Osamělost přespolního běžce

Alan Sillitoe

Walter Lassally

John Addison

Antony Gibbs

"Mňa neprevychovajú..." V prvom rade ma zaskočil trochu zvláštny slovenský dabing. Je to najskôr nekvalitným zvukovým mixom, v ktorom sú hlasy podstatne hlasnejšie než okolité ruchy a prekvapili ma i hlasy neznámych hercov, ktorí bežne nedabujú. Atmosféra filmu je rovnako niečím zvláštna, neviem síce presne povedať čím, ale pôsobilo to na mňa tak. Za zmienku určite stojí záver, v ktorom postava Colina ukázala, že je naozaj pevný ako skala a prevýchova mu nehrozí. Vlastne je to aj dôvod, prečo som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Slabšie štyri hviezdy. 70%.(21.9.2014)

Nenechat se vmanipulovat do toho, co chtějí ostatní, co očekává společnost. Nedovolit, aby nám byly podstrčeny sny a ambice, které nejsou naše. Ve správné chvíli se zastavit a zachovat si tvář, hrdost, přesvědčení a identitu, to je to oč tu běží, čím Osamělost přespolního běžce překračuje dobovou škatulku rozhněvanosti a stává se nadčasovou. Nádherný film, tolik posilňující. A vůbec, v kolika filmech je možno vidět pálení peněz?(20.8.2011)

Tak jedno je isté; pri dychovke by som asi nedokázal bežať a okrem toho mi navodila takú depku, akú som mal naposledy počas prvomájového sprievodu na základke v osemdesiatompiatom!(19.4.2014)

(Obnovená) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 31.5.2014, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava ) = - Ďalší skvelý reprezentant tzv. Britskej novej vlny, ktorý si vyslúžil kvalitný dobový slovenský dabing a jeho uvedenie v kinoklube dvojky. (1.6.2014)(1.6.2014)

Později byly se stejným námětem natočeny filmy lepší a silnější. Právě věk filmu mne nutí ke shovívavosti. Ale rozvleklost mu odpouštím jen velmi těžce.(25.10.2009)

• - V malé (a své vůbec první filmové) roli běžce z Ranleighské školy se zde objevil Edward Fox. V titulcích nebyl uveden. (KM Phoenix)