V bolestech

• Kanada Afflicted

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

Karin00

Po zhlédnutí jsem hodnotila jako vcelku vydařený kousek z mého oblíbeného žánru, avšak po zjištění, že herci tohoto filmu jej rovněž zrežírovali a napsali si scénář, posunuji laťku ještě výše. Z filmů tohoto subžánru vcelku vyniká. ()

Tomko87

Pre mňa za málo peňazí, obstojne muziky. Film zase pojednáva o tom ako je nebezpečné si dačo začínať s cudzou holkou. V.H.S už naznačil a V bolestiach v tom pokračuje. Pri filme som sa nenudil, bol som v napätí do konca. Je to jedno z tých vydarených ,, found fotaage. No videl som aj lepšie, aj oveľa horšie. ()

markepocha

Skvelé found footage zhruba v štýle The Chornicle. Civilné, realistické stvárnenie moderného upíra bez jediného použitia toho otrepaného slova. Navyše prvá polovica sympaticky žúrkujúca. Veget, ktorému narastú ostré zuby. Akurát koniec prišiel trochu zhurta. ()

Emperor1

Spoiler: Představte si, že nějakým způsobem získáte superschopnosti, ovšem za cenu toho, že občas musíte někoho zabít (a vysát mu krev, ale to je už podružné). Brali byste to? Že zabíjet je špatná věc? A co takhle zabíjet ty, co si to zaslouží? Třeba zasloužilé pedofily, vrahy, dealery, zloděje - počkat, ty už ne, ti nejsou tak moc zlí, teda pokud neukradnou beznohýmu vozík, to pak jo ... konec spoileru. Tyhle smysluplné úvahy jsem v duchu vedl ještě chvíli po skončení tohodle filmu. Slušná jednohubka k dnešnímu večeru. Ale zase tak napínavé, jak by se na horor/thriller slušelo, to nebylo, cestomanie se mění v masakr a vyústí v morální dilema, které jsem výše rozvedl (s tím rozdílem, že Derek neměl až tak na vybranou). Dva a půl bodu za pěkné akční scény, půl bodu za předspánkové představy "co bych, kdybych" ... ()

8laci8

No, za mě se to z docela solidního začátku převrhlo v až moc velký scifi, ale mělo to dost šťávy, spousta akčních a povedených záběru, hodně krve a kdyby ten konec nebyl až takovej hard core, tak bych dal možná o stupínek lepší ohodnocení. Každopádně docela zajímavé pokoukani, nevšední snímek, který nikoho neurazí a rozhodně stojí za shlédnutí. 6/10 ()

brasek

Vôbec to nebolo zlé. Škoda však hluchých miest, inak by to bolo príjemné prekvapenie. Found footage kamera v akčných scénach bola skvelá. Celkovo podarený snímok s výraznými scénami preložený mŕtvymi pasážami bez gradácie deja, skôr na vyplnenie stopáže. ()

johnnie78

FIlm, od kterého jsem si hodně sliboval, a který mě ani trochu nebavil. Myšlenka zřejmě dobrá, ale provedení velmi slabé. O nějakém strašení nemůže být ani řeč, přišlo mi to spíš celé komické a v druhé půlce už jsem jen nonstop zíval nudou. ()

stanyko

Tento nizkorozpoctak ma bavil 100 krat viac ako niektore blockbustery. Az na par zadrhelov to velmi dobre slapalo, film poriadne bavil a dej sa pekne posuval vpred. Za mna urcite spokojnost. ()

Easykill

"Právě si běžel šedesát kilometrů v hodině!" Název tohohle zvláštního kousku je sice trošičku zavádějící, ale je to jen nepodstatný detail. Afflicted neboli "v bolestech" je hodně zajímavá cesta kolem světa dvou kamarádů, která se změní v něco úplně jiného! Nechci spoilerovat, takže víc prozradit z děje by bylo na škodu. Jediné co se dá s jistotou říct je, že je to parádní FF jízda! Obsazení je fajn, postavy uvěřitelné, stejně jako spousta dalších věcí. Film se dá těžko jednoznačně zařadit, ale funguje. A tento pohled řekněme "z druhé strany" mě tedy hodně bavil. Samozřejmě všechno má své mouchy, ale tady jich moc není a pokud ano, dají se s klidem přehlížet. ()

joywork

Bavilo mě to na počátku, před nakažením jednoho z hlavních protagonistů příběhu. Upíří filmy nemusím. Nicméně, shlédnout se to dá, když divák přistoupí na pravidla hry. ()

zipS

Paraadne, aj ked cca uz kusok po polovici filmu som mal viackrat dojem, ze uz uz film koncii, predomnou bolo este celych 30min stopaze (akcie). Film by som zaradil ku tomu lepsiemu co sa dnes v horrorovej brandzi natocilo. Palec nahor a hor sa do novych projektov (plati pre duo Lee&Prowse) ()

godhand

Fakt jsem se bavil a chvílema jsem byl v ději. Překvapila mě i práce s detaily jako kapka vody na odložené kameře,nebo sykot pálící se kůže při útěku v slunečním světle. Jo,slušný tři hvězdy. ()

dalver

Dajte tým chlapcom niekto 100mega a chcem vidieť čo za ne natočia! Tí chlapci sú šikovní a z prefláknutého found footage a upírov dokázali spraviť pôsobivo pútavú jazdu. ()