Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

Ejvi

Jako malý jsem tuhle komedii doslova žral :D Terence Hill si tímto snímkem získal můj naprostý obdiv. Dnes se na něj rád podívám a zavzpomínám na "starý časy" :) ()

JR54

Hillovský (popř. Spencerovský) průměr, tahle dvojka či alespoň jeden z nich natočili lepší, ale, proč si to nepřiznat, i horší filmy. Každopádně příjemná oddychovka. ()

Alusshka

Výborný film s pointou nezničitelného hrdiny s nadpřirozenou schopností. Dokonalost sama. Kam se hrabou Supermani a ostatní hrdinové, když je zde nepřemožitelný polda, kterému je jediným nepřítelem červená barva. Skvělý film a skvělé ztvárnění Terencem Hillem. ()

sirma

Terence Hill - hrdina mého mládí - co jsem se nasledoval jeho filmů na VHSkách. Tato komedie je klasikou a zdá se, že jen tak neomrzí. ()

RADX1

Od osmdesátek už jsem viděl hodněkrát. Přesto se těším až za pár let zapomenu alespoň trošičku detailů, bude ta správná nálada a kouknu se znova. Dle mého jeden z nej. snímků s Hillem. ()

SNCIS

Terence Hill jako superhrdina, který nesnáší červenou. Rozlučte se zdravým rozumem a jen se bavte! Dějí se tam věci, které postrádají logigu a smysl, ale sranda to je. - 80%. ()

megacik

Taká výborná komédia to bola, a oni to dorazia nejakými nezmyselnými somarinami v posledných pätnástich minutách. Plus tých nezmyselných vecí sa tam snažili narvať toľko, akoby sa 49 ročná panna snažila stihnúť otehotnieť tesne pred prechodom....zostáva tak málo času a ešte treba toho tak veľa stihnúť. Superman by si klepal na čelo, keby existoval. ()