Jako malí kluci

• EN název

Brats, The

Komedie

Francie, 2013, 95 min

V otázce, zda je lepší užívat si života nebo jíst hnusné biomňamky, jsem dostal velmi neuspokojivou odpověď. Naprosto s ní nesouhlasím, i když podvědomě přiznávám, že patrně bude pravdivá. To však nemění nic na tom, že občas by měl člověk vypadnout ze stereotypu svého života a pořádně si užít. A já jsem si to s Gilbertem rozhodně užil. Že to není hlavní postava a jde tady o někoho jiného? Mně je to jedno, já chci pařit s Gilbertem a Iggy Popem. Takže pokud nějaký znuděný milionář hledá parťáka na nekonečný mejdan, tak jsem kdykoliv ochoten vyrazit. Ale musím být v osm večer doma, protože jinak mě manželka nepustí.(8.2.2014)

Ona to není až taková píčovina, jak se zdá na první dobrou. Pokud by daný materiál dostal do ruky otrlejší rejžák, mohli bychom některé postavy časem považovat za kultovní.... Namátkou mě napadá figura drsnokrutého dealera oregána. K rodinné kukajdě s tchyní, tchounem a péemeskující rákoskou docela vhodné. Jeden z lepších ,,live" dabingů cizozemského pošuka - řadí se v mém podvědomí k památné Benigniho scéně z filmu Život je krásný.(7.3.2014)

Ani mi moc nevadilo, že jsem to viděla s dabingem. Výborně jsem se bavila. Byla to fakt sranda. Určitě si to pustím znovu. Na večer výborný oddychový film. 80%.(13.1.2014)

Dopustil jsem se zločinu proti tomuto filmu tím, že jsem se na něj podíval v češtině. Znamená to pro mě jedinou možnost, a to pustit si jej ještě jednou v původním znění. Když jsem si pak ve francouzštině proklikával některé scény, zjistil jsem, jak děsně může dabing zkazit celkový dojem. Mélanie Bernier má nádherně nakřáplý hlas a v češtině ji nadabovala Lucie Vondráčková, to snad nemůže být ani pravda. O těch Thomasových písničkách ani nemluvím, v češtině to vyznělo, jako by je zpíval nějaký retardovaný puberťák. Film je jinak poměrně dost zábavný, od srdce jsem se na mnoha místech zasmál. A to jsem si v duchu říkal, že to asi nebude žádný zázrak. Za excelentní závěrečnou scénu z konference by mohla mít Francie i pěknou polízanici, hláška "Orly - aéroport de merde" má potenciál vstoupit do dějin. Iggy Pop a jeho Lust for life je už jen třešničkou na dortu.(26.12.2013)

Vážně hezké, romantické, bláznivé, vtipné ale přitom o vážných věcech. Herci jsou skvělí a i vzhledově zajímaví, opravdu nenudí a každý něčím zaujme. Příběh je sice tak trochu klišé o problémech středního věku a o tom praštit do toho s jedinou ženskou po zbytek života, ale tady je to pojato opravdu zábavně. Hezká podívaná.(23.11.2013)

Nebýt to tak přitažené za vlasy s Iggy Poppem a vůbec tou hudební záležitostí, líbilo by se mi to víc. Ale některé ty vtípky mě dostaly (tlumočnický zážitek ze summitu s Irákem, otevírající se dveře od sprchy apod.). Trochu mě ale mrzí, že Les Gamins jsou dost podobní americkým komediím, odkud tfilm zřejmě hodně čerpá (pojď, seznámím tě s Fuckerovými nebo písnička pro milovanou zpívaná podivnou teen zpěvačkou apod.). Je to taková sázka na jistotu, řekla bych, a proto (alespoň u mě to tak je) tato komedie zůstává šedou myškou, kterou po pár týdnech zapomenu. Mnohem víc mi sedí na první pohled ne tak komediální snímky typu První den zbytku tvého života, který považuju za zatím vrchol francouzského omediálního žánru posledního desetiletí (to a K(l)amače srdcí). Mimochodem chování Loly a její matky mě taky dost zklamalo.(4.11.2013)

Pozorovat Gilberta v přechodu a Thomase na rozcestí, kdy volí mezi svou životní láskou a životním snem, je chvílemi zábavné, chvílemi zase čirá zoufalost. Snímek určitě neurazí, ale žádná bomba to taky není. Musíte se připravit na několik trapných scén a vtípků, které naštěstí dříve nebo později přebije povedenější scéna.(15.12.2013)

Naprostý překvapení. Tohle jsem si pustil jen tak z nudy a očekával jsem od teho trapnou komedii, u který se možná jednou zasměju, naštěstí jsem se mýlil a s čistým svědomím můžu říct, že jde o JEDNU z nejlepších francouských komedií. Dokonce mi tu nevadil a ni ten klasickej konec, protože ve filmu bylo tolik hlášek, že se konec dá odpustit a další důvod je scénka u titulků, která taky rozesměje a tak trochu odráží obraz dnešních muzikantů. Fakt mě to celý bavilo a nenudil jsem se ani minutu filmu. Iránec byl úžasnej a poslední napodobování bylo bezchybný :D 80% "Dělals to s fotkou mí mami?" :D(16.11.2013)

Je to taková tuctová šablona, ale má to i své momenty a hlášky, které mě sem tam upřímě pobavily.. Pravda pár "vtipů"je čirá trapnost a třeba i ten Iggy tam je naroubovaný trochu na sílu(i jeho výkon je nezvykle křečovitý), ale ve výsledku mě to neuráželo..takže...(3.12.2013)

Trojity pridavek :-)(10.7.2013)

Ako svieži francúzsky vánok...***/****(6.11.2013)

Dobrá kamera, svižný film, který nenudí...(5.5.2014)

Průměr ve světovém měřítku, podprůměr v evropském měřítku.(10.11.2013)

Bohužel jsem měl zatím možnost vidět film jenom v dabingu, ale už se těším, až se podívám v originále - několikrát jsem se opravdu od srdce zasmál, i když komedie století to rozhodně nebyla. Líbila se mi parodie hudebního byznysu s úplně vypatlaným "kreativním ředitelem", ale místy to bylo už moc :) Nicméně dětinskost byla skvělá, doufám, že u titulkované verze vyzní některé vtípky lépe. 70%(27.12.2013)

Já myslím, že je to trošku nedoceněný film. Na zasmání a odreagování je skvělý!(28.12.2013)

/65%/(4.1.2014)

Keby tento film robili amíci asi by to hodnotenie bolo nižšie. Je to taký anti Fotr Lotr. Ale postavy mi ich dosť pripomínali, až na to, že tu si otec a budúci zať rozumeli až príliš. Ja osobne po prezretí trailerov (nespočetne krát to dávali pred dákym filmom, keď som išiel do kina) som očakával viac. Ale tá atmosféra, víno, párty, proste klasika viva la France ma dostala. Zvyšok kina sa rehotal jak besný pes na kolotoči, ale ja som sa len pár krát pousmial. Proste už ma tieto komédie nedokážu až tak rozosmiať, ale za skvelú scénu prekladania típka z Iránu nemôžem ísť nižšie ako 4*. A ku tomu ešte Iggy Popp a jeho nesmrteľný song z Trainspottingu. Toto tvorcom vyšlo!!!(4.7.2013)

Nic zlého netuše, chtěl jsem se v nejlepším případě trochu pobavit. Ale pobavil jsem se královsky! Vynikající komedie s bláznivou partou herců a dialogy sršící vtipem. Závěrečná scéna na summitu mě donutila řvát smíchy a k tomu všemu Iggy Pop...úžasné. Náladu mi nezkazil ani příšerný český dabing a česky přezpívané písničky, což považuju za zločin v jakémkoliv filmu. Wazzuuup!(28.12.2013)

Un de beaucoup des raisons, pourquoi j´ adore La France.(9.7.2013)

Předvánočně tento odlehčený žánr prostě miluju...nakoplo mě to. ;-)(22.12.2013)

<< předchozí 1 2