Když jste v gangu, nemáte žádný prostor pro chyby nebo pocity. Matty, snažící se žít podle představ svého otce, šéfa gangu, to zjistí dost tvrdým způsobem ve chvíli, kdy jeho banda ztratí pytel plný peněz. Když se Mattovu příteli z dětství Marblesovi nepodaří peníze znovu najít, jeho nejlepší kamarád Taylor vymyslí plán, jak je získat zpět. Městu ale vládnou zkorumpovaní policajti a situace se rychle dostává mimo veškerou kontrolu. Do města přijíždí strýček Teddy, aby situaci zachránil a jednou provždy Mattyho naučil, co znamená patřit "k rodině". (oficiální text distributora)

venca163

Docela dobrý obsazení, ze kterýho ještě mírně vyčnívá Vin Diesel - nikdy bych nevěřil, že zrovna tahle vepřová hlava může být na filmu to nejlepší. Zbytek je totiž takovej dost nefunkční mafiánskej prefabrikát, kterej až moc často spadá do trochu trapný parodie. Nejlepší hláška: "Cmon pap, it's time. I am ready to step up. There's gotta be something I can do, right?" - "You brought us the sandwiches. What else can you do?" (65%) ()

Arkanoid

Film natočený tak, aby mohol čo najskôr zapadnúť prachom. Má síce hviezdne obsadenie, ale postavy sú napísané tak, že vám je jedno, ktorá z nich zomrie. Réžia film z priemeru nijako nevyťahuje. Zápletka sa dá oceniť hviezdou, druhú dávam za výstup Vina Diesela v bare, ktorý je najlepšou scénou filmu. ()

sedm.1

Přestože nejde o jakkoliv výraznější, originálnější či zajímavější podívanou, tak mě stejně poměrně dost oslovila. V podstatě jde o takovou odlehčenější gangsterku, ovšem tu odlehčenost nemyslím jako obohacení o vtipné momenty, ty se tu vážně nevyskytují, jako spíš, že to není takový ten klasický zástupce velkolepých, mafiánských story, ale taková malá tarantinovka, kdy se partě mafiánských synáčků při jedné akci posere snad vše, co může a kluci to řeší a řeší, jenže prostě se jim lepí smůla na paty a dobrý konec v nedohlednu. A právě ona parta čtyř synků mě opravdu nevídaně sedla, byly to sympaťáci, kteří za sebou fakt stáli, každý měl v tom „týmu“ svou roli a pravdou je, že jsem jim upřímně přál, aby z té šlamastiky vyvázli se zdravou kůží, což se nakonec ale bohužel až tak nepovedlo a mně jich bylo fakt líto, sakra! Jinak mě přes onu neoriginalitu ale bavila i samotná zápletka, měla spád a i pár povedených zvratů a příjemně mě překvapila atmosféra celého snímku, kterou sice nedokážu zcela přesně popsat, nicméně pro samotný film se jednoduše hodila dokonale a díky ní měli Flákači vážně šmrnc a působili skutečně přesvědčivým a respektuhodným dojmem. Takže, přestože se nejedná o kdovíjak zázračný snímek, já si mu stejně dovolím dát lehce nadprůměrné hodnocení, protože mi vážně sedl a opravdu bavil. ()

Pavlík

05. 04. 2009 (108.); z podceňovaného Mattyho, po jednom téměř zkaženém úkolu, se stává osoba, která nejde ve šlépějích svého otce ()

iXtr3m3

Príjemné obsadenie, príjemné spracovanie, stopáž akurát na dané pomery, nič prehnané. Jednoducho film, ktorý síce nenadchne do výšin, ale ani zďaleka neurazí a nebudete ľutovať, že ste ho pozerali. Len jednoducho postupom času rýchlo vyšumí z hlavy. Ale pár vecí si budem pamätať navždy a to Dieselovu scénu z baru spolu s jeho preslovom začínajúcim slovom 500. :) ()

Peť@n

No tak tenhle film mám fakt rád...Nejde sice op žádné mistorvské dílo, ale je to jeden z filmů, ketrý sem viděl už tak 4x a s klidem bych se na něj podíval znova... A navíc pěkná rolička Vina... co chtít víc...:) dávám 4a1/2 *....jen by to mohlo možná mohlo být o něco delší... ()

efko

Priemerný akčný film s priemerným scenárom a priemernými výkonmi vychádzajúcich hviezd Hollywoodu (Diesel, Pepper, Green). ()

Brylin

Průměrný mafiánský snímeček tahá nahoru hlavně Vin Diesel - pro role drsňáků se narodil a každý by ho chtěl mít ve rvačce po boku. Celkově tahle gangsterka ovšem na víc než tři hvězdy nedosáhne - přímočarý děj ničím příliš nepřekvapí a kromě Vina a Barryho je celá partička spíš neschopná. Děj se ubírá k dobrému závěru zbytečně pomalým tempem, ale na film se dá koukat, je to taková nenáročná oddechovka. ()

Nolanofil

Slušný námet pokazil nudný scenár a neschopná réžia. Nevyužitý herci na čele s Vinom Dieslom a Dennisom Hopperom. Vin Diesel je najpozitívnejším aspektom filmu, scéna v bare je najlepšia z celého filmu. Film aj napriek 91 - minútam ktoré má, pôsobí nudne. ()

Wargoo

Priemerný film s prvkami akcie, po ktorom skôr siahnete ( siahnite ! ) len v prípade nudy, resp. nemáte inú možnosť. Vin je asi to naj, čo v tomto filme môže upútať, Malkovich výnimočne nič moc... Celkovo nudná hodina a pol, ale tak. Zapol som, videl som, zaspal som !!! ;) Slabšie 3*** a 43,221% ()

P.J.2

Naprosto průměrná Kriminálka se zábavnou pointou,kvalitním hereckým obsazením a rutinní zápletkou.. ()

Heroine

Relativně zábavné, poměrně originální a ke konci i překvapivé. Film má i jistou osobitost, kterou vyčnívá z nekonečných řad filmů o "velkém bossovi" a jeho gorilách. Vcelku je ale film trochu nudný, a to je vždycky škoda. Jinak je mi téma druhé generace, znevýhodněné povahou svých rodičů, velice osobně blízká. Herci byli nejlepší Diesel, Green a Malkovich. Slušná práce. ()

GIK

Film mě mile překvapil. Není to žádná bombastická mafiánská sága, ale oceňuji na něm právě úsporné zpracování a napínavou atmosféru. Souboj buranských vesnických policajtů s prohnanými mafiány je tu vykreslen velmi poutavě. ()

Barak

Když pan mladý dostane od tatíka šanci, hned je jasné, že se to určitě nepovede a někdo něco zbabrá. Zpočátku to vypadá dobře, je to i lehce vtipné. Pak je to ovšem, jedním slovem, nuda - postavy mluví, jak to ten a ten spackal, jak je to strašné a že musí ty prachy získat zpátky. A tak se to vleče až na konec filmu, kde (!!NEČÍST dál, obsahuje vyzrazení konce!!) se všichni stejně postřílí - to neříkám, že je špatné, právě naopak, aspoň se tam konečně něco semele.... 5.5/10 ()