Romulus a Remus

Romulus et Rémus

Romulus a Remus

Akční / Drama / Historický / Válečný / Dobrodružný

Itálie / Francie, 1961, 104 min

Viděl jsem to před mnoha lety a tehdy jsem sledoval se zájem. Jako malého diváka mě uchvátily postavy obou bratří a finále filmu...Rád bych viděl znovu.(21.3.2007)

Zajímavý příběh, dobrý scénář, který bohužel trpí průměrným zpracováním a tak mi je líto, že nemůžu jít s hodnocením výše. Škoda.(4.5.2010)

veľmi nezáživne podaný príbeh a proste celé sa to nesie v nezáživnej povrchnosti, na dobu vzniku nejde o moc podarený výtvor /40%/(15.4.2014)

Niečo takéto som očakával. Proste svalnatý krásavci, blonďavá krásavica a všetko k životu potrebné vybojované mečom. Inak boli to poriadni borci, tí herci. Film ako taký mi veľa nedal, ktovie či bol podľa skutočných udalostí do menších detailov, lebo na to nevyzeral, každopádne tie udalosti asi neboli nejako zvlášť zaujímavé, než napríklad vymyslený Gladiator. Pár nezmyselných rečí, nejaké divné efekty, trocha súbojov na lúkach a to bol asi tak tento film.(11.6.2013)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 17.2.1979+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 8.4.2012 (R: STV 1 = 1.4.2013), réžia slovenského znenia (ČST Bratislava 1978) = ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ (4.4.2012)(4.4.2012)

• - Steve Reeves (Romulus) a Gordon Scott (Remus), ktorí hrajú vo filme dvojčatá, sa v reálnom živote nenarodili v rovnaký deň, ale v rovnakom roku - 1926. (misterz)

• - Producenti pôvodne chceli, aby Steve Reeves (Romulus) hral aj postavu Rema. On však dvojitú rolu odmietol a odporučil Gordona Scotta. (misterz)