť ako dokážu zvieratá a ľudia spolu vychádzať. A dokonca sa zvýšil počet zvierat v danej oblasti - Nádej.... ()

Movie Gourmet

Afrika, jako kontinent, který nás už ničím nemůže překvapit, přesně to jsem si myslel, než jsem uviděl tuto zbrusu novou šestidílnou sérii od BBC s komentářem a vystupováním sira Davida Attenborougha. Série má úžasnou kameru i hudbu a prezentuje zde věci a jevy, které se doposud ještě nikomu nepodařilo natočit. Verdikt: neumím si představit jiný než 5* a 95-100 %. ()

geimz

Čo sa týka pôsobivosti jednotlivých scén, dychberúcich záberov a úžasnej kvality (brať jedine FullHD!) zachádza Africa ešte ďalej než Planet Earth. A to je už čo povedať. ()

Nethar

Aktuálně šestý nejlepší seriál na ČSFD? Není se čemu divit. Unikátní záběry, jak už v těchto BBC cyklech bývá zvykem, ano, samozřejmě. Ale mně by snad stačilo jenom se kochat, ať už by tam třeba jenom běhala slepice - filmy vypadají na blurayi skvěle, ale Africa, Planet Earth, apod., to je skvost. Nádherně čisté detailní záběry, úchvatné velké přelety nad krajinou, prostorový zvuk a zapálený David Attenborough rozprávějící nad divy přírody. ()

Eva_D666

Seriál "Arfica" si zaslouží být viděn. Je to jeden z nejnádhernějších a nejupřímnějších počinů, jaký byl kdy vytvořen. ()

Vrata88

Velkolepé, epické, majestátní, dechberoucí....to všechno a ještě mnohem víc. Sir Attenborough si na stará kolena udělal výlet do Afriky a při té příležitosti připravil a namluvil další perfektní dokumentární cyklus. Už od první chvíle, hned od úvodní majestátní předmluvy pana Davida podbarvené hřmějícími bubny vám nejspíš dojde, že se do Afriky nevydal nadarmo. Vznikl další seriál, kvůli kterému jásá nejen laická veřejnost ale i věděcká komunita. Najde se tu několik událostí, které ještě nikdy před tím nebyly natočeny nebo vůbec spatřeny a tak je jasné, že zoologové celého světa vítají takovéto projekty, protože ty tuny disků, které jsou plné natočeného materiálu se určitě nezaloží někam do archivů ale dají se k dispozici vědeckým komunitám. Úžasné záběry, skvělí komentář, bezchybný střih, úžasný hudební doprovod = povinnost (nejen) pro všechny fandy přírody. ()

Matli

Škoda, že nejde dát 6 hvězdiček. Nejlepší dokument o přírodě co jsem kdy viděl. Jeden díl lepší než druhý. Člověk si řekne jenom Afrika, ale co se tam odehrává je něco nepředstavitelnýho. Nádherný záběry přírody i zvířat (ať zpomalený nebo normální) od obrovských hor, přes džungli až po drsnou poušť. Úchvatný záběry hmyzu i hodně drsný souboje těch největších zvířat co na planetě žijou. Občas i slza ukápne. + na konci každého dílu je pár minutek toho jakýma podmínkama si museli fimaři projít a to taky nemá chybu. Jako jedinej dokument maximálně doporučuju. Současných 94% je silně podhodnocené. ()