Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španělsko La perversa señora Ward (více)

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

JohnnyD

Znásilnenie v daždi bude na konci vekov určite nominované v prvej päťke najromantickejších znásilnení v histórii kinematografie. Každopádne Strano vizio della Signora Wardh zďaleka nie je vizuálne tak precízne ako Bava či Argento, no aj tak stále relatívne pôsobivé a to najmä vďaka úžasnej snovej romantickej hudbe. Celkovo ale skôr priemer. ()

MontyBrogan

To čo mi na starších filmoch podobného žánru zvykne vadiť, tu bolo práve najväčším pozitívom. A teda vraždenie, alebo akčné scény ako také. Tie boli totiž zvládnuté väčšinou výborne, hlavne vďaka kreatívnej kamere. Ale záverečné rozuzlenie za pomoci vysvetľovania na mňa pôsobilo už trochu smiešne. Preto je moje hodnotenie napokon iba takto mierne nadpriemerné. Ale musím uznať, že toto zoznamovanie sa s giallom bolo pre mňa príjemným prekvapením. A to nielen kvôli fascinujúcej kráse herečky v hlavnej úlohe. ()

Anderton

Giallo s krásnou Edwige Fenech, ktorá nemá problém ukazovať sa nahá a navyše hrať nymfu bez problémov podvádzajúcu manžela s dvoma milencami. Tým zlými tu ale budú nakoniec iné postavy a my budeme po celý čas Edwige držať palce. Komplot je možno zbytočne komplikovaný, pointa filmu je ale vydarená a dnes na ňu príde možno úplne každý, ale ak by bola iná, tak film by bol v konečnom dôsledku sklamaním. Tých vrážd typických pre giallo je tu tak akurát. ()

Fiftis odpad!

V skutku príšerný film, ktorý akoby vyšiel z pera Uwe Bolla. Človek nevie či to má brať ako light porno alebo nadmerne romantický film. Neviem prečo je film aj v kategórií horor a mysteriózny. Je to bez jedinej lakačky bez čohokoľvek mysteriózneho. Miesto toho tu máme nechutné "porno" scény s nechutnými ženami a ešte nechutnejšími chlapmi, vo filme sa ukáže pár kôz, ako film nemá ani po tejto stránke dostatočný drive, ktorý by vás rozdráždil v rozkroku. Je to síce Španielsky a Taliansky film, ale i tak musím skritizovať "hercov" ktorí nepodávajú dobré výkony, popravde som počas filmu rozmýšľal, či to nie sú skôr pornoherci, pretože to by vysvetľovalo kvalitu herectva celého osadenstva. Do teraz netuším o čom to bolo a o čom sa snažil film poukázať. Po mesiaci sa budem diviť, že som túto snímku videl a nespomeniem si o čom bola. ()

darkrobyk

Tak tomu říkám mysteriozní perla! V žánru giallo vznikly snad ne desítky, ale možná stovky filmů. Je fajn, když člověk stále nachází ty parádní! Vrah v černém, s koženými rukavicemi a břitvou podřezává sličné dívky až krev stříká. Sice je neporcuje tak vydatně jako Fulciho Rozparovač, ale chybějící brutální řezničina je vyvážená skvělou atmosférou s několika vskutku horrorovými scénami - schůzka před západem slunce v parku je filmem sama o sobě. Ovšem drsných scén není divák zcela ušetřen - milování mezi střepy, milování v dešti, kdy se střídá sadismus s poetickými záběry přírody zkrápěné deštěm, či práce s břitvou hned v úvodu snímku jsou jen některými z nich. Velký důraz je kladen na ženské šaty, zejména velmi přitažlivá E.Fenechová střídá skvostné modely v barvách černé, bílé, modré a červené, několikrát se pak obejví v celé své svůdné nahotě. Nahoty je zde vůbec hodně a většina žen je opravdu krásných. Některé se svlékají ledabyle, jiné přijdou na večírek v papírových šatech, které na sobě navzájem roztrhají. Vynikající kamera podkreslená výbornou hudbou, napětí, stíny, kapající voda a vrah, kterého nebude tak snadné odhalit, byť se zpočátku zdá, že řešení je snadné. Brutální snímek, kde poetické scény střídá s/m, kde se dělají chyby, za které se tvrdě platí... ()

• Natáčení probíhalo v rakouské Vídni. (Epistemolog)