The Eurovision Song Contest

(pořad)
všechny plakáty

Finále najväčšej Európskej hudobno-zábavnej šou, ktorú ročne sleduje viac než 150 miliónov divákov. Tentoraz z Ruska, z Moskvy, z rodného mesta minuloročného víťaza Dima Bilana. (Hystory)

Marek1991

Ohľadom plusov a mínusov tohto programu platí v podstate to, čo som napísal ku komentáru k Eurovízii z roku 2012. Tento program bol jeden z najveľkolepejších za posledné roky vôbec, možno aj celkovo, Rusi si skrátka dali záležať, išlo o prestíž, zviditeľnenie sa, proste sa znova ukázalo, že tam v súčasnosti spev nehraje veľkú rolu. My sme tam mali zastúpenie v podobe dua Pocisková a Mikulčík, ktorí spievali pieseň s vysokými tóninami a niektorým ľuďom sa zdala príliš falošná, proste aj dosť nepríjemná, mne osobne sa tiež nepáčila, no bol som prekvapený, že im dávali vysoké šance, avšak keď nepostúpili ďalej do absolútneho finále, tak som sa utvrdil, že tu hraje predsa asi veľkú rolu lobing, keď tých, čo favorizovali, ale neboli z bohatej, či veľkej krajiny, tak nepodporili a zle dopadli. Pieseň, ktorú spieval víťaz z Nórska z bieloruskými koreňmi Alexander Rybak, bola zábavným folkom a husle a jeho výzor pôsobili zaujímavo a svojou charizmou zrejme očaril mnohých a tak zrejme vyhral, navyše nebol z krajiny, ktorá by mala problémy pri organizácii ako by sme mali asi my. V pamäti mi utkvela šou nad hlavami divákov, ktorá bola ozaj veľkolepá, celkovo to bolo megalomanské, Rusko sa chcelo opäť viac otvoriť svetu a zrejme mu to aj vyšlo, napriek tomu, že to nebol program s veľkou kultúrnou a umeleckou hodnotou. ()