Pozoruhodná cesta dvou velice odlišných lidí za tajemstvím, které bylo skryté půl století. Martin Sixmith (Steve Coogan) je bývalý zahraniční korespondent BBC, který přišel o práci. Shodou náhod se mu do rukou dostává možnost odhalit příběh, který by mohl být jeho životní reportáží. Jeho klientkou se stává sedmdesátiletá svérázná a osobitá irská dáma Philomena Lee (Judi Dench). V 50. letech jako náctiletá otěhotněla a porodila syna Anthonyho. Aby ho mohla vídat alespoň hodinu denně, žila a pracovala v klášteře pro „padlé ženy". Když byly Anthonymu 3 roky, byl Philomeně násilím odebrán, dán jeptiškami k adopci a poslán do Ameriky. Philomena strávila 50 let marným hledáním svého dítěte. Philomena a Martin se společně vydávají na neobyčejný výlet. Philomena je upřímná, bezprostřední paní, která bere lidi takové, jací jsou. Přes všechny životní strasti si stále zachovává optimismus a víru. Naproti tomu je Martin světaznalý, vzdělaný muž, který je zvyklý na společnost významných a bohatých lidí. Ztráta milované novinářské práce v politických sférách z něj udělala cynika. Při hledání Philomenina ztraceného syna se od sebe navzájem učí, konfrontují své rozdílné názory a jeden druhému otevírají nový a jiný pohled na život. (Bioscop)

Morholt

Námět je prvoplánový doják a je jedno, že je film natočen podle skutečné události. A jako prvoplánový doják zprvu působil i film, ale nakonec se jím nestal. Jistě že tu byly dvě tři emotivní scény, ale rozhodně nebyly tak intenzivní, jak nasvědčovalo téma. Philomena mě prostě za srdce nevzala tak, jak jsem očekával. Z mého pohledu se jedná o trochu suchopárné drama o hledání s trošku lacinou střelbou do řad katolické církve, ačkoliv magdalenské domy samozřejmě nejsou něčím, čím by se mohla církev chlubit. Film se tak může pyšnit především výkonem Judi Dench, díky níž získal punc uvěřitelnosti a i příjemným vystoupením Stevea Coogana. Ještě bych přičetl k duhu, že se tvůrci nesnažili o citové vydírání a i proto hodnotím Philomenu lehce nadprůměrně. 60% ()

Lukrecie

Dojemný a smutný příběh, zajímavé téma, hlavní hrdinka je velmi dobře zvolena i v mladických letech. Film působí opravdu věrohodně. Judi Dench je prostě pro mě herečka s velkým H, velmi osobitá a charismatická. Je to dáma nad dámy. zajímavý komentář HollyW. "To, že máte sedadlo v první třídě ještě neznamená, že jste prvotřídní člověk." Philomena ()

easaque

-4* téměř taková roadmovie za nalezením svého syna, která přináší i překvapivá odhalení, jak už to taky bývá, pokud má film za něco stát. Tento hodně povyšuje na vyšší level Judi Dench ve své roli obyčejné ženy a matky, ale i ostatní herci jí dělají slušné křoví. Příběh podle skutečnosti je uvěřitelný a potěšilo, že se přehnaně netlačí na sentimentální strunu, i když asi slza ukápne většině ;-). Za mě teda dostane nekřesťanské 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

mat.ilda

Je ušlechtilé neopouštět své zásady, protože ten, kdo umí ublížit, je vždy člověk, ne Bůh... a za schopnost odpustit je vypsaná odměna v podobě poznání, že na mě někdo vzácný nikdy nezapomněl a vrátil se zpět, domů... A kromě herectví Judi Dench, i jejího umění stárnout, mě nepřestane fascinovat zvláštní zvrásnění její tváře, neznalost skutečného věku by mohla vyvolat moje dudlání směrem k maskérům, za zfušovaný make-up :-). ()

pepo

Elegantne natočený, skvelo zahraný, inteligentne napísaný skutočný príbeh, ktorý.....a máme problém....ktorý rozpráva príbeh pripomínajúci Best of Danielle Steel. Každý (ale fakt každý) zvrat má nábeh trhať srdce a všetka chvála tvorcom, že sa im podarilo nenatočiť červenú knižnicu.Bohužiaľ z toho vyplýva jedna vec. Philomena je film pre nikoho. Na hltača Harlequinov, Pilcheroviek a Lindstromoviek je to málo blbovzdorné a sentimentálne. A pre milovníkov dobrých filmov príliš obyčajné a televízne. Kvalitatívne niekde na úrovni tých lepších Hallstromoviek alebo Intouchables. 7/10 kvôli tomu, že si viem predstaviť ako veľmi ľahko a veľmi strašne to mohlo dopadnúť a rešpektu voči Frearsovi, že sa tak nestalo. ()

• Natáčení probíhalo v Severním Irsku na hradě Shirburn, v Londýně nebo v Potomacu ve státě Maryland v USA. Natáčelo se od 29. října 2012 do 7. ledna 2013. (Terva)
  • Ač byla část domácího videa vyrobena pro film, některé záběry a flahsbacky byly autentické záběry Martina. (fraktal)
  • V některých vzpomínkových úsecích je možné spatřit skutečného syna Philomeny. (Nathanielmon)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST