Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

Joll

Určitě nejlepší film Terence Hilla a asi nejlepší westernová komedie.Je to doslova studnice hlášek jako Já ti říkal že to není pes :) nebo Plavmo za rukama rovnou do peřejí!:D Kdo neviděl ať honem pádí si tuto doslova lahůdku sehnat protože tophle je přesně ten druh filmu který neomrzí snad ani na 20té shlédnutí a dabing pana Brabce je famózní.Mohl bych se tu nad touto filmovou lahůdkou rozpílvat ještě hodně dlouho ale to bych vás jen zdržoval od sledování tohoto špagety westernu. PS: jinak je velmi dobře že Dominika nehrál Bud Spencer protože tady potřeboval prostor především Terenc Hill:) ()

Judas

Naprosto souhlasím se superlativy tady už zmíněnými, nejlepší film Hillovy samostatné kariéry a nezapomenutelná komediálně-westernová podívaná. ()

Heavyman

Westernová komedie tak jak má vypadat. Trojka nenapravitelných lupičů a flákačů nemá chybu a taky dva pistolnící co pokaždý dostanou hlavou o stůl, to je pravá taliánská zábava v čele ze začátku západem nevychovaným Terencem. Překvapivě velká a důležitá role Riccardo Pizzutiho, který už schytal za svoji kariéru asi nejvíc facek ze všech herců. ()

agassi68

Tak tentoraz vôbec netuším, čo bolo príčinou vysokých hodnotení, ba vpádu do hornej dvestovky najlepších filmov. Možno tak pre deti do 12 rokov. Skutočne som z toho dosť "na větvi". Však tu niet ani stopy po vtipe a údernosti predošlých filmov z Budom Spencerom. Pre mňa sklamanie. ()

sadlokan

Zavolejte pana Smise,zvaného Vopičák!T.Hill je tady vlastně jen pro ozdobu,základ je "Taková my jsme bejvala parta!"Ale pro parádní ozdobu! Ten bicykl s červenejma loukotěma!Cesty páně sou neprozkoumaný! ()

Ukubumbahoo

Drž hubu, kdo je to? Drž hubu povídám! Vynikající komedie. Možná by mohla být o trošičku kratší, ale to je asi jediná výtka. Spousta hlášek, bitek, pitek a Terence Hill. Film patří rozhodně k oblíbeným. ()

Rokle

Chvilku mi trvalo než jsem se naladil na tu "správnou" vlnu, ale pak jsem se neustále až do konce přiblble usmíval. A prodaný polomrtvý kůň neměl chybu :) ()

fr3ak

Tohle je naprosto odzbrojující záležitost a dost možná nejlepší Terencův film. Už jsem ho viděl mnohokrát a pokaždé jsem se smál až mi skoro slzely oči. Takovou koncentraci hlášek a humoru jen tak nenajdete. Velká škoda že takových filmů není víc. "Vidím že na této půdě nikdo nepracuje. - A můžete vzít jed na to že k tomu nikdá nedojde" :D ()

boul

jedna z nejlepších komedií z Westernu pro mě, jedny z nej hlášek a navíc k tomu skvělý příběh o slušném angličanovi co odmaturuje z loupení, bitek a westernství na výbornou :-) jedině doporučuji !! ()

amarth

Opravdu náramná zábava, nejen díky chytrému a vtipnému příběhu ze špinavých končin divokého západu. Film plný úsměvných hlášek nepostrádá realistický pohled na svět a lze na něj nahlížet jako na dokonalou paralelu dneška! Plusem je spousta autentických scén na úkor klasické uhlazenosti, např. ponechání nedokonalých záběrů (když odjíždí Hill na kole či rozhazování tyčí a řada dalších). Rozhodně stojí za to vidět znovu... ()

strikeman

Přidávám se k ostatním, je to fakt prča. Za zmínku možná stojí, že vlastně v tomhle "westernu" nikdo nezaklepe bačkorami :-) ()

Ydrosten

Takhle dobře jsem se nenasmál ani u klasických komedií té doby. Film který můžu vidět každý rok minimálně 2x. //// " Hej TY, běž se podívat co se tam dějě " - " Zrovna se tam vobjímaj " Hlášky z filmu jsou prostě geniální. 5 plných. ()

Mary19

"A na oslavu této události, předvede nám dozorce Liget své oblíbené akrobatické číslo - skok do vody plavmo za rukama rovnou do peřejí..." Toma a jeho přeměnu z padavky v muže si nejde nezamilovat... Tuny nezapomenutelných hlášek, chytlavá hudba a špinaví hrdinové, kterým prostě musíte fandit... "Dokavaď uvidím zapadat Slunce, Západ bude existovat!" ... 95% ()