poster

Penězokaz

 • německý

  Der Fälscher von London

 • slovenský

  Peňazokaz

Krimi / Drama

Západní Německo, 1961, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Mariin
  ***

  V českých kinech se film promítal v roce 1971. Nebýt okouzlující Karin Dorové, tak se na to ani nedodívám. Tady se Harald Reinl chopil příběhu, který nemá spád a je poněkud nepřehledný.(19.5.2010)

 • darkrobyk
  ****

  Nijak oslnivá, a přece slušná wallaceovka, které chybí patřičné hororové scény - bouře, noční mlha, temný les, bažiny, hřbitov, podzemní krypty a závoje pavučin, má jen lehký dotek gotiky v podobě anglického zámku, tichých vod v rozlehlé zahradě a ranních koberců mlhy. Kupodivu to stačí a místo tísnivého tajemna se rozvíjí klasické pátrání po vrahovi. Do většiny rolí byly obsazeny, jak bývá u W zvykem, drsné huby, a tak krásná Karin je mezi nimi jako růže mezi trny. Zejména poslední třetina odsýpá velmi rychle, postavy se proplétají, vraždy přibývají, Karin je zoufalá, ale pevně stojí za svým mužem, podezřelým číslo jedna. Korupce však míří do samotného Scotland Yardu, a tak vítězství spravedlnosti není zcela jisté...Film má spád a vyžaduje od diváka trochu soustředěnosti, ale i mírně bystřejší se v něm jistě neztratí.(30.1.2017)

 • Flego
  ***

  V poradí 8. natočená kriminálka podľa románu Edgara Wallaceho. Azda najslávnejší režisér v povojnovom Nemecku Harald Reinl sa v prvej polovici 60-tych rokov venoval trom základným piliérom západonemeckej komercie - príbehom legendárneho zloducha dr. Mabuseho, mayovkám a walaceovkám. Tento príbeh sa nevymyká z priemeru v ničom, hoci má spád a v podstate rýchle tempo. Svojrázny inšpektor Bourke ( Siegfried Lowitz ) vyšetruje prípad faľšovania meny a stopy vedú k jeho priateľovi Cliftonovi ( Hellmut Lange ). Verí v jeho nevinu a tak sa to pomocou Petrovej novomanželky Jane ( Karin Dor ) snaží dokázať a zároveň vypátrať vraha a faľšovateľa.(11.2.2012)

 • liquido26
  ***

  Zmatený a nezáživný film.(4.12.2016)

 • fragre
  ***

  Svižně natočeno, a kupodivu celkem civilně, tedy téměř bez všech "gotických" dryjáčnických efektů. Nad prostý průměr vytahuje film účast šéfinspektora Siegfrida Lowitze (později hvězdy populárního seriálu Der Alte) a "božské" Karin.(4.6.2011)

 • Rodriguez
  ***

  Západoněmecká kriminálka, která nemá spád, jak by člověk u takového snímku očekával. Mě, ale zajímala předloha od Edgara Wallaceho, kterých jsem už pár viděl... 55%(9.11.2015)

 • petrik11
  **

  Pomerne komplikované, prešpekulované na úkor dynamiky deja. Siegfried Lowitz hrá, tuším prvý krát, vo wallaceovkách kladného hrdinu. A hral to zle, nedôverihodne. Hellmut Lange bol na tom ešte horšie. Z biedy to ťahala akurát Karin Dor. Štek Eddiho Arenta bol príliš krátky, aby dokázal toto dielko oživiť.(2.12.2011)

 • Merťas

  V pražských kinech se promítal od 1.7.1971 (Kotva)(11.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace