poster

Gåten Ragnarok

 • SK název

  Poklad Vikingov

 • EN název

  Ragnarok

Akční / Dobrodružný

Norsko, 2013, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (48)

 • verbal
  ***

  Jurský fjord aneb co žralo Vikingy ve Finmarku. Pohodová a dobře natočená jednoduchá báchorka i pro mentálně postižené rodiny o tom, že není zdravé sahat Tyranohadovi na vejce, které chybělo jen pár krvavě nakousnutých otravných dětí a kozy nějaké odpudivé Norky. Jo, a jako místní pyšní lingvisté jsem zapomněl dodat: Viděno v norském znění se švédskými titulky k filmu Terminátor 3!! Tak doufám, že mi něco neuniklo.(8.3.2014)

 • LIVINGDEAD
  **

  Rodinný dobrodružný film na nedělní odpoledne.(12.3.2014)

 • Fr
  ***

  ,,CHCEME SE DOZVĚDĚT, CO TADY VIKINGY, PŘED TISÍCI LETY, POTKALO.“… /// Sigurd natrefil na indicie, že by sám Indiana Jones vokamžitě sbalil kufr. Proto balí parchanty a vyrážej na archeologickou cestu, která nevede do středu Země, nýbrž k jezeru, který obývá příšera z Jurskýho parku… Dobrodružná podívaná pro rodiče a starší potomky, jenž by klidně mohla běžet v kinech a nikdo by se u toho neunudil xsmrti. Je to totiž asi tak 756x zajímavější (možná i 757x…) než ta píčovina s Kopím osudu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád příšery, co nerozlišujou národnosti a žerou se stejnou chutí jak Vikingy, tak i Rusáky. 2.) Nebál jsem se s děckama navštívit park Jurský, nevystraší nás ani hvozd Norský! 3.) Thx za titule ,,Sizok“. (S těma švédskejma to fakt nešlo!) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(3.4.2014)

 • JFL
  ***

  (Nejen) populární kinematografie je jako had, který se kouše do ocasu. Každá nová generace filmařů zákonitě vychází z toho, na co sami během dětství a dospívání koukali, přičemž si prvky a motivy minulých desetiletí aktualizují pro sebe a nové generace. Poprvé se tato tendence výrazněji objevila na přelomu 70. a 80. let, kdy snímky hojně reflektovaly populární a brakové žánry 50. a 60. let - ať už přímo jako retra "Pomáda" či "Streets of Fire" nebo pouze formou tematické inspirace a aktualizace, jako tomu bylo v tvorbě nejvlivnějšího populárního režiséra doby, Stevena Spielberga. V současnosti jsme dospěli do fáze, kdy generace odchovaná na popkultuře 80. let dostává prostor realizovat své vize inspirované ikonami dětství. Po "Super 8" a před "Earth to Echo" tu tak máme norskou variaci na ikonické filmy Stevena Spielberga, potažmo Amblin Entertainment. "Ragnarok" konkrétně čerpá z Indiana Jonese, Juského parku a Rošťáků, přičemž půdorys rodinných dobrodružných filmů prodchnutých fantasknem ozvláštňuje severskými legendami a historií. Na rozdíl od spielbergovských klukovin tu výraznější roli hrají ženské postavy a motiv utužující se rodiny typický pro soudobou skandinávskou produkci pro děti a mládež. Paradoxně ale tyto prvky nejsou dostatečně rozvedeny, takže ve výsledku vyprávění leží na bedrech ústřední postavy otce a archeologa Sigurda, v čemž spočívá jediný nedostatek jinak precizně natočeného filmu plného napětí, dobrodružných eskapád a nadreálné mytologie. Namísto indianajonesovského zacílení na jednu postavu by filmu prospělo větší rozprostření pozornosti na rovnoměrně profilované postavy v kolektivu ala "Jurský park" či "Rošťáci". Na druhou stranu možná dramatický oblouk otce, který znovu v očích svých dětí nabývá roli hrdiny, je adekvátní aktualizací předestřených inspirací pro dobu krize tradiční rodiny. Ve finále však film spíš vyvolává otázku po tom, jak bude za třicet let vypadat „popkultura na čtvrtou“, neboli filmy vytvořené jako pocty filmům inspirovaným filmy, jež vycházely z filmů dávno minulých generací.(1.6.2014)

 • IQ Tiqe
  ***

  Indiana Jones říznutý Godzillou. Dobrodružný film, ze kterého se vyklube něco zcela jiného, než na co ze začátku vypadá. Vlastně nevím, co mi na něm vadilo, protože špatnej nebyl... Byl moc rodinný? Nedokázal mě pořádně vtáhnout do děje? Nedokážu říct. Možná mohl občas víc tlačit na pilu. Hudba dobrá, záběry přírody taky. # [monitor, 5.1, EN sub](26.2.2014)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Musíte pochopit....... Námět o Ragnarogu ja podařený, má to své napětí, pár lekaček, ale samotné zpracování má díry a logické trhliny, které se nedají přehlédnout, ikdyž by možná divák i chtěl, je přehlídnout.CITÁT - Zaseklo se to......... Celkem mě překvapilo, kam až se může dostat myšlenka o konci světa. Že příběh zabloudí až někam do zoologie, to mě nějak nenapadlo. Vlastně ta obrovská myšlenka se ztrácí někde v lokačním dramatu. Nejhorší moment byl ten, když se horolezecká skoba rozhodla sama se rozepnout, to byla síla. A nejhorší na tom jE....POZOR SPOILER - že Ragnarog zničí tvrdé jádro Vikingských bojovníků, hrdinnou část Sovětské armády, ale Norská rodina se dvěma dětma mu unikne - KONEC SPOILERU. Dá se na to koukat, existuje spousty horších filmů, a tak se trochu obrňte, nebudete se nudit.(28.12.2014)

 • misterz
  ***

  Začiatok bol celkom fajn. Príprava na hľadanie pokladu, tajomná legenda a všetko okolo nej dokázali navodiť tú správnu dobrodružnú atmosféru. Neskôr dejovej linke došiel dych a stratila svoje čaro. Na druhú stranu hadík bol celkom fajn a našlo sa tu aj trocha napätia. Škoda toho konca, zdal sa mi nedorobený a halabala odbitý. Na slabší priemer to však stačí. 55/100(30.12.2014)

 • MartinezZ
  **

  Spoiler: Vzpomeňte sio na jakýkoliv béčkový trhillerohorror o tom, jak někdo najde jakýsi neznámý či domněle vyhynulý druh tvora, který pak všechny vůkol loví, zabíjí a žere. Tak tady to máte znovu, tenntokráte v norské réžii a z nějakého divného důvodu to ze začátku vypadá spíše jako rodinný film, protože papík vědec s sebou všude tahá svoje dvě malé děti, přičemž cérka z papínka není moc nadšená a tady k sobě budou hledat cestu. Z nějakého důvodu mi to připomínalo Jurský park. Tedy Jurský park poté, co jste ho už 5x viděli a také je je už stejně starý. Prostě takový dnes už dost laciný námět líznutý středověkou vikingštinou a s nesmyslně přivázanými dětmi hlavnímu hrdinovi na krku. ~ PS: Jako poselství pod čarou tam asi mělo být něco ve smyslu "Někteří nezodpovědní chlapi by neměli být otci" nebo tak nějak, zjevně. Protože co udělám sám se dvěma malými dětmi? No vezmu je na dobrodrůžo cestu pustinou do kelu, kde o nás nikdo neví. Good idea.(16.3.2014)

 • Lord.Jim
  **

  Bylo to vlastně dost pitomý, ale nakonec i celkem zábavný. A Sofii Helin navíc podezřívám, že ten aspergerův syndrom nehraje.(19.3.2014)

 • papaJA21
  ****

  Parádní film pro celou rodinku, sympatičtí herci a zajímavý dobrodružný příběh za tajemstvím vikingů. Milá změna po ptákovinách jako cesta do středu země a podobných.(17.3.2014)

 • bourec
  **

  Do půlky filmu celkem v pohodě,archeologie,mystika,vikingský tajemství.Navíc tajemná výprava do srdce severský přírody.Jo,ten začátek se povedl.Dobrodružství jak má bejt.Ale pak se to změnilo v jeden známej film vod Spielberga,a celý to šlo do kopru.40%.(24.8.2014)

 • dr.fish
  ****

  Indiana Jones křížený Anakondou. A cože ty čtyři hvězdičky? Tato banalitka se mi zdála příjemně natočená. Není sice přínosem světové kinematografii, ale ničím mne neštvala, na nic si nehrála a splnila víceméně nulová očekávání. 70%(17.9.2014)

 • slayerrrr
  ***

  Zatímco Hollywood zmírá ve světě sequelů, prequelů, remaků, rebootů, apod. Ostatní produkce vzkvétají originalitou a především láskou, která srší z každého okénka. Famózní kamera, excelentní hudební složka a neuvěřitelně zábavná rodinná podívaná, která tu od dob Jurského parku nebyla (nemluvě o několika úsměvných, však funkčních, narážek na legendární dinosauří dobrodružství). Obrovská škoda uspěchaného a nedotaženého konce, mohlo se jednat o silné čtyřky.(19.7.2014)

 • Morholt
  ***

  Na klasický rodinný film příliš drsné a na klasický thriller alá Jurský park zase málo. Nicméně Norská krajina je krásná, had byl povedený a navíc vše se tu motalo na základě vikinských artefaktů a to mě baví. Nic, nad čím bych dlouhodobě plesal, ale na jedno shlédnutí se jedná o příjemné pokoukání. 60%(11.3.2014)

 • noriaki
  ****

  Protože jsem si film pustil kvůli Marii Annette Tanderød Berglyd, tak jsem čekal dětský příběh trochu říznutý naivní akcí. Ale ono ne. Gaten Ragnarok splňuje všechny požadavky na dospělý dobrodružný snímek a kdyby se kamera při těch nejdrastičtějších scénách cudně nedívala bokem, tak by sklouzával až do thrilleru. O žádný zázrak ale nejde, režisér nic nedotáhl do konce, atmosféra haprovala a scenárista se zrovna nepředřel. Nejsilnější dojem tak zanechala nádherná příroda a nezvykle emocionální Sofia Helin. Je mi jasné že v Bron/Broen aspergera jenom hrála, přesto mi její smích přivodil menší šok.(5.3.2014)

 • Perry-
  ***

  Nebylo to špatné, ale mohlo to mít trošku větší tempo a hustší atmosféru. Plus, první norský film, co jsem viděl :) 60%(26.2.2014)

 • DavidS.
  ***

  Ten správný typ rodinného dobrodružného filmu, který z dorostence může při troše píle vychovat archeologa, herpetologa nebo aspon vykradače hrobek :)(23.3.2014)

 • DJ Rocco iNc
  ***

  Odvysielané na TV JOJ - Premiéra: 25.12.2014(26.12.2014)

 • mateas.matt
  ***

  Cekal jsem trosku vic vikingu a trosku mene hada. Samotne Odinovo oko bylo trochu zklamanim - narusena priroda, zreznutym harampadim soudruhu, mi moc nesedla. To uz z toho mohl byt skoro horor, kde by rusaci experimentovali a zase toho vedeli vic, nez vsichni ostatni.(10.3.2014)

 • PhillM.
  ****

  Od tohoto jsem čekal mnohé, neboť předešlý norský kousek s tak trochu podobným námětem - Lovec trolů (2010) - mě vyloženě nadchl. A nezklamal jsem se.ani tentokrát, i když do plné palby zde přeci jenom dost chybí. Norové mají tu výhodu, že se můžou ponořit do své mytologie a vždycky něco kloudného vyšťourat. A když jim to ukousne hlavu, pro náročného diváka jedině dobře. Neřičel jsem u toho nadšením jako před třemi lety u Trolljegeren, ale užil jsem si náramně. Je zřejmé, že to jde i bez miliard, provařených obličejů a ultrasupermega efektů. --- U takových filmů si vždycky vzpomenu na pana Vorlíčka a jeho vysvětlování, proč jeho poslední opus magnum Saxána a Lexikon kouzel a triky v něm vypadají jako vytažené z řitního otvoru osmibitového zázraku Didaktik Gama. Tvůrci Gåten Ragnarok prostě věděli na co z hlediska efektů mají, z filmu je to jasně cítil, ale rozhodně z toho není triková sečka na úrovni druhé poloviny 90. let. --- Dávám 4* a s potěšením sleduji, že moje hodnocení film posunulo do červených čísel, kam podle mě patří.(9.3.2014)

<< předchozí 1 2 3