Sandra pracuje v místní solární elektrárně a právě se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence v práci. Vedení společnosti nemá zájem o takovéto zaměstnance, avšak nechce vystupovat ve zlém světle. Finální rozhodnutí o Sandřině osudu tak nechává na jejích kolezích, kteří mají určit, zda Sandra o práci přijde anebo ne. Pokud ano, budou si moci ponechat své roční bonusy ve výši 1000 eur, a pokud ne, tak o ně přijdou. Sandra se však nevzdává a během dvou dnů  a jedné noci se ze všech sil snaží přesvědčit kolegy, aby se rozhodli v její prospěch. Sandřina prosba je jednoduchá: "Nelitujte mě! Jen se zkuste vžít do mé situace." (Film Europe)

Miki8888 odpad!

Ani Marion mě u filmu neudržela. Kdyby radši ty 2 dny hledala novou práci. To, že se předávkuje a chvíli po kapačce opět přemlouvá kolegy je naprostá.... ()

Autogram

Nie je nad dobrý pracovný kolektív a ešte k tomu byť v kolektíve obľúbený je na nezaplatenie. Teda len pokiaľ nejde o prachy. Aby to bolo okrúhle, tak o tisícku. Sandra musí za svoju obľúbenosť zalobovať viac ako korupčníci v parlamente. A ide to tej Marion po hereckej stránke výborne, niet nad jej potmehúdsky úsmev na záver. –––– Zakaždým sa cítim ako žobráčka. Zlodejka peňazí. Majú chuť mi jednu vraziť. Aj ja mám chuť im vraziť. ()

Almásy

taký film sa ťažko hodnotí, je sebecké pýtať si svoju prácu späť za cenu toho že pár ľudí okolo mňa príde o bonus? je sebectvo takúto prosbu odmietnuť? čo z nás robí amorálne svine a čo naopak, z nás robí obete? veľmi, veľmi silná záležitosť s priam neznesiteľne dokonalou Marion. ()

milancecil

302. Velmi závažné téma současnosti, peníze nebo lidskost, sobectví nebo lidská sounáležitost, jak správně rozhodnout? Tak ostře vyhrocený se k nám dostává ve filmové příběhu těžký konflikt, a ne v naší každodennosti ojedinělý, vždyť neustále, v nejrůznějších proměnách jsme nuceni volit, vybírat, kdo nebo co dostane od nás přednost, za co zaplatíme, z nutnosti, z rozmaru, pro povrchní pocit radosti, v režimu Zla a penězi soustavně korumpované morálky je to opravdu velká zkouška, jak jednat se soucitem, milosrdně a přežít, jak se zachovat a svůj vlastní život neohrozit, když se ten zrůdný kolotoč zaslepené spotřeby tak zběsile, stále rychleji a rychleji točí a kdo se neudrží, je prudce odvržen, daleko, daleko od zájmu těch, se kterými si třeba ještě podával včera na znamení úcty a přátelství ruku, najednou neznamená pro nikoho z nich nic, jen nežádoucí přítěž, která je tu navíc, nadbytečná, už jen na obtíž, a pro ty ostatní je tak snadné se uzavřít doma, zabouchnout před nouzí druhých dveře, zamknout se, opevnit, neotevírat, aby snad o svém postoji nezapochybovali a nevyslyšeli něčí prosby o pomoc. (10/10) ()

coscarelli

Prvy kontakt s Dardennes brothers,hned som vedel ze nie posledny. styl sedi, pokial drtia na kost vsetky svoje hlavne postavy i v inych kuskoch, zhltnem vsetko dardenneovske. Monotematicnost filmu je velice prospesna, kedze viac viac casu nespustia z hrdinky "oci", pekne ju rozoberaju a nenechavaju poriadne nadychnut. Realita jasna, bez hudby, rucna kamera, prirodzene osvetlenie (dardenne styl) . Presne, rychle , strucne, smutne, myslienkovo bohate < depresivne. Bol to pekne napinavy vikend. ()

M.Niccals

jako podivné absurdní drama vyznívá tenhle snímek, kde se Marion Cotillard snaží prolomit neprolomitelné a stále musí opakovat ty stejné fráze a ohýbat hřbet před svými kolegy z práce. co mě ale na tom nejvíce zneklidnilo, je to, jak obrovsky skutečný tento příběh je a jak to Marion skvěle zahrála. je snadné natočit film, který zatáhne za všechny zavedené emoční páky a donutí vás cítit nějakou emoci. ale dokázat to bez hysterie a více méně pouze prostým a minimalistickým zobrazením skutečnosti, to si vyžaduje potlesk. ()

F.W.Colqhoun

Pracujeme-li s filmem bří Dardennů jako s historkou z trhu práce, působí samozřejmě trochu vykonstruovaně. Načrtnutá situace je vzorová, alegorická a jejím smysl se nachází i mimo mikrokosmos podniku o 16ti zaměstnancích. V logice trhu dává smysl jedině efektivita - zbavit se přespočetné kolegyně a o šábnout se o prachy. Proti tomu bouří smysl pro solidaritu, který na rozdíl od logiky efektivity a vlastního prospěchu produkuje sebeúctu a - smysl. Víkendová odyssea hlavní hrdinky představuje v repetici vlastně jen škemrání hlavní hrdinky u kolegů o podporu v hlasování stran jejího (potenciálního) vyhazovu. Seznamuje postupně se škálou způsobů, jak se s dilematem, v jehož ideologickém víru se ocitáme jaksi všichni, vypořádávat, od nejlidštějších až po zdánlivě nejracionálnější (a krajně nechutné). Dardennové završují štědře a nechávají zlomyslně získat každého, co jeho jest... Někdo by mohl žbrblat, že tak jednoduché jako ve filmu to ve skutečnosti není - ekonomická rozhodnutí mají konsekvence, které film nenechá diváka dohlédnout. Jenže ono to jednoduché je. Buď svině jsi, nebo jí nejsi (se vším, co z toho vyplývá). Nikoliv dokonalý, ale (mně) drahý film. Marion Cotillard zvládla zdeptanou dělnici lépe, než by si divák jejích jiných rolí mohl vůbec představit. Všichni bravo. ()

EKLEKTIK

"Nezlob se, ale nejde to." Ve všech synopsích této filmové morality si lze přečíst, že se jeho hlavní hrdinka Sandra nevzdala a během dvou dnů a jedné noci ze všech sil přesvědčovala kolegy, aby hlasovali pro její prospěch. Z projekce tohoto filmu však bylo jasné, jak moc jí na tomto náročnému úkolu svou obrovskou vůlí pomáhal oddaný manžel Manu, bez jehož podpory svůj boj častokrát vzdávala, takže mě postupem času začali přemáhat jisté pochybnosti. Když ale snímek dospěl ke scéně s prášky, mým pochybnostem o dobré psychické kondici paní Sandry jsem podlehl docela, avšak film posléze dopadl dobře. V případě jiného závěru by totiž v jejím pracovním kolektivu opravdu docházelo k nepříjemným výčitkám o kterých mluvil její bezcitný předák Jean-Marc. Opravdovými vítězi tohoto hlasování, tak tedy nakonec byl ryzí charakter, nová naděje i znovunalezená sebejistota. ()

aquiver

Art režie, solidně hrající Marion Cotillard, která téměř neopustí plátno, absence hudební složky. Neumím posoudit, zda tomuto scénáři lze věřit, v každém případě bych v takové společnosti nechtěl pracovat. Film přináší spoustu hereckých momentů a úvah. 75 % ()

kolemjdouc

Příběh ženy která má zůstat rázem na ulici.Z prvotního strachu co bude dál dojde k tomu k čemu musela zákonitě dojít.Že jsou i jiné možnosti ale to musí zjistit sama.Pustit si to do hlavy.Že byla skutečné na dně ,svědčí scéna v koupelně.To máma dvou dětí neudělá a neodhodlá se k tomu jen tak.Vynikající Cotillard.Které natáčení v její domovině očividně svědčí. ()

DannyBoy80

MINIKINOKavarna , Ostrava , 7.12.2014: 70% a 4* za přesvědčivou Marion. Vcelku nepříjemný film, který reflektuje dnešní dobu, kdy není jistota práce téměř nikde. Hlavní hrdinka je v nezáviděníhodné situaci, kdy v podstatě žebrá nebo podbízí se svým kolegům, kteří se ovšem také dostávají do nezávidění hodné situace, kdy buď pomůžou kolegovi v nouzi nebo si vezmou peníze. Reakce kolegů jsou různé. Pak přemýšlím co bych udělal já a v situaci v jaké jsem dnes bych ji pomohl. Nicméně věřím, že pokud je někdo sám ve velmi obtížné situaci, tak má toto rozhodnutí mnohem težší. ()

Harapes

Příběh ze života,skutečného života...může se to stát i Vám.V hlavní roli Marion Cotillard,výborná herečka,výborná volba pro film. ()

MatoFILM

Sto percentná autentickosť. Tak sa dá definovať tento film s kamerou bez akýchkoľvek filtrov, primitívnou a pritom tak aktuálnou a maximálne reálnou zápletkou. Kolegovia ako krásny symbol dnešnej spoločnosti, ktorá myslí konzumne a egoisticky ale je schopná aj pochopenia, obety a ľudskosti. Marion Cotillard opäť perfektná. ()

Ještěřák

Tenhle biják jsem docela haluzně objevil díky recenzi Franty Fuky, která ačkoli se mi líbila, tak musim zkonstatovat, že mě to z jeho dojmů přišlo, jako bych se díval na úplně jinej film. Cotillardka je jistě špičková herečka, a určitě na mě nepůsobila jako dočasně odlíčená hi-classka, nýbrž jako každodenní normální lidová hysterka (s čímž se charakterově samozřejmě neztotožňuju, ale zároveň oceňuju věrohodný a civilní zahrání tý polohy). Nemyslím si, že by byl film nějak přehnaně levověrnej, ani že by se v něm objevovalo vyšší než průměrný množství citovýho vydírání. Co mi určitě přišlo na filmu podezřelý, je všudybylka bída a naprostý fašo-diktát fabriky či ze strany malých namistrovaných mistrů, věrohodnost samozřejmě neumim posoudit, ale pokud je značná, tak je ve francouzský společnosti něco hustě špatně. Skoro každej druhej Francouz ve filmu buďto nemá ringle, nebo se mu zrovna cosi sere; multikultíci... Za mě tak 70% s tím, že by se to klidně celý mohlo jmenovat One Cotillard Show. ()

Mo.

Jedinym, ale velmi podstatnym problemem filmu je jeho pristup k depresi, kdy misto aby si hrdinka uvedomila, ze je ji blbe prave proto, ze je zavisla na idiotech typu vlastnich spolupracovniku a pracuje pro sefa, ktery je proste jen jeji sef a neni to blizky clovek (sorry, ale opravdu neni divu, ze je v depresi), tak misto toho se zuby nehty snazi tenhle zpusob zivota zachranit (a presvedcit sebe sama ze takhle dal fungovat je v poradku, protoze prece s depresi nic delat nejde ze a mam ji 'jen tak'...). Pokud prijmete premisu, kterou se vam film snazi vnutit (ze deprese je 'nevylecitelna nemoc'), jedna se o velmi kvalitne natoceny film, pokud ale tohle odmitate a neverite tomu a az do konce cekate, ze mozna probehne nejaka skutecna katarze a hrdinka pochopi proc je tak v prdeli a udela nejaky skutecny posun, budete zklamani. ()

Disease

Zajímavá sonda do zadlužené západní společnosti, kde každý dělňas musí bydlet ve vlastním domě a roční odměny nebere jako příjemné prachy navíc, ale jako životní nutnost. ()

Prochy38

Hodně zajímavé drama! Dost originální téma. M. Cottilard skvělá. Fakt jsem hleděl, jak lidsky je tento film natočený. Krásná práce a dost to tlačí na člověka popřemýšlet... ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

12.05.2015

Assassin's Creed půjde ve stopách Marvelu

Assassin's Creed půjde ve stopách Marvelu

15.02.2015

Filmové vesmíry jsou dnes základem studiové politiky. Poté, co Marvel dokázal rozjet několik filmových sérií a protínat je velkými crossovery, se bude tento postup aplikovat u comicsových adaptací od… (více)