poster

Slečna Marplová: Sittafordská záhada (TV film)

 • Velká Británie

  Miss Marple: The Sittaford Mystery

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Sittafordská záhada

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Sittafordská záhada

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 100 min

Režie:

Paul Unwin

Předloha:

Agatha Christie (kniha)
 • Fingon
  ****

  Po dlouhé době jeden díl slečny Marplové, který se mi líbil, ale nejjvětší zásluhu na tom má překvapivě (no, možná ne překvapivě, je to to nejlepší na celém filmu) kamera. Jé, to jsem si zamlsal... Jinak zbytek je dost o ničem.(29.6.2007)

 • Beagle
  ***

  Carey Mulligan...:)(27.8.2011)

 • Hejtmy
  **

  Jedno z nejhorších filmových zpracování Agathy Christie. Knížka, která je mimochodem úplně vynikajicí, má s filmem společných jen pár jmen a Sittafordský sídlo, jinak je všechno jinak. V knížce vůbec nevystupuje Slečna Marplová, Barnaby je úplně někdo jinej a celkově je knížka daleko ucelenější a napínavější. Film se vyloženě nepovedl, děj je hrozně rozsekanej, postav je zase zbytečně moc, každá má v ději tak tři a čtvrt minuty a na tak malým prostoru ukázat charaktery nebo motivaci postav nejde. Režisér tady svou práci jednoznačně nezvládl. 35%(18.12.2009)

 • Kulmon
  **

  Mám s tímto zpracováním problém, protože pokud mě paměť nešálí, tak tenhle film je úplně o něčem jiném. Dokonce ani slečna Marplová se v knize nevyskytuje. Zůstal tak asi jen motiv vraha ujíždějícího na lyžích...(28.6.2007)

 • elizabeth_ba
  ***

  Spolu s Mrtvolou v knihovně asi nejhorší z dosavadních dílů (jsem v jejich polovině), který jsem viděla. A to "Body in the library" aspoň mělo zajímavý závěr, i když jinak nudilo naprosto stejně, citelně znát byla absence nějakého hezkého a sympatického chlapa (ne, Timothy Dalton se mi opravdu nelíbí, už od doby, kdy si "střihnul" Caesara v Kleopatře) a cokoliv dalšího bych napsala by byl spoiler. Snad jen, že knihu jsem nečetla, a tak nemám s čím porovnávat, ale ani tak mě to vůbec nenadchlo...(29.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace