Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

draxxi

Rozhodně to není žádná bomba, na kterou bych už nezapoměl, ale rozhodně je to sladký dortík na nedělní podvečer. Krásné historické kulisy, kostými i hudba... 19/10/2020 73% ()

Pythonator

Woody Allen po stopadesáté a zase poněkud nudný. Ten skřetí mužík by měl namísto deseti filmů natočit jeden a pořádný, pak by to stálo za to. Zde je příjemná atmosféra, skvělí herci, ale nudné tempo. A závěr je tak přehnaně romantický, že mu neuvěříte. ()

DrifterSoul

Typicky Allenovský kus, plný inteligentního humoru a filosofických úvah. Ale přece jen, už to není to, co to kdysi bývalo. Jaksi vše klouže po povrchu.  A sebestředné chování Stanleyho (Colin Firth) chvílemi docela znechucuje. Přesto lze stále doporučit všem, kteří měli/mají rádi W.A. a jeho brilantní kousky jako např. Annie Hall, Match Point, Scoop anebo Vicky Cristina Barcelona. ()

psekera

Tak jo : Kamera - skvělá fakt dlouho mě nenapadlo si v duchu říkat to je krása to je atmosféra Herci - Colin Firth úžasné klobouk dolu, Emma stone - paráda Režie - co dodat prostě Woody Allen tak jak má být ()

instruktorka

Nic nového pod sluncem....po shlédnutí filmu jsem se neubránila dojmu, že tenhle film už jsem někde viděla. Colin Firth je velmi sarkastický, racionální, těžkopádný, neumí projevit své city....tak nějak jako jeho postava spisovatele třeba v Lásce nebeské.....kouzlení a médium....to už tu také do Woodyho bylo.....Francie a první republika.....mně asi naopak od Woodyho nejvíc dostaly filmy ze současnosti Match Point a Vicky Christina Barcelona.....nebylo to špatné, ale 2x vidět opravdu nemusím. Taková pohádka pro dospělé. ()

Isognomostom

Začnu s sebou nosit dřevený stoleček - ťukání je zajímavý způsob komunikace pro nesmělé ;-) Tento film mne z mnoha důvodů několikrát zaujal/rozplakal/rozesmál na jiných místech než zbytek lidí v sále, ale nevadilo mi to - bylo naopak nadmíru příjemné, prožít tento příběh ve společnosti vynikajících herců Colina Firtha a Emmy Stone. Stručný popis s malým spoilerem: Okouzlující dobová záležitost s prastarou zápletkou o Něm a Ní na originálním podkladu spiritistických seancí s vkusně podkreslující "hot music" :-) ()

Dodge-I

Ani dva hlavni predstavitele, ani sviznost hotjazzu a barvy a slunce Provence neposunou s postupem filmoveho casu bezradny scenar - coz je zvlaste ve finale, ktere je bez napadu, videt. Bohuzel - kde je ta pointa? A to mam vyse jmenovane rad a Provence je mi blizka... ()

malenka

Woody Allen není moje krevní skupina, ale tenhle se mi líbil, nešlo jinak, než dát pět hvězdiček. Colin Firth je jako vždy charismatický a víc než skvělý a do toho podmanivá hudba Beethovenovy Deváté. I když trochu jsem se té kombinace bála - mám na mysli kombinaci Woody Allena a Colina Firtha, ale jak se ukázalo, mé obavy byly zbytečné. Velmi dobrý film a výborně vybraní herci včetně Stanleyho tety. ()

dragon'88

Musim povedat, ze som tentokrat ostal celkom prijemne prekvapeny. Napriek tomu, ze dlho vopred je to predvidatelne, zmysel filmu je niekde inde. Nie su to rezolutne 4*, ale sympatie mi kazu zaokruhlit hore. ()

Ekdahl

Po předchozích Allenových spíš slabších filmech (přeceňovaných Jasmíniných slzách a hlavně Poznáš muže svých snů, což byl vyložený průšvih) vcelku příjemné překvapení. Je úlevné vidět takto dobře, řekl bych starosvětsky odvedené řemeslo, hlavně scénář: logický, vtipný, hravý, sice z těch ukecanějších, jak se na Allena sluší, ale bez jakékoli vaty. Herci byli tentokrát vybráni dobře, působí přirozeně, nekoná se žádné přehrávání jako v předchozím filmu. – Dramaturgie první půlky je trochu slabší, táhne se to, ale pak to získá slušné grády a Allen dostojí pověsti prvoligového tvůrce. Doporučuji sledovat v "původním znění" s titulky, kdo rozumí slušněji anglicky, chytne se (obecně je v Allenových filmech, aspoň těch novějších, angličtina nadprůměrně srozumitelná). - A ještě technická k Nietzschemu, s nímž se tam operuje: „Nietzschova rekonstrukce tragického vidění světa se odvíjela od myšlenky, že …nahlédnutí do strašlivé a neuchopitelné podstaty světa musí být vyvažováno krásou uměleckého zdání.“ (P. Kouba, Nietzsche. Filosofická interpretace, 1995). Přesně v tomto duchu cituje Bergman na konci Fanny a Alexandra Strindberga: „Cokoliv se může stát, všechno je možné. Čas ani prostor neexistují. Fantazie přede a tká vzory na bezvýznamném podkladě skutečnosti.“ Allen tohle vyjadřuje ve formě té duchařiny, takové té pokleslé lidové patafyziky, ale u Nietzscheho nejde o víru v žádné „zásvětí“ tohoto typu. ()

hovadko.bozi

Sheldon Cooper má britskej akcent a balí Penny na urážky, zatímco ta mu na oplátku s Leonardem osnuje parádního apríla. Amy mezitím sedí v klídku doma, pitvá mozky a je jí to totálně putna, páč je jí jasný, že s tím jejím případem, co ho má za snoubence, nikdo jinej nevydrží. Jo a v půlce Sheldonovi šibne. ()

Tlaulí

Všechno už tu bylo řečeno (POMO, Matty aj.), takže za mě jen tolik: film je na Allena nebývale povrchní. Samozřejmě, že režisérův rukopis je i tady rozpoznatelný po několika záběrech, ale to je asi tak všechno. Allen jen vykrádá sám sebe, takže pro milovníky jeho filmů jsou pointy všech klíčových scén snadno předvídatelné. Emma Stone navíc na roli nestačí, takže se nedostane divákovi pod kůži tak, jak by měla. Colin Firth hraje tak nějak ... "standardně dobře", ale po Kolejích osudu mám pocit, že jestli nenatočí brzy něco výrazně lepšího, jeho hvězda, rozzářená Královou řečí, zhasne. Vzhledem k tomu, že přijal roli v americkém remaku francouzského klenotu Nedotknutelní (což je podle mě herecká sebevražda), budu mu držet palce, aby tohle reozhodnutí profesně ustál. Kouzlo měsíčního svitu je taky neskutečně debilně nabarvené. U Pýchy a předsudku bych tomu rozuměl, ale tady ..? Samozřejmě je tu ale několik scén, které určitě stojí za vidění - SPOILER - scéna na hvězdárně, rozhovor s tetou na konci filmu, nabídka k sňatku ... když připočtu výbornou muziku a krásné exteriéry, je to u mě cca 50%. ()

pyromantik

Ja mám na Allenovky jednoducho slabosť. Dokonale autentické prostredie, kostýmy a tie najprirodzenejšie herecké prejavy, s akými sa vôbec možno stretnúť. Pri sledovaní jeho filmov mám pocity ako pri obdivovaní obrazov Renoira. Jeho typický zdanlivo ľahký filmársky štýl, v ktorom je celý dej tvorený nepretržitými konverzáciami, pôsobí na diváka blahodárne a osviežujúco. Najlepšie si to človek vychutná v pôvodnom znení samozrejme. It´s really magic! P.S. Sophie mala roztomilý noštek. :o) ()

lineker

Působivé Allenovo, spíše "divadelní" dialogy vyšperkované drama převedené na filmové plátno. Boj pragmatického suchara o trochu té lidskosti za pomoci okouzlující Emmy Stone. ()

stret

Hlavné atribúty filmu sú predvídateľnosť, nuda, zlé obsadenie hlavnej postavy. Kvôli googlu Allen zasadil dej do 20 rokov, čo je jediný pozitívny moment. Téma materializmus versus idealizmus, resp. ateizmus verzus mystika - povrchná. Colin Firth nie je komediálny herec. Jeho obsadenie do romantickej komédie bol hlavný prešľap. Predstava romantického vzťahu medzi takmer detskou Stone a o 30 rokov starším nudným arogantným kozlom bola ťažko nepravdepodobná, a takmer pedofilná. Nelogické, nepravdepodobné, nevtipné, uvarené z vody. ()

margita figuli

nepacilo sa mi to skoro vobec. po To Rome with Love asi najhorsi allenov film, scenar zase asi napisal za jeden vecer alebo co. herci hrali dobre, az ich bolo na to skoda, aj ked s woodym chce hrat asi kazdy. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014