Ragnarok

Ragnarok

Akční / Dobrodružný

Norsko, 2013, 101 min

• LIVINGDEAD

Rodinný dobrodružný film na nedělní odpoledne.(12.3.2014)

• Prometheus69

Popravdě jsem si spletl filmy.. ale, když už jsem to viděl a bohužel i slyšel. Tedy, nic proti našim slovenským braťa... ale ten slovenský dabing.. byl ještě větší peklo, než to po mě číst! :D Takže jak to otevřít? Co třeba formou komentáře režiséra? Vážení a milí tupci... Chcete znát dokonalí recept na to jak dokonale posrat zdánlivě dobrý film?... "Tedy za předpokladu pokud netočíte rodinou retardovanou fantasy komedii. Bod1) Rozhodně doporučuji tam dát děti. Od čehož se dále odvíjí další mé body. Bod2) Vyberte nějakého nevýrazného hrdinu, nejlépe knihomola který ani neumí mluvit, natož řešit jednoduché situace. Bod3 )K tomu přidejte pár dalších stejně retardovaných postav... aby si měl aspoň z kým povídat, či na sebe jen tak civět aby se neřeklo. Bod4) Čím méně lidí tím lépe.. obzvláště pokud chcete do filmu propašovat i pár vyhlazovaček... Bod5) CO NEJMÍŇ LIDÍ ZAŘVE TÍM LÉPE! Bod6) Samozřejmě je vybavte co nejmenším množství financí! Bod7) Pošlete je někam kde to vypadá COOL kde všechno hned najdou! Nejlépe na nějaký ostrov, kde se údajně cosi nachází... Bod8) a vražte jim do ruky nějakou tu divně psanou mapu která ani po rozšifrování nedává vůbec žádný smysl.... aby to bylo správně tajemný a archeo-dobrodružný. Kterou jeden z hrdinů získá za podivných okolností 6 Letého průzkumu pobřeží, hledání kamenu mezi kameny. Bod9 )No a samozřejmě je nezapomeňte vybavit co nejméně předměty kterými je možné se bránit, jako je třeba NUŽ! Či blbá pistole. Bod10) No a samozřejmě nesmíte zapomenout na nějakého toho patrvora kterého pokud možno po celí film, jejichž odhalení co možná nejvíce natahujte a mlžte dokud to už nebude extrémní nuda, že už prostě budete muset něco ukázat.. Bod11) Vůbec se nebojte vykrádat jiné filmy, jako je třeba PITHON a podobné, on si toho stejně nikdo nevšimne. Bod12) No a samozřejmě, když už tu máme ty děti.. nezapomeňte té roztomilé příšerce přidat mateřské pudy.. to je vždycky tutovka... Bodů jistě bude víc, ale zaprvé tu hrůzu nechci absolvovat znova abych všechny ty body zachytil. za druhé, už se chci taky vyspat. :) TAKŽE! závěrem jsem nepochopil tři věci. Za prvé.. název... O tom slovenském ani nemluvím, ale nějak mi uniká ten smysl? No aby to bylo víc epic chápu... ale, stále jsem nějak nepochopil ten slibovaný konec světa. Další věc, proč se ty hadice vylíhli pravě ve Chvíly když tam přišli? Bylo jich tam tedy víc? Proč tam byl jen ten jeden... a třetí. Jestli jsem to dobře pochopil, tento dobrodružný příběh pro celou rodinu měla být narážka na severskou legendu o Jörmungandrovy? Tak to by se pan Mikkel měl znovu podívat do svých gatí a ještě jednou ten svůj poklad přeměřit. O_o Chtěl jsem dát aspoň dvě hvězdy co celkem povedený konec, který jsem z nadějí čekal... namísto toho jsem dostal téměř happyend jak v nějaké přiblblé pohádce! Tak a teď jdu hledat ten druhý film... Pamatuji si že tam ta potvora měla takový divný škorpioní ocas... a taky se to týkalo Ragnaroku... což mi tady ale, asi moc nepomůže. :D(5.10.2015)

Protože jsem si film pustil kvůli Marii Annette Tanderød Berglyd, tak jsem čekal dětský příběh trochu říznutý naivní akcí. Ale ono ne. Gaten Ragnarok splňuje všechny požadavky na dospělý dobrodružný snímek a kdyby se kamera při těch nejdrastičtějších scénách cudně nedívala bokem, tak by sklouzával až do thrilleru. O žádný zázrak ale nejde. Režisér nic nedotáhl do konce, atmosféra haprovala a scenárista se zrovna nepředřel. Nejsilnější dojem tak zanechala nádherná příroda a nezvykle emocionální Sofia Helin. Je mi jasné že v Bron/Broen aspergera jenom hrála, přesto mi její smích přivodil menší šok.(5.3.2014)

• corona

Podľa názvu a plagátu som celkom naivne, očakávala poriadnu vikingskú režbu, po ktorej budem ešte 2 dni kričať zo spánku hrôzou. Dostala som čajíčkový TV film, ktorý musel nudiť aj 10 ročné deti.(10.8.2015)

No ty vole, Saga Noren Länskrim Malmö dokáže mít emocionální vztah s dětmi! Žánrové protnutí pseudosurvival pseudohororu a rodinného filmu se sice k sobě hodí asi podobně jako sardinky k makovému závinu, ale díky norské produkci z toho fiasko nebylo (které by při produkci americké nastopro nastalo). Scénář jednoduchý a převídatelný, ale to mi moc nevadilo, navíc když se člověk přenese přes tu určitou rodinnou patetičnost, tak se v rámci kryptozoologických filmů jedná i o lehký nadprůměr, řekl bych. Navíc hezké severské prostředí podpořené příjemnou kamerou. Líbilo se mi to více než námětem i prostředím podobný Lovec trolů.(28.6.2016)