Romulus a Remus

Romulus a Remus

Duel of the Titans

Akční / Drama / Historický / Válečný

Itálie / Francie, 1961, 89 min

3,5 Tak nějak jsem trochu na rozpacích mezi třemi a čtyřmi, ale nakonec dávám vyšší hodnocení. Je sice fakt, že místy mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, ale na druhou stranu mě docela dost bavila poslední půl hodina, i když ta legenda je notoricky známá, takže není pochyb o tom, jak to nakonec dopadne.(28.1.2014)

Když jsem ten film prvně viděl, tak se mi zdálo, že se zakládá posvátné městečko. A to za pořádných bolestí. Nyní už je vše jinak. Už to nechci vidět.(27.8.2010)

Toto byl jeden z prvních filmů na VHS, který jsme si pořídili s videem, zázrakem tehdejší doby. Jako malá jsem ho viděla snad stokrát a teď, po návratu z Říma, jsem cítila tak trochu povinnost podívat se zase, bohužel s českým dabingem. Tehdejší verze byla s titulky, takže jsem se cítila trochu ochuzená o ten temperamentní jazyk, nicméně můj obdiv zůstává.(6.8.2012)

• jonyyy

S americkými historickými filmy té doby se to naprosto nedá srovnávat. 50%(8.4.2010)

Navonok vyznie ako veľký epos s vážnou tématikou, ale vo vnútri iba šedý priemer so svalnatými bratmi a veľakrát videnými gestami, priemernou réžiou a menej nápaditým scenárom. Ako nádejný európsky historický veľkofilm mierne pokuľháva, čo ale nie je nikoho veľká vina pokiaľ sa nestavia do kategórie prvej ligy.(18.5.2013)