poster

Líbej mne až k smrti (festivalový název)

 • USA

  Kiss Me Deadly

Thriller / Film-Noir / Drama

USA, 1955, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Ani napotřetí a v HD se na pět hvězdiček prostě nedostanu. Snad proto, že Aldrich ani Meeker nejsou můj šálek čaje a nejlepší prásknutí dveří za klasickým filmem noir natočil stejně Orson Welles (Dotek zla). Úvodní pasáž se stopařkou a závěrečná apokalypsa ale pobaví vždycky.(27.6.2011)

 • Paldini
  *****

  Konečně vím, odkud bral Frank Miller inspiraci pro své hrdiny ze Sin City. Soukromé očko Mike Hammer nemá prostě rád, když mu někdo zavraždí náhodnou polonahou stopařku v jeho autě a ten někdo chce oddělat i samotného Mikea. Jenže Mike je neskutečně drsný parchant s nepěkně brutálními způsoby vyšetřování. K tomu připočtěme smrtící ženy, zabijáky na každém rohu a pořádně záhadnou skříňku a dostaneme velice slušnou porci brakové zábavy.(19.5.2007)

 • misterz
  ****

  Temný a pohlcujúci krimi thriller. Dejová linka ma vtiahla už od prvých minút, snímok ma uhranul svojím mystériom a nastolenými otázkami, pričom vysoko nasadené tempo príbehu vydržalo po celý čas. Je koncipovaný ako napínavé vyšetrovanie záhadnej nešťastnej udalosti z úvodu snímku, ktorého výsledky postupom času pridávajú nielenže nové mŕtvoly, ale hlavná postava začína odhaľovať aj oveľa nebezpečnejšie a desivejšie pozadie celého prípadu. Musím poznamenať, že táto noirovka disponuje aj decentnými erotickými scénami (v úvode), čo je v tomto žánri dosť neobvyklé. Škoda toho záveru, mohlo to byť celé viac dovysvetlené. 80/100(24.9.2015)

 • strougy
  ****

  Sympatická noirová chuťovka, které kromě spousty krásných slečen kraluje Ralph Meeker jako řádně drsný a za pravdou jako buldozer se řítící Mike Hammer. Malé mínus má snímek u mě pouze za podivně přestřelený konec, který sice odpovídá dobové atmosféře v USA, ale zde působí jako z úplně jiného druhu filmů. Silné 4*.(6.3.2010)

 • Rogue
  *****

  Prvotřídní akce a našláplost mixlá se scénářem kategorie B - Spillane v dárkovém balení plném přítulných žen, tvrďáckých pohledů a Indyho archou jako drobnou pozorností od Bezzeridese. Dokonale funkční.(16.3.2009)

 • - Spoiler: Existujú dva ukončenia príbehu. Pôvodné americké vydanie filmu ukazuje hlavných hrdinov, ako sa z horiaceho domu zachraňujú útekom do oceánu. Druhé, ktoré bolo neskôr zmenené, ich ukazuje v dome, pričom nasleduje záber na horiaci dom a jeho výbuch, čo bolo interpretované, že zahynuli v atómovom požiari. Pôvodná verzia bola obnovená v roku 1997. (ambron)

 • - Film bol natočený za menej ako tri týždne. (ambron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace