poster

5 pravidel

 • anglický

  5 rules

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 80 min

Scénář:

Vavřinec Menšl
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PEEPA

  Recenze: http://kultura.idnes.cz/recenze-filmu-5-pravidel-0w0-/filmvideo.aspx?c=A130328_141120_filmvideo_jaz http://www.fffilm.name/2013/03/recenze-5-pravidel-40.html(29.3.2013)

 • Lischai
  ***

  Je rozhodně skvělé že vznikl celovečerní dokument o larpu. Nikdy tady nic takového nebylo, a je to pro všechny larpery velká událost. Děkujeme. Nicméně je škoda, že se dokument zaměřil více na faktický popis hry (že byla rozcvička, že pan komisař přišel doprostřed filmu...), než na názory hráčů a organizátorů na totalitu a vnitřní posuny, které v nich ta hra udělala.(28.3.2013)

 • Tosim
  ****

  Některé věci jsou nesdělitelné a na tomhle právě dokument částečně ztroskotává - často si musí pomoct střihem a pokud člověk leží doma na gauči, nebo sedí v kině, stále plně nedocení, co účastníci téhle "hry" prožívají a emocionálně to na něj nemusí mít pravý dopad. I když může vědět o totalitách cokoliv. Snažil jsem se pochopit a tolerovat téměř nezbytné chyby téhle výpovědi a snad se mi to povedlo. 70%.(1.9.2016)

 • Pishin
  **

  Larp se teši oblibě bouhžel tento film má dle mě význam akorát pro pár aktérů oné sledované hry, ale mě jako nezúčastněnému nic nedal. Defakto sleduji špatné ochotnické divadlo, které mě nechalo absolutně chladným. Nerad to říkám ale idealnější cestou by bylo vzít téma LARP jako celek a rozebrat ho dopodrobna. Něž sledovat příběh jednoho páru a chlapce co pustil radio, který mě míjel bych raději sledoval ''loutkáře'' který by vysvětlil co a jak se bude dít a proč. Michodem co těch zbylých 20 lidí dělalo, jaké byly jejich role...autoři se zbytečně upnuli na ustřední dvojici a cca 2 lidi kolem a děj ale faktických informací je hodně poskrovnu... škoda(29.3.2013)

 • solid

  Co mě překvapuje, že zde zatím nehodnotil žádný z účastníků onoho LARPu, Podle fotek jich i pár znám. Tak se těším až to uvidím.(1.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace