V bolestech

• Kanada Afflicted

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

Lottr

Velice zvláštně pojatý, ale velmi povedený, nízkorozpočtový horůrek a jeden z nejzajímavějších, co jsem za poslední dobu viděl. Především hodnotím ten nápad, protože ve zpracování se dá najít několik chybiček, které však nekazí celkový dojem z podívané. Aneb za málo peněz, hodně muziky. Ruční kamera se netřepe jako tradičně a je po celou dobu pěkně přehledná. Žádné výkřiky ze tmy a kde nic, tu nic, jak tomu obvykle bývá, ale všechno pěkně naservírované, jako na podnose. Pohled na tradiční upírské příběhy zde jde krapet stranou a dostáváme se do děje z trošku jiné stránky. Nechybí pár zajímavých překvapení a není nouze o akčnější scény. S napětím ve stylu lekaček moc nepočítejte, ale vše vynahrazuje atmosféra z neznáma a očekávání, jak že to všechno vlastně je. K tomu velmi zajímavé zpracování a pro mě vzhledem k hodnocení příjemné překvapení. ()

zolo23

To vyššie hodnotenie je zákonité, pretože FF filmov v poslednej dobe je akosi veľa a množstvo z nich je nepozerateľných. V podstate mi už lezú na nervy, ale ja to nevzdávam a čakám na nejakú výnimku. Stalo sa! Tu oceňujem tri veci.. Za 1. Ide o Kanadský film. Za 2. Po vizuálnej stránke (v niektorých scénach mi to pripomína Kroniku) je to prekvapujúco dobré. Za 3. Kamera je citlivá a zákonite sa až tak netrepe ako to už býva zvykom. Scenár teda nestrhne, prvú polhodinu som musel pretrpieť, ale cením si to nadšenie Dua Lee - Prowse, je vidno, že si to celé užívali a dúfam, že to nebude ich posledný projekt. Talent chlapci určite majú. P.S. O kvalite filmu jasne hovorí typické hodnotenie LIVINGDEADA - "horrorového fanúšika"... ()

sedm.1

Z V bolestech mám docela rozporuplné pocity, kdy sice na jednu stranu jde, co se děje týče, o jeden z nejoriginálnějších a nejnápaditějších found-footage filmů, ovšem na druhou, a to pro mě osobně podstatně důležitější, stranu, snad jako první snímek, zpracovaný v tomto mém skutečně oblíbeném, podmanivém stylu, zcela postrádá prvky atmosféry, napětí a vůbec celkové působivosti, což jsem doposud bral u tohoto subžánru jako samozřejmost a prakticky jsem se ještě nesetkal s found-footage filmem, který by tím nedisponoval. Až tedy nyní na V bolestech. Ten samí kontrast v pocitech z filmu mám i z toho, že na to, že jde vlastně o naprostou prvotinu dvou mladých kluků, bez jakýchkoliv možností a zkušeností, tak by si zasloužili upřímnou pochvalu, ovšem zároveň je z toho i velmi silně cítit, že kdyby měl možnost právě na této látce pracovat někdo povolanější a způsobilejší, tak by z toho ve výsledku mohl vzniknout vážně nadprůměrný a skutečně výrazný žánrový počin. Pochvalu si ale Lee a Prowse tedy zaslouží alespoň minimálně za své herecké výkony, které též bez jakýchkoliv zkušeností, byly prakticky na profesionální úrovni a za zpracované efekty, které měli též poměrně vysokou úroveň a na found-footage snímek jich bylo navíc i docela dost. Jak jsem ale zmiňoval, vůbec nechápu, jak se klukům podařilo dokázat natočit takto zpracovaný film bez jakékoliv působivosti, a to mě i přes vážně slušný námět zkrátka rozhodilo na tolik, že víc než průměr si Lee s Prowsem prostě nezaslouží. Ale jinak, jen tak dál kluci, talent určitě máte. ()

netahlo

Hodne solidne natocene na to, ze se v podstate jedna o amatersky pocin dvou filmovych nadsencu z Vancouveru, kteri si film z velke casti financovali sami! Zacatek sice ponekud vlazny, ale pote, co Derek onemocni, dostane to slusne grady, ktere vydrzi az do konce. Objekti vne za tri, ale davam ctyri za nadseni tvurcu. ()

herr_carter

Tak tohle se hrubě nepovedlo, hlavní myšlenka sice v pořádku, ale zabitá natolik amatérským přístupem, jaký už jsem dlouho neviděl. Když se u hororu člověk minimálně polovinu stopáže směje, tak asi není něco v pořádku. Navíc Derek Lee je naprostý neumětel a nesympatický sráč, díky jehož účasti by se žádný film nestal ani průměrným..................moje hodnocení = 2 z 10. ()

iXtr3m3

Veľmi dobré "amatérske" spracovanie upírskej tématiky. Podobná kvalita ako v rovnakom roku vydaný konkurenčný snímok Wer. ()

MareT.

Ja moc ocenuji tu kombinaci tech subzanru, protoze takova tady jeste nebyla (ke konci jsem si vzpomnel i na Dextra). Prvni pulka je proto zajimava (nezjistujte si moc o filmu) kdezto ta druha je trosku utahana a nudna. I presto jako celek super. Jednohubka ktera vam na konci pripomene PC hru, ale rozhodne neurazi. ()

ZdenoLo

Keby sa to uberalo trochu iným smerom mohol to byť celkom dobrý horor. Prvá polovica nič normálne nepriniesla len pár roztrasených a neostrých záberov, ktoré mali pridať na autentickosti ako to už býva zvykom u tohto žánru. Celkový dojem najviac kazilo neprirodzené správanie sa pred kamerou oboch hlavných postáv. No a trošku nezmyselné rozvetvenie zápletky tiež tomu moc bodov nepridalo ale naopak to zasa vyvážilo brutalitou a konečným záverom filmu. ()

Krabak

Super. nedávno jsem koukal na film, kde připnuli kameru na zombíka. V tomhle filmu to dali na upíra, co bude příště? Doufám, že třeba kostra. Jo, ta by byla fajn. A mohla by to mít přilepený izolačkou k žebrům. A nebo Godzilla, to by byl teprve trhák, kdyby měla GoPro na čele. Zrovna hrůzunahánějící horor bych toto nenazval. Akční scény byly fajn, ale k strachu bylo hodně daleko. Kdo má rád upírské historky, asi bude spokojený. Jinak mi krom "nového" pohledu kamery tento film moc nedal. --->40% ()

Savel

Tak uz i upiri maji svuj found footage. A dari se jim jak uz dlouho ne. Spojte svezi ff tema tehdejsi Kroniky s napinavym (a z casti taky found footage) District 9 a vyjde vam V bolestech. ()

oRi11

V bolestech je celkem zajímavý a nápadity found footage snímek s docela povedeným začátkem, který působí celkem realisticky. Bohužel druhá půlka filmu nudná, až moc natažená a nezajímavá. Pár dobrých scén sice nabídne, ale děj mě vůbec nechytnul, ani nenadchnul. ()

peetriss

Z found footage soudku, který jinak moc nemusím, je toto ještě poměrně povedená, sympaticky skromná, hororová jednohubka, které by však slušel kratší formát, poněvadž časem se okouká, začne nudit až jemně ubíjet. 50% ()

Silviaxx

PA-RÁ-DA! Lepší večer snáď už ani nemohol byť. Fakt jedna z mála vecičiek, na ktoré som čakala veľmi dlho, čo stupňovalo moje očakávania a pri pozretí sa naplnilo všetko do bodky, čo som si priala, aby tu bolo. Perfektne premakaný FF, ktorý sa tvári ako fajn výlet kamarátov, až kým sa nezačnú diať čudné veci. Obraz je skvelý, divák vidí presne to, čo vidieť chce, s čím sa dostávam k maskám, pred ktorými klobúk dolu, sú naozaj skvelé! Napriek tomu, čo jeden z kamošov stvára s ním istým spôsobom človek súcití a celý čas ma neskutočne zaujímalo, čo bude ďalej. Stopáž je veľmi priaznivá - nestihla som sa ani sekundu nudiť a páči sa mi postupné dávkovanie divákovi (postupné odkrývanie schopností, finálneho vzhľadu atď), čo je tiež jeden z aspektov, vďaka ktorým som tú nudu nestíhala. Malé nezrovnalosti vrelo prehliadam a tak ostáva len pocit obrovskej spokojnosti :) ()

Illy

Proč ne. V celku zábavný počin, hlavně supermanská část se mi líbila. Neurazí, pobaví a díky rozumné (konečně) stopáži uteče cobydup. ()

arcticsky

Slušný pokus, příběh není vymyšlen špatně...ale příliš mě to nevtáhlo a hlavně: NESNÁŠÍM ROZTŘESENOU KAMERU! ()

embecka

Hm... Ono sa až toľko ľakať nebudete. Aj ten príbeh odhalí každý vnímavý pozorovateľ veľmi veľmi rýchlo... Postavy sú mierne rozpačité, správajú sa tak, ako by sa v bežnom živote správali iba veľmi ťažko (a to samozrejme nemám na mysli "premenu" hlavného hrdinu" :D). Môj komentár zatiaľ nehovorí veľmi v prospech filmu, no odporúčam to mrknúť možno začínajúcim filmárom, režisérom, kameramanom. Toto im celkom vyšlo a mnohé scény vás milo prekvapia jednoduchými no efektnými trikmi a celkom peknou akciou. ()