Romulus a Remus

Duel of the Titans

Romulus a Remus

Akční / Drama / Historický / Válečný

Itálie / Francie, 1961, 89 min

Klasický film, který pravidelně uváděla tehdy černobílá ČST, když chtěla soudruhy vzdělat i v něčem jiném, než byl tehdy značně populární dialektický materialismus:-)))(4.5.2010)

Navonok vyznie ako veľký epos s vážnou tématikou, ale vo vnútri iba šedý priemer so svalnatými bratmi a veľakrát videnými gestami, priemernou réžiou a menej nápaditým scenárom. Ako nádejný európsky historický veľkofilm mierne pokuľháva, čo ale nie je nikoho veľká vina pokiaľ sa nestavia do kategórie prvej ligy.(18.5.2013)

Viděl jsem to před mnoha lety a tehdy jsem sledoval se zájem. Jako malého diváka mě uchvátily postavy obou bratří a finále filmu...Rád bych viděl znovu.(21.3.2007)

Zajímavý příběh, dobrý scénář, který bohužel trpí průměrným zpracováním a tak mi je líto, že nemůžu jít s hodnocením výše. Škoda.(4.5.2010)

Historický film podle pověsti o vzniku města Řím (v originále Roma - podle zakladatele Romula) ocení především milovníci starších výpravných filmů. Kdyby tento film vznikl v dnešní době, určitě by dialogy vypadaly trochu jinak, ... ne tak toporně úsměvné (tedy alespoň v původním CZ dabingu). Naivní jednání prostého lidu pod vedením dvou bratrů Romula a Rema je poněkud zarážející, leč asi pochopitelné. V období 750 let před naším letopočtem vládla silná ruka a slabí se bezvýhradně podvolovali vůdčím osobnostem (eh, ... není to tak vlastně dodnes?). Kdo nerad ve škole studoval dějepis, tomu může být tento film nápomocen k doplnění chybějících vědomostí.(23.7.2008)

• - Producenti pôvodne chceli, aby Steve Reeves (Romulus) hral aj postavu Rema. On však dvojitú rolu odmietol a odporučil Gordona Scotta. (misterz)

• - Steve Reeves (Romulus) a Gordon Scott (Remus), ktorí hrajú vo filme dvojčatá, sa v reálnom živote nenarodili v rovnaký deň, ale v rovnakom roku - 1926. (misterz)