Slečna Marplová: Sittafordská záhada (TV film)

Miss Marple: The Sittaford Mystery

Slečna Marpleová: Sittafordská záhada

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Sittafordská záhada

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 100 min

Paul Unwin

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Po dlouhé době jeden díl slečny Marplové, který se mi líbil, ale nejjvětší zásluhu na tom má překvapivě (no, možná ne překvapivě, je to to nejlepší na celém filmu) kamera. Jé, to jsem si zamlsal... Jinak zbytek je dost o ničem.(29.6.2007)

Nejsem znalec knižní předlohy a to je zřejmě v tomto případě velká chyba. Člověk není neomylný tvor. Přesto všechno se mi tu ta stará čmuchalka zdála jaksi do počtu. Jako by tu ani nemusela být. Nicméně, díky svému dokonalému úsudku všechno rozlouskne jako skořápku ořechu. Po shlédnutí dalších a dalších dílů o této staré dámě se stále více utvrzuju v přesvědčení, že Agatha Christie byla geniální spisovatelka a skutečná královna detektivek. Ještě mám menší výhradu k tomuhle dílu, ale třeba je to jen můj pocit. Zdálo se mi, že tu všechno bylo překombinované, ale je docela možné, že tvůrcům křivdím a on to byl záměr.(18.8.2011)

• Kulmon

Mám s tímto zpracováním problém, protože pokud mě paměť nešálí, tak tenhle film je úplně o něčem jiném. Dokonce ani slečna Marplová se v knize nevyskytuje. Zůstal tak asi jen motiv vraha ujíždějícího na lyžích...(28.6.2007)

• Hejtmy

Jedno z nejhorších filmových zpracování Agathy Christie. Knížka, která je mimochodem úplně vynikajicí, má s filmem společných jen pár jmen a Sittafordský sídlo, jinak je všechno jinak. V knížce vůbec nevystupuje Slečna Marplová, Barnaby je úplně někdo jinej a celkově je knížka daleko ucelenější a napínavější. Film se vyloženě nepovedl, děj je hrozně rozsekanej, postav je zase zbytečně moc, každá má v ději tak tři a čtvrt minuty a na tak malým prostoru ukázat charaktery nebo motivaci postav nejde. Režisér tady svou práci jednoznačně nezvládl. 35%(18.12.2009)

• burina

Toto spracovanie nema s knihou A.Christie nic spolocne.(29.4.2007)