Detektiv z Hongkongu

Skiptrack

Skiptrace

Akční / Komedie

Hong Kong / USA / Čína, 2016, 107 min

Typická chanovka, která mi hodně připomínala Tenkrát na Východě, což vlastně beru jako plus. Má to vtip, Johnnyho Knoxvilla, který se s Jackiem skvěle doplňoval, pár hezkých Asiatek s Eve Torres a samozřejmě našláplou akci s Chanovým comedy kung-fu v hlavní roli. Všechno, co jsem od filmu čekal, jsem dostal, takže spokojenost. 80%(3.9.2016)

• Cervenak

Pokus o návrat k tradičným Jackieho buddy akčným komédiám. Neveľmi úspešný, treba priznať. Scenár je klišé na klišé (to by až tak nevadilo) bez jediného skutočne vtipného vtipu (to už je horšie) a so zadaním predviesť čínske prírodné krásy a folklórne zvláštnosti (meh). Jackie to už fakt nedáva ani s masívnou pomocou kaskadérov (finálny zostrih nepodarených scén je už skôr smutným svedectvom o starom mužovi), Knoxville za celý čas nedokáže ani raz presvedčiť, že ho to fakt bavilo, a Renny Harlin veľmi nezvláda ani akčné scény, nieto ešte tie ostatné.(7.9.2016)

Zo všetkých Chanových filmov natočených v posledných rokoch by sa práve Skiptrace dal označiť ako divácky najprívetivejší, keďže štýlom najviac pripomína hlavne jeho úspešné americké filmy zo začiatku tisícročia, ale o nejakej výraznejšej spokojnosti aj tak nemôže byť ani reči, no priznám sa, že aj tak som viac ani nečakal. Zápletka je opäť len v štýle, že už o pár dní vôbec netuším, o čo tam vlastne išlo, ale zase dejovo je to dostatočne svižné a často sa striedajú atraktívne lokácie, takže som sa ani nestihol začať nudiť. Len škoda, že scén, ktoré ma výraznejšie bavili je veľmi málo a zaberú nanajvýš desať minút. Po akčnej stránke je to už presne to, čo sa aj dalo očakávať, takže akcia je stále pomerne veľkolepá, nápaditá a aj obstojne natočená, ale už to jednoducho nie je ono, súbojom chýba atraktívnejšia choreografia a údernosť a navyše sa neustále používajú efekty, takže ani tie kaskadérske kúsky sa nedajú vôbec užiť. Aspoň trochu za pozornosť stojí vlastne len tých pár minút po prvom stretnutí hlavnej dvojice, útek v sude alebo aj celá sekvencia v továrni sa mi páčili, no zvyšok je už len úplne zabudnuteľný. A rovnako je na tom aj humor, scéna s matrioškami bola skvelá, no tou to vlastne aj končí. No ešte musím spomenúť časť v mongolskej dedine, pieseň od Adele som tu skutočne nečakal, pričom nie som ani jej fanúšik, ale v tejto verzii to malo svoje čaro. Inak obsadenie nie je zlé, Jackie Chan je stále rovnaký sympaťák a samozrejme na svoj vek v perfektnej forme, ale už to dávno nie je ono, Johnny Knoxville vlastne len splnil, čo sa od neho očakávalo, plusom je ženské duo Bingbing Fan a Eve Torres a poteší aj niekoľko hong kongských starých známych v malých úlohách ako Michael Wong, Eric Tsang alebo Richard Ng. Režijne je to tiež bez väčších problémov, síce nechápem, prečo príležitosť dostal práve Renny Harlin, ktorý je už dávno za zenitom, ale tentoraz nesklamal a splnil to, čo sa od neho aj očakávalo. Takže nie som sklamaný, ale to len preto, lebo som už ani nič nečakal. Jackie Chan je môj dlhoročný obľúbenec, ale už by to potrebovalo zmenu a nie točiť stále tieto veľkolepé akčné komédie, na ktoré sa síce dá pozerať, ale už ani zďaleka nedosahujú úroveň jeho klasík. Za týždeň si z toho spomeniem len na jednu obstojnú akčnú sekvenciu, jednu vtipnú scénu a spoločnú pesničku a to je predsa len dosť málo. 54%(11.9.2016)

Jackieho Chana jsem sledoval a měl velmi rád v době, kdy jeho akčňáky frčely, potom jsem však začal objevovat Asii ( Jížní. Koreu, Thajsko, Hongkong, Indonésii) a přišli hold lepší borci s lepší akcí. Jackie měl vždy akční scény kombinované s humorem a dnes mi to už příliš nesedí, po množství drsných, násilných a surových soubojích, které jsem zhlédl působí Jackieho akce infantilně a nezáživně, což jde mimo mě. Koukat se na Skiptrace dá v pohodě, občas se člověk pousměje, co se týká příběhu a akce, tam spokojený nejsem. Čistý průměr. 50%(7.9.2016)

Po velmi dlhej dobe film s Jackiem v hlavnej ulohe, ktory ma uspokojil a miestami dobre pobavil. Ale to len vdaka tomu, ze sa pomaly ucim s kazdou dalsou dekadou znizovat naroky na Jackieho filmy. Jackie sa dostal do stadia, ked sa od neho uz v akcii nedaju ocakavat nielen samovrazedne dychvyrazajucie kusky ale ani nic trochu zlozitejsie. Takze pri kazdom trochu narocnejsom pohybe je dublovany kaskaderom a ked uz nahodou Jackieho vidno v akcii, tak je cely cas zaveseny na pomocnych lanach jak gasparko. A aj napriek tomu sa zrani pri kusku, ktory by pred 30timi rokmi dokazal lavou zadnou spravit aj bez istenia. Narocnejsie kaskaderske kusky dokonca predvedie aj magor Knoxville. Jackie je proste uz stary a krehky clovek. Ale OK. Sice trochu nerad, ale uz to akceptujem. Nastastie to konecne pochopil aj Jackie a tak sa nebezpecne kusky snazi v bitkach vynahradit mnozstvom vtipnych vychytavok. Vrcholom je bitka v tovarni, ktora je podobne vtipna ako bitka na pase vo filme Myth alebo bitka na stavenisku z filmu Mr. Nice Guy. Zaujalo ma aj pôsobive zrutenie domov na zaciatku. Bohuzial sa tu najdu aj niektore sceny s tragickymi trikmi, ktore by za starych čias Jackie zvladol natocit na tvrdo. Pri zlanovani cez velku priepast som si smutne zaspominal na podobnu scenu v Police Story 3. Samotna zapletka je len sledom akcnych a komickych scen pri ktorych nesurode ustredne duo nahana banda zaporakov. Zatialco akcne sceny su casto vtipne, tak tie cisto komicke az tak zabavne nie su. Chemia medzi Jackiem a Knoxvillom zdaleka nefunguje tak dobre ako ked Jackieho sparovali s Chrisom Tuckerom alebo Owenom Wilsonom. Miestami som mal pocit, ze sledujem poznavaci cestopis, ktory trochu nudi. Z dalsich postav za nieco stoji nadherna a v bitkach dost schopna Eve Torres. Mensie zaujimave ulohy tu maju Eric Tsang, Michael Wong, Bingbing Fan a velku radost mi urobil cameo vystup môjho oblubenca Richarda Nga. Takze vysledkom je film, ktory sa ani zdaleka neda porovnavat s Jackieho klasikami, ale pokial mate realne ocakavania, tak sa dost dobre zabavite. Stale dufam, ze Jackieho raz napadne natocit cistokrvnu komediu bez akcie. 5/10.(4.9.2016)