poster

Líbej mne až k smrti (festivalový název)

 • USA

  Kiss Me Deadly

Thriller / Film-Noir / Drama

USA, 1955, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  *****

  Konečně vím, odkud bral Frank Miller inspiraci pro své hrdiny ze Sin City. Soukromé očko Mike Hammer nemá prostě rád, když mu někdo zavraždí náhodnou polonahou stopařku v jeho autě a ten někdo chce oddělat i samotného Mikea. Jenže Mike je neskutečně drsný parchant s nepěkně brutálními způsoby vyšetřování. K tomu připočtěme smrtící ženy, zabijáky na každém rohu a pořádně záhadnou skříňku a dostaneme velice slušnou porci brakové zábavy.(19.5.2007)

 • Gimp
  ****

  Trochu jsem čekal na ruské agenty a pořádnou dovysvětlovačku ale tenhle film je tak B, že si může dovolit nás o to ochudit.(12.2.2007)

 • Houdini

  NFR 1999(2.4.2004)

 • Adrian
  *****

  Noirova TOUR DE FORCE. Spillane síce evidentne za Channdlerom zaostáva v cynických hláškach a vyšperkovaných dialógoch, ovšem vrchovato to vynahradzuje aj na noir nevídanou drsnosťou a brutalitou. Posledných cca 10 minút ma priklincovalo do sedačky.(21.1.2007)

 • Tommy987
  *****

  Vynikajúca prvá tretina, kapánek nudná a (aspoň zdanlivo) schematická druhá a nakoniec GENIÁLNA, napínavá a prekvapivá posledná, ktorá to na tých päť hviezd vytiahla a kvôli ktorej si Kiss Me Deadly ešte určite minimálne raz pozriem. Mike Hammer síce postráda sarkastickú sympatickosť a trhanský šarm Phila Marlowa, ale vďaka drsnosti a celkovej "bad motherfucker" povahe je rovnako funkčným a zaujímavým noirovým (anti)hrdinom. Zatiaľ je to poctivých 9 / 10, uvidíme, čo dá druhé zhliadnutie...(8.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace