Slečna Marplová: Sittafordská záhada (TV film)

Miss Marple: The Sittaford Mystery

Paul Unwin

Předloha:

Agatha Christie (kniha)
  • Kulmon

Mám s tímto zpracováním problém, protože pokud mě paměť nešálí, tak tenhle film je úplně o něčem jiném. Dokonce ani slečna Marplová se v knize nevyskytuje. Zůstal tak asi jen motiv vraha ujíždějícího na lyžích...(28.6.2007)

• burina

Toto spracovanie nema s knihou A.Christie nic spolocne.(29.4.2007)

Carey Mulligan...:)(27.8.2011)

Tento díl sice nemá s předlohou od Agathy Christie mnoho společného, ale kdo to neví nebo kdo předlohu nečetl, tak nepozná nic, protože zápletka je zamotaná stejně tak, jako od Agathy. Začátek je sice trochu pomalejší, ale atmosféra zapadlého hotýlku a Sittafordkého sídla spolu se sněhovou bouří mě pohltila a dá se říct, že na konci jsem byl i nadšený. Na tomto dílu je patřičně znát rukopis režiséra Paula Unwina, jehož předností je vynikající kamera. Diváka tedy čeká podobné kouzlo kamery, které nabízela již epizoda s Herculem Poirotem: Pět malých prasátek. Scénář nabízí napětí, mnoho postav a jmen, i několik kouzelných dialogů (např. mezi Emily Trefusisovou ležící ve vaně a Charlesem Burnabym) a také několik vtipných míst. S upravováním knižních předloh mám většinou problém, ale v tomto případě to filmu neuškodilo a celkový výsledek hodnotím pozitivně. Také je na místě pochválit povedené české znění.(9.7.2009)

Samotnej slečny Marplovej síce v tomto diele nebolo veľa, iba keď na záver, len tak mimochodom, odhalila kto je vrah. Hneď od začiatku ma fascinovalo fantastické herecké obsadenie počínajúc skvelým Timothy Daltonom, cez môjho obľúbenca Jamesa Wilbyho až po Michaela Brandona a Jamesa Murraya. Príbeh veľmi zaujímavý, podtrhnutý výbornými hereckými výkonmi, v ktorom som sa ani chvíľočku nenudila a s napätím som čakala kto bude tým obávaným vrahom :-) V tomto prípade nemôžem inak ako dať 5 hviezd, bol to skutočne skvostný diel :-) !!(23.6.2013)