poster

Jimmy P.

 • Francie

  Jimmy P. (Psychothérapie d'un Indien des Plaines)

 • USA

  Jimmy P.

  (USA)
 • slovenský

  Jimmy P.

Drama

Francie / USA, 2013, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MAGR
  ***

  Velmi pozvolna plynoucí drama na němž oceňuji zajímavý casting ústřední dvojice. Válečný vysloužilec indiánského původu místy v hovoru s antropologem a odborníkem na " natives" hovoří metaforickým jazykem původních obyvatel Ameriky a rozkrývá traumata, kterým může nejlépe rozumět poněkud extravagantní, ale také otevřený doktor bez titulu. Snímek začíná a končí bez jakékoliv gradace. Prvky, jenž by mohly přinést dramatický oblouk, pochází ze vzpomínek Jimmyno P., který je v nich vždy přítomen jako jakýsi nezůčastněný pozorovatel. Souhlasím, že snímek mohl být mohem vrstevnatější, ovšem stojí za vidění.(18.3.2016)

 • DannyBoy80
  ***

  No čekal jsem asi více, bylo vcelku utahané místy. Del Toro celkem v pohodě. Nejsem si jistý, že dané téma bylo nosné pro celý film. Ony traumata jaksi na to plátno nepronikly. Pomalu plynoucí film, kde se toho až tolik nestane, pouze je nám přiblížený vcelku tuctový život jednoho indiána.(29.10.2015)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(31.5.2013)

 • Pevek2
  ****

  Nejednoznacna psychoterapie a ne, zadne drama a la Kralova rec. A to mi sedi. Stejne jako me bavi, jak Desplechin vodi divaka za nos. Kdyby mu mene pomahal dostavat ze spatnych stezek zpet, byl bych ale jeste radsi.(5.2.2015)

 • foils
  ***

  Jakkoliv jsem velkým obdivovatelem díla Arnauda Desplechina i Mathieu Amalrica, dopředu jsem tušil, že tenhle film nebude úplně pro mě, a bohužel se mi to do určité míry potvrdilo. Film je jednak hrozně užvaněný, jednak vypadá skoro jako libovolná hollywoodská story o navázání vztahu psychoterapeuta s pacientem (viz Instinct, Dobrý Will Hunting apod.), akorát se odehrává na konci 40. let a místo goril, resp. studentů matematiky v něm vystupují indiáni Černonožci. Ale abych jen nekritizoval: Velkým osvěžením je výkon Mathieu Amalrica, škoda, že jeho postava není dostatečně představena a o pracovní i soukromé historii G. Devereuxe se dozvídáme jen z náznaků, takže s ním dost těžko nějak soucítit. Více prostoru je věnováno titulnímu hrdinovi a tady nutno uznat, že se nějaké přesahy tvůrcům povedly. Jeho problémy neodešly nijak zázračně a např. dál zůstal alkoholikem. Film dopadne dobře, ale o nějakém hollywoodském happyendu těžko může být řeč - všechny postavy si své problémy nesou nadále, pouze se jim podařilo usmířit se světem. Dá se to číst jako metafora boje s depresemi. Zajímavý byl i motiv proměňujícího se modelu soužití ženy a muže. Blackfoot indiáni mohli podle svých tradic ženy surově trestat, Jimmy by ale ženu nikdy neuhodil a naopak většina jeho životních průšvihů měla co dělat se ženami.(24.11.2014)

 • - Film se natáčel v americkém Michiganu a Montaně. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace