Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal... (Indigo Film)

bourec

Začátek,kdy kamera nalítává na krajinu za zvuku efektní hudby(hned mi na mysl přišel Cliffhanger),jsem větřil slušnou zábavu.Sice to nakonec dopadlo nijak,ten film prostě je natočenej se snahou nepodobat se ostatním podobnejm filmům,až je z toho taková naivní říkanka pro pozdní dopoledne,ale zase propadák to neni.A i když já budu smířlivější,a dám větší hodnocení,potenciál to má větší.50%. ()

Rodriguez

Neuvěřitelná blbost roku! Ještě bych snesl dobrodružné téma, ale ten akční potenciál s prezidentem byla fakt neuvěřitelná pí*čo*vi*na! Kam se chodí na tak kvalitní příběhy a scénáře? Letos jsem byl tolikrát na houbách, že bych to tam s kámošem vymyslel na koleni taky :-D 15% ()

Icefist

Je mi to kvůli S.L.Jacksonovi strašně líto, ale vážně nejde dát víc, protože tohle je krávovina obrovských rozměrů. Samuel zde hraje po většinu času moulu a otloukánka, což bych k roli jako takové bral, ale jemu osobně to nesedí. Nesmysly jsou do očí bijící, humor absentuje, takže když se po závěrečných titulcích zamyslíte, zůstane vám v kolonce pozitiv jen rozumná stopáž a pár záběrů finské krajiny. To je zatraceně málo, tím pádem nemůžu dát ani dvě hvězdy a zůstává jen smutná jedna jediná. 30 % Oblíbená část- katapultace z Air Force One ()

laik_60

najslabší film z plejády filmov na tému "AMERICKÝ PREZIDENT A JEHO ZÁCHRANA". Aj súkromné televízie by sa mali hanbiť za jeho zaradenie do programu. ()

Prometheus69

Prezident jako VYCPANÁ TROFEJ! Nenásilná americká fantasmagorie... z trochu přehnaným vizuálem, ale za to.. mimořádně efektivním. :) Ttřeba scéna z explodujícím boingem, Hirošima hadr... :D To mi zas tak moc nevadilo, ani až dojemně retardovaní teroristé ze zálibou vycpávání amerických prezidentů.. nebo z bazukou na jelena. :) možná by mi ani nevadil ten trošku přiblbloučkej Laponec... co se až do velkého finále věru moc nepředvede. Tedy mimo brutálního skolení halůzního jelena. Vzhledem k tomu že tento film měl být především... prezentován jako MALÍ RAMBO/Cliffhanger! Hošu si tak maximálně vystřelí z luku... Fakt kulervoucí. O_o Takže co mi na tom vlastně vadilo? No tak nějak to že všechny tyhle aspekty nedrž moc pohromadě a po vcelku povedeném převratu v letadle... což patří asi k nejlepší části filmu. Se z toho stává sračkoidní hon na šišku, kde nic nedává smysl... No až na tu hlavu v mrazáku a rodinné tajemství.. ale jestli to bylo zrovna o tomhle, nemuseli se vůbec srát z tím zbytkem... a vydat si to u nich třeba jako velkofilm" Tajemství hory! takže, mimo již zmíněného zbytečně přehnaného vizuálu... a celkem dobrého OSTU.. moc toho na chválení není. Obzvláště ta honička z mrazákem, by mohla kandidovat z přehledem na kokotinu roku. Ale, zase musím uznat že jsem u toho neusnul a že se tam pořád něco děje... i párkrát jsem se zasmál, i když tam zrovna nic vtipného nebylo. :D ()

panMartin

Neuvěřitelná blbost roku! Děj o tom jak prezidenta zradí jeho lidé a on spadne z letadla když zrovna letí nad Finskem a do toho ho musí zachránit 12 letý kluk, který právě má složit lovecký úkol a chytit nějaké velké zvíře. Kdyby to aspoň mělo nějaký scénář. Samueli, Samueli, Samueli, Samueli !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty jsi prostě děvka prodejná! Tohle tvůrci opravdu mysleli vážně? Škoda času i peněz. ()

Doudis19

No hodně lacinej akčňák s nedotaženým téměř ničím.. Ať už motivací záporáků, nerozhodnou brutalitou, která se na půl cesty ani nedostane i nevyúžití jediného pozitivního - finské přírody (těch pár přeletů kamer nad skálou nepočítám). A vyloženě úsměvné je, jak si tvůrci naivně myslí na pokračování :-D. ()

Skuby47

Vlastně ani nevím, proč jsem se na tento klenot dívala. Od začátku bylo jasné, že toto veledílo bylo počinem neumětelů. Jediné, co mě potěšilo bylo to, že současný ůpadek filmové tvorby není jen naše priorita, ale že se jedná o celoevropský trend. Tvůrci třech zemí se spojili, aby natočili takový nesmysl a to ještě o prezidentovi USA. Proto jsou zřejmě američtí tvůrci přesvědčeni, že je Evropa v úpadku. Muselo to být velmi levné, že to naši koupili. ()

FaceMan odpad!

Jackson sa už väčšej blbosti ani upísať nemohol. K záchrane prezidenta Vám stačí iba luk, šípy a odhodlanie ukázať svojmu otcovi čo vo vás je. Hrozný bullshit. ()

Johnny.ARN

Takýto dríst by som teda od Fínov nečakal. Jediné čo fungovalo boli záporné postavy, koncová motivácia a hudba. A potom ešte potešila krásna príroda. A samozrejme Stevenson. Ale tie spojítka, akčné scény, efekty, no na zaplakanie. 3 z 5 ()

LadyPupu odpad!

Bylo to myšleno jako parodie nebo ne? Prezidenta zavřou do batiskafu a šup s ním ven z Ér fors van. Za letu. Po dopadu se skamarádí s klukem s prasečíma očičkama a dobrodružství může začít. S jelenem na zádech, mrazákem v oblacích i ve vodě a spoustou brilantních hlášek: "Nestačí jen vypadat drsně, my musíme být drsní ". Číst ty komentáře tady bylo daleko zábavnější než celej film. ()

FritoleXx odpad!

Amerika nejmocnější blablabla Amerika nejlepší blablabla Amerika nejdrsnější blablabla Amerika nejmodernější blablabla Amerika nejsvobodnější blablabla a Big Game nejblbější. A to to ani netočili američané! Finové ze sebe dobrovolně dělají největší burany, vlezdoprdelkovství na nejvyšší úrovni. ()

Phietros

Odfláknuté, předvídatelné, místy nesmyslné a děcké, alespon ty efekty za něco stáli... To je tak, když chce někdo hrát prezidenta :D za mě 45% ()

Danny F.

Dobře natočené a tempo taky nebylo špatné. Když došlo na nějakou akci, byla to opravdu akce. Jemně humorné. 60% ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident