Hlavní hrdina (Jota) se postará o ženu, která se vybourala na motorce. Ta si nic nepamatuje, a tak Jota ženě namluví, že je její přítel a už 4 roky spolu chodí. Pojmenuje ji Liza (podle své bývalé přítelkyně Elizy, kvůli které chtěl právě spáchat sebevraždu) a odjíždí do kempu U Zrzavé veverky.... (xjane)

L_U_M_P

dalsi Medemov pribeh v style "kruh sa vzdy uzatvara - zaciatok je koniec, koniec je zaciatok"...menej presvedcivy ako S&L, ale stale nadpriemer ..7/10 ()

tata22

Zajímavý kousek, tenhle chlápek umí a dost se u toho baví. Sice udělal lepší filmy, nicméně jen těžko se člověk od filmu odtrhne, jen těžko je mu nemyslet na hlavní hrdinku a přemýšlet o tom, jestli si už pamatuje nebo ne... ()

robbez

Jeden by nevěřil, jak se z obyčejné veverky může stát skoro mystický symbol. Amnézie už je tak trochu filmařské klišé, ale jak je vidět, stále velmi vděčné. Ono tu ale není ani tak důležité, co se vypráví, ale jakým způsobem. Medem je takový filmový alchymista, který dokáže namíchat zvláštní a neobvyklé elixíry pocitů a vášní se silným účinkem na diváka. ()

Nakamura san

Neuvěřitelná atmosféra,jako skoro ve všech Medemeho filmech! Plus úplně úžasná představitelka hlavní role,borovice a vzpomínky,no paráda!!! ()

Loganberry

Tak pozor, cédéčko kapely "Mouchy" bych si teda fakt nekoupila. K snímku - to téma amnézie šlo vyždímat víc, ale vyždímáno bylo celkem dost a zdatně, že by to ani vířivá pračka Mini Romo nezvládla lépe. Napínavé, lehce erotické. Fajn. ()

JoudaCZ

Ještě to není taková pecka, jako třeba pozdější Tierra (ale styčné body tady jsou - herci, sny, "andělé", motorka; některé scény Země tu mají přímý vizuální předobraz - sprcha, souboj v poli). Režisér nám předkládá příběh, v němž se klamající stávají klamanými, falešnými vodítky se (úspěšně) snaží zmást i diváka. Leckdy např. nevíme, číma očima se zrovna díváme (při jízdě autem), Felixova démonizovaná postava jaksi vyšuměla, snový, až magický nádech příběhu se nakonec ukáže také jako zavádějící, zmařený závěrečnou "vysvětlovačkou". V souhrnu je to zajímavý příběh s osobitou poetikou a několika skvělými scénami, film, který vás nutí přemýšlet. A předzvěst toho, co od jeho autora přijde později. ()

Mybe

Prvý Medemov film, ktorý som kedysi dávno videl. A odvtedy som nielen jeho fanúšikom, ale počítam ho k svojim najobľúbenejším režisérom. Ak nie je mojim vôbec najvejvrit. Jeho romanticky zafarbený magický realizmus sa mi dostal úplne pod kožu. Emma Suárez je úchvatná a Medem presne vedel prečo si z nej spravil "dvornú herečku". V Hrdzavej veveričke priam dominovala. ()

sam.uel

Nemůžu si pomoct ale mně tenhle film fakt nebavil.Z celého, pro mě dost nudného, filmu mi utkvěly jen dvě scény... jedna - kdy se jeden blázen sebepoškozuje nůžkami... a druhá - cirkusový výstup hlavního hrdiny v nasedání do jedoucího vozu.A to je trochu málo,takže dvě scény, dvě hvězdy a víc ani ťuk. ()