Príbeh sa odohráva na periférii našej krajiny -- "na východ od raja". Ľudsky hrdý i zbabelý Hrdina, potrestaný nedobrovoľným väzením, sa vracia cez neslávne známu rómsku "rezerváciu", bary, pokútne zákutia mesta pomstiť ukradnutú rodinu a mladosť. V prázdnych rukách iba pevne zovretý vlastný, neodvratne mŕtvy život. Nekompromisne sledovaný s na päty prilepeným Osudom, ktorý je stále pripravený na nečakané finále...
Príbeh sa odohráva v Košiciach a okolí a na sídlisku Luník IX. (oficiální text distributora)

Radko

"Tágže: Ból som f sobótu na tákej dýze. Báby tam otrčáli silikonové prsiska, keď tancováli okólo tíči. Iní čavóvia a čáje tam fajčíli pri stóloch, ňjekédy aj pod stólmi. Riešíli nejakú pómstu, ále bolo to sáma nadáfka. Fšétcja vyberáli päťstoevrofky z igelitóvych sáčkof, machrováli. Navýše bol tam taky buzik v slnečných okuljároch - v nóci chápeš? - a ešte aj na dýze mal sluchádla v úšoch a tak divne po mne zazéral, chápeš? No nepačílo sa mi to nijáko. Na zachóde šermóval táky ciganísko s brítvof. Asi z Lunika. Pred klúbom čakáli ďalší čavóvia. Vyzerálo to ciBoha nebezpéčne a tag som sa zdekóval taxíkom dómof. " Zhruba takto na mňa zapôsobil celý film. Príšerne vyrozprávaná megasračka o pomste. Jediné, čo sa podarilo skvele, bolo vyobrazenie Luníka IX a atmosféra polosveta kšeftárkeho podsvetia, plného primitívnych rečí a namachrovaných mačov. ()

Cervenak

Košická gangsterka s nečakane presvedčivým Bártom v úlohe chlapa, čo sa vráti z basy a urobí poriadne dusno. V skutočnosti je to obstojne natočené a všetko to mafošské machrovanie nie je trápne ani nechcene smiešne. Príbeh je jednoduchý, trochu "odnikud nikam", postavy miestami nekonzistentné a vo finále to nemá správnu gradáciu, navyše ústredná akčná scéna je tragicky zostrihaná... ale aj tak to nie je celkom márny pokus o žánrovo odlišný slovenský film. ()

SeanLSD

Venované Jean Paul Belmondovi - ale asi len tomu, čo bol na konci s dychom... Máloktorému súčasnému slovenskému literárnemu dielu je dopriate byť prevedené do filmovej formy, ta k tomu prvá poznámka. A je to skoro doslovný, presný prepis - takže pre čitateľov prekvapivo celkom nuda. Painov literárny jazyk je brilantný, s príbehmi a výstavbou deja už je to slabšie. A vo filme mizne aj ten jazyk a forma nie je ničím zaujímavá, ak nevnímame ako kvalitu neohrozene nasnímané košické interiéry a exteriéry, vrátane legendárneho Luníka IX. Tvári sa to moderne, akoby inak než sa obvykle u nás robia filmy, ale v čom to ide v najväčšej tradícií slovenskej kinematografie je to, že ešte aj moderná drsná gangsterka je skrz-naskrz pomalá a melancholická, fatalistická a bez štipky humoru. ()

dr.horrible

" Zrob mi účet, Laco !" Čo vlastne čakať od režiséra Devinskej reklamy na televíziu Joj? Zlepšenie? Prekvapivo. Babie leto je proti debutu o úrovne vyššie. Treba pochváliť. Hmm, pochváliť..? Mám chváliť Slovákov zato, že dokážu skopírovať žánrový film USA a dosadiť ho do cigošského geta? Snaha bola.. " Daj si pozor, čája! " Zato Bárta si pocty zaslúži, zopakoval postavu Krausovej nekonečnej, plagiátorskej telenovely, ktorou sa preslávil a tentokrát vážne, ako živú postavu. Drsné. Celkovo. Taký celovečerný videoklip Druhej strany. " Dámy a páni, poďte si vsadiť 20 eury " ()

Havenohome odpad!

Immortalitas s lepším gradingom, ale s menej guilty pleasure momentmi, takže je to vlastne ešte horšie, lebo pri takýchto filmoch potešia len guilty pleasure momenty. Plne súhlasím s replikou jednej z postav, ktorá znela "Toto nie je film." Podobne ako v Immortalitas, aj tu sa dej na 20 minút naťahuje na 90, a aj to, čo sa vo filme udeje, postráda pevnejšiu logiku. Painov a Dezorzov rozprávačský talent je pekne hlboko pod bodom mrazu (stavím sa, že by nevedeli porozprávať ani príbeh O červenej čiapočke). Hlavný hrdina sa v jednom obraze bije ako paragán a v druhom vôjde nepriateľovi rovno do náručia. Tvorcovia si myslia, že s ich hrdinami sa bude dobre identifikovať, keď sa furt budú škrabať v rozkroku, pluť chrchle, prípadne sa vyštia do umývadla. Nepôsobí to drsne, pôsobí to trápne. Môže sa javiť, že Bárta hrá dobre, ale to len v tomto filme. Už na akejkoľvek okresnej prehliadke ochotníckych súborov, by ho nenáročné dedinské publikum vypískalo. V Babom lete mu však nikto nerobí konkurenciu, pretože zvyšok hercov len afektuje a fistuluje, ale nič iné sa vlastne s takými dialógmi ani robiť nedalo. Lepšia je len Gubíková, pretože častejšie ako otvára hubu, vystrkuje kozy. A vlastne to je horšie........................Rovnako je úplne mimo prirovnávať tento typ exploatácie k Tarantinovi, ako to urobil jeden všestranne nadaný estetik z nemenovaného mienkotvorného denníka. Tarantino vo svojich filmoch používa množstvo sebareflexívnych metód a preto má divák od násilia odstup, v Dezorzovom podaní je to len perverzný spôsob prezentácie, ktorý udiera na najprimitívnejšie pudy a hovorí divákovi, že zabíjať je vlastne cool. Akcia sa tu nijako nelíši od rekonštrukčných pasáži v Devínskom masakri, chýba len digitálna voda striekajúca z radiátora......................Úplne cez čiaru je obsadenie ľudí ako Rogel a hudba zakuklených rasistov zo Zóny A......................Opäť teda vyvstáva stará známa otázka. Drží snáď niekto komisii v AVF nožík pod krkom, aby podporovala takýto odpad, alebo im všetko nestihla preložiť tlmočníčka do znakovej reči? Je to síce len podprogram minimal, ale neznamená to snáď, že v menšom sa kradnúť môže. Na tom filme totižto nie je vidno ani tých 150 000 euro. Kto s mozgom v hlave je ochotný dať peniaze režisérovi, ktorý natočil rasistický Devínsky masaker, pózerskému spisovateľovi, ktorý nemá ani šajnu o filmovej scenáristike a producentovi, ktorému je vlastne jedno, čo štáb natočí, lebo aj tak to v kinách uvidí päť a pól človeka a jemu aj tak za rok prispejú na ďalší projekt. ()

• Na začiatku prichádza Biely (Alexander Bárta) do Košíc Rýchlikom 1613 Ružín (podľa hlásenia staničného rozhlasu), vonku je však deň. V čase natáčania i uvedenia filmu chodil tento rýchlik iba v piatok poobede z Bratislavy o 17:53 ako posilový, do Košíc prichádzal 23:45, teda vždy za tmy. (De Large)
  • V pôvodnej, neoficiálnej verzii filmu, ktorá koluje na internete, sa nachádza pieseň od svetoznámej skupiny Iron Maiden „The Final Frontier“. V oficiálnej verzii, ktorá bola uvedená v kinách, však bola namiesto nej použitá pieseň „Nikto nevie jak to dopadne“ od slovenskej punkovej legendy Zóna A. (Karioke)
  • Trezorové batožinové skrinky sa na košickej železničnej stanici nenachádzajú, boli dovezené iba pre natáčanie. (De Large)