• Francie

Jimmy P. (Psychothérapie d'un Indien des Plaines)

(USA)
  • slovenský

Francie / USA, 2013, 117 min

• Nebešťan

Zbytečné.(26.12.2013)

• Tomis28

[Festival Francouzského Filmu 2014 - Praha](24.11.2014)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(31.5.2013)

Velmi pozvolna plynoucí drama na němž oceňuji zajímavý casting ústřední dvojice. Válečný vysloužilec indiánského původu místy v hovoru s antropologem a odborníkem na " natives" hovoří metaforickým jazykem původních obyvatel Ameriky a rozkrývá traumata, kterým může nejlépe rozumět poněkud extravagantní, ale také otevřený doktor bez titulu. Snímek začíná a končí bez jakékoliv gradace. Prvky, jenž by mohly přinést dramatický oblouk, pochází ze vzpomínek Jimmyno P., který je v nich vždy přítomen jako jakýsi nezůčastněný pozorovatel. Souhlasím, že snímek mohl být mohem vrstevnatější, ovšem stojí za vidění.(18.3.2016)

No čekal jsem asi více, bylo vcelku utahané místy. Del Toro celkem v pohodě. Nejsem si jistý, že dané téma bylo nosné pro celý film. Ony traumata jaksi na to plátno nepronikly. Pomalu plynoucí film, kde se toho až tolik nestane, pouze je nám přiblížený vcelku tuctový život jednoho indiána.(29.10.2015)