Romulus a Remus

Romulus a Remus

Akční / Drama / Historický / Válečný / Dobrodružný

Itálie / Francie, 1961, 104 min

• jonyyy

S americkými historickými filmy té doby se to naprosto nedá srovnávat. 50%(8.4.2010)

Vlhkotvorná dvojčata pro odrostlejší děvčata.(15.1.2015)

Když jsem ten film prvně viděl, tak se mi zdálo, že se zakládá posvátné městečko. A to za pořádných bolestí. Nyní už je vše jinak. Už to nechci vidět.(27.8.2010)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 17.2.1979+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 8.4.2012 (R: STV 1 = 1.4.2013), réžia slovenského znenia (ČST Bratislava 1978) = ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ (4.4.2012)(4.4.2012)

Navonok vyznie ako veľký epos s vážnou tématikou, ale vo vnútri iba šedý priemer so svalnatými bratmi a veľakrát videnými gestami, priemernou réžiou a menej nápaditým scenárom. Ako nádejný európsky historický veľkofilm mierne pokuľháva, čo ale nie je nikoho veľká vina pokiaľ sa nestavia do kategórie prvej ligy.(18.5.2013)

• - Producenti pôvodne chceli, aby Steve Reeves (Romulus) hral aj postavu Rema. On však dvojitú rolu odmietol a odporučil Gordona Scotta. (misterz)

• - Steve Reeves (Romulus) a Gordon Scott (Remus), ktorí hrajú vo filme dvojčatá, sa v reálnom živote nenarodili v rovnaký deň, ale v rovnakom roku - 1926. (misterz)