Neoui moksoriga deulleo (TV seriál)

• Jižní Korea

너의 목소리가 들려

(Jižní Korea)

I Can Hear Your Voice

I Hear Your Voice

Jižní Korea, 2013, 18x60 min

Perfektní scénář, pěkná hudba a konečně hlavní hrdinka, která neleze na nervy, ale naopak baví. Děj je od začátku poutavý a už samotná minulost mě naprosto pohltila. Kromě hlavní hrdinky je tu řada dalších charismatických a vtipných postav. Jediný, ke komu jsem si nevybudovala žádný vztah, byl Soo Ha. Po romantické stránce mi to přišlo rovněž nezáživné a bylo mi úplně jedno, jestli spolu ti dva skončí. Hezky promyšlený seriál, který mě ovšem nechytil za srdce. 4*(19.11.2013)

Po dlhom čase serial, ktory ma priklincoval k obrazovke. Male minus za zbytočne pridane časti, ale inak jeden z najlepšich ake som kedy videl. Super pribeh, vyborne zahrane. Malo to všetko čo tam chcem mať, čo chcem v serialoch vidieť a počuť. Parada.(9.3.2016)

Nejlepší korejský seriál roku 2013 jsem dokoukal až v prvních dnech roku 2014. A možná jsem dobře udělal, protože bych si asi u čekání na další díl týden po týdnu nejspíš ukousal ruce nedočkavostí. Ani ne tak kvůli napínavé zápletce, jako spíš díky skvěle napsaným postavám. Takhle sympatickou, uvěřitelnou a k sobě se hodící dvojici jsem dlouho neviděl. Jejich interakce byly úžasné - a oproti jiným korejským seriálům také rovnoměrně rozvržené. Ne jako ve standardním schématu, kdy do poloviny se člověk kouká na komedii, od poloviny na "romantický" slzopád. Když se k tomu přidá ještě jeden dobře zakomponovaný nadpřirozený prvek, solidní kriminální děj a padnoucí hudba, je to prostě neporazitelná kombinace.(7.1.2014)

Baví mě, že Korejci dovedou občas překvapit námětem i mě, nemluvě o obsazení, pro mě neznámá hlavní dvojice právnička Lee Bo-yeong, student Lee Jong-suk, oba nesmírně sympatičtí životní, scenáristicky velmi povedené (jedna z výjimek, kde nejsou zpackané úvodní díly začínající roky před hlavním dějem), propracované charaktery na straně hodných, zlých, přihrávajících! Seriál nemá utahaný děj, přepálenou minutáž dílů, netrpí kulhajícím koncem, ztrátou napětí. Hlavní zápletka je fakt dobře podaná, navíc se tady geniální kříží komediální, dramatické a romantické momenty, aniž by nějaká složka byla výrazně přepálená a nehodící se do výsledného mixu. Oba hlavní charaktery mají fakt svoje kouzlo a charisma, tohle Vás bude bavit i při repríze, na korejské poměry svěží a relativně originální dílo (zejména mě baví citlivé zapracování super schopnosti hlavního hrdiny).(13.7.2015)

Nejvíce mne potěšila chvílemi znělka z YAB. A to ostatní už posuzujte sami dobrý scénář a postavy. Dokonalá scéna kdy si s někým povídáte přes myšlenky. Já to doporučuji vidět.(11.8.2014)