poster

Osamělost přespolního běžce

 • anglický

  The Loneliness of the Long Distance Runner

 • slovenský

  Osamelosť cezpoľného bežca

Drama / Sportovní

Velká Británie, 1962, 104 min

Režie:

Tony Richardson

Předloha:

Alan Sillitoe (povídka)

Scénář:

Alan Sillitoe

Kamera:

Walter Lassally

Hudba:

John Addison

Střih:

Antony Gibbs
(další profese)
 • DaViD´82
  ***

  Znuděnost zpohodlnělého diváka. Sociální linka nikoli nezajímavá, ale zdlouhavá a úmorná. Nápravně běhací naopak výtečná, ale poněkud v ústraní. Ten pocit, když překonáte bolest, tuhnutí nohou i sebe sama, vyčistíte mysl, rozběhnete se nad své momentální možnosti a začnete si to patřičně užívat... Je tam, ne že ne, ale je zruinován hudebním podkresem. Jazz se k tomu hodí asi jako cimbálovka k Bayově blockbusteru. Finále a především Tom Courtenay ovšem dojmy mohutně vylepšují čili ve výsledku spíše (mírná) spokojenost.(25.7.2012)

 • Hortensia
  *****

  Bloody good! Explozívna montáž, Courtenayho rola v čomsi pripomína Kačerovho Strateného syna. Revolta v srdci. Cudzinec.(10.2.2013)

 • sochoking
  ***

  Tak jedno je isté; pri dychovke by som asi nedokázal bežať a okrem toho mi navodila takú depku, akú som mal naposledy počas prvomájového sprievodu na základke v osemdesiatompiatom!(19.4.2014)

 • gogo76
  ****

  "Mňa neprevychovajú..." V prvom rade ma zaskočil trochu zvláštny slovenský dabing. Je to najskôr nekvalitným zvukovým mixom, v ktorom sú hlasy podstatne hlasnejšie než okolité ruchy a prekvapili ma i hlasy neznámych hercov, ktorí bežne nedabujú. Atmosféra filmu je rovnako niečím zvláštna, neviem síce presne povedať čím, ale pôsobilo to na mňa tak. Za zmienku určite stojí záver, v ktorom postava Colina ukázala, že je naozaj pevný ako skala a prevýchova mu nehrozí. Vlastne je to aj dôvod, prečo som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Slabšie štyri hviezdy. 70%.(21.9.2014)

 • Aky
  ****

  Později byly se stejným námětem natočeny filmy lepší a silnější. Právě věk filmu mne nutí ke shovívavosti. Ale rozvleklost mu odpouštím jen velmi těžce.(25.10.2009)

 • - V malé (a své vůbec první filmové) roli běžce z Ranleighské školy se zde objevil Edward Fox. V titulcích nebyl uveden. (KM Phoenix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace