Líbej mne až k smrti (festivalový název)

Kiss Me Deadly

Thriller / Film-Noir / Drama

USA, 1955, 106 min

Konečně vím, odkud bral Frank Miller inspiraci pro své hrdiny ze Sin City. Soukromé očko Mike Hammer nemá prostě rád, když mu někdo zavraždí náhodnou polonahou stopařku v jeho autě a ten někdo chce oddělat i samotného Mikea. Jenže Mike je neskutečně drsný parchant s nepěkně brutálními způsoby vyšetřování. K tomu připočtěme smrtící ženy, zabijáky na každém rohu a pořádně záhadnou skříňku a dostaneme velice slušnou porci brakové zábavy.(19.5.2007)

Trochu jsem čekal na ruské agenty a pořádnou dovysvětlovačku ale tenhle film je tak B, že si může dovolit nás o to ochudit.(12.2.2007)

• Houdini

NFR 1999(2.4.2004)

Noirova TOUR DE FORCE. Spillane síce evidentne za Channdlerom zaostáva v cynických hláškach a vyšperkovaných dialógoch, ovšem vrchovato to vynahradzuje aj na noir nevídanou drsnosťou a brutalitou. Posledných cca 10 minút ma priklincovalo do sedačky.(21.1.2007)

Vynikajúca prvá tretina, kapánek nudná a (aspoň zdanlivo) schematická druhá a nakoniec GENIÁLNA, napínavá a prekvapivá posledná, ktorá to na tých päť hviezd vytiahla a kvôli ktorej si Kiss Me Deadly ešte určite minimálne raz pozriem. Mike Hammer síce postráda sarkastickú sympatickosť a trhanský šarm Phila Marlowa, ale vďaka drsnosti a celkovej "bad motherfucker" povahe je rovnako funkčným a zaujímavým noirovým (anti)hrdinom. Zatiaľ je to poctivých 9 / 10, uvidíme, čo dá druhé zhliadnutie...(8.5.2008)