Sowon

V příběhu, v jehož jádru tkví pravda o chladné skutečnosti mnoha lidí, se jen po malých dětských krůčcích pohybuje sotva osmiletá Se-won (Re Lee). Ta se na svět kolem sebe dívá i přes tíživou ekonomickou situaci rodičů, zatížených dvojím zaměstnáním a nevyzpytatelnou ekonomickou krizí, očima nadšené dívenky, očekávající za každým rohem klauna s červeným nosem či jiné radostné povyražení. Svět kolem ní hýří pestrými barvami a poletujícími úsměvy. Její mysl krouží vysoko v oblacích, když v tom se její naděje mění v živoucí peklo, když je jednoho deštivého rána, přesně takového, jaké si každý z nás dokáže při pohledu za okenní tabuli sám představit, oslovena neznámým vrávorajícím mužem. Její dětská důvěřivost ji přivádí na scestí, z něhož vede cesta jen k utrpení a nepolevující bolesti, provázející ji po celý zbytek života. Se-won je neznámým mužem na blízkém opuštěném staveništi krutě zbita a sexuálně zneužita. Díky mobilnímu telefonu je dívenka schopna dovolat se policii. Na záchranu podlomeného psychického zdraví, doprovázející ji jako bludný stín, je však již pozdě. Sexuálně zneužité dívence je po sérii operačních zákroků sděleno množství a výše fyziologických problémů, orientujících se na fatálně poškozené oblasti vývodu tlustého střeva, s nimiž se bude muset potýkat až do konce svého života. A zatímco se dívenka nachází v péči lékařů, policie zatýká podezřelého. (Conspi)

F2003F

Veľmi silne emotívna záležitosť, pri ktorej a z ktorej vám bude od dojatia až nevoľno. Najhoršie pri sledovaní podobných snímkov je vždy, že sa nejedná o vymyslenú fiktívnosť, ale nehorázne krutú realitu. V niektorých momentoch okolnosti citovo dotvorené pre pochopenie zložitej mozaiky situácie a myslenia rodičov (reportéri v nemocnici - nepustili by ich) v danej situácii. Výkony miestami tiež zakopávali (herecky: otec > mama) lenže niekedy jedoducho stačí správne zobraziť zvláštny nechutne nespravodlivý príbeh podľa skutočnosti aby výplod udrel diváka. „Najosamelejší človek je najláskavejší a najsmutnejší človek sa smeje najviac, pretože nechcú aby ostatní vedeli o ich bolesti.” ()

Dadulka13

Jsem tak smutna, ze se neco takoveho deje! Je mi silene uzko! Kdyz pominu dej, coz moc nejde, ale film bravurne natocen! A klobouk dolu pred malou princeznou.. ()

montel

Když jde jednoho deštivého dne osmiletá So-won (Re Lee) do školy zastaví jí muž, který jí posléze znásilní a téměř usmrtí. Po komplikované operaci So-won přežije a identifikuje násilníka pomocí policejních fotografií a tak je podezřelý muž zadržen. Ten ale tvrdí, že si kvůli opilosti z onoho dne nic nepamatuje a tak následuje složitý soudní proces. Mezitím se So-won pomalu uzdravuje v nemocnici a čeká na návrat domů. Rodiče se pomalu smiřují s doživotními následky své dcery, která má strach z mužů a také ze svého otce, který se s ní snaží opět sblížit pomocí velké plyšové figurky...Jihokorejci natočili film na velmi ožehavé téma se vší parádou. Emoce tady lítají ze strany na stranu a jen těžko se ubrání slzám zejména ti, kteří už mají své děti. Herecké výkony jsou navíc bravurní a se slzou v oku tleskám tomuto filmu...90% ()

lusota

Kruté téma, které se podařilo natočit absolutně citlivě. Z holčičky by si měl vzít příklad každý přehrávající Korejec. ()

Sopholojong

Zdrvujuci film! Z najvyssieho hodnotenia ho ale "odpalkovali" dve zasadne veci - prehystercene zahrata matka a minimalisticka forma bez akychkolvek pridanych kamerovych fines, alebo strihovych napadov (silne priamociare). Na druhu stranu silne zakorenenym styrom pomahaju az "na Oscara" odohraty obetavy "daddy Kokomong" (z interakcie tych dvoch v scene pred obchodom, kedy mu da prvykrat od znasilnenia sancu, som "bulel jako zelva"), zlomena, ale stale pomahajuca terapeutka, nemocnicne sceny, interakcia otca s "predatorom" vo vaznici a najma kompilacia scen znovuzaradovania sa do normalneho zivota, podfarbena akousi korejskou hudobnou verziou Springsteenovej Streets of Philadelphia. Emocionalna "roztrhavacka" pre silne zaludky. ()

EsterH

Silný príbeh podľa skutočnej udalosti, ktorý zostane vo vašej hlave ešte dlho po pozretí. Cez všetku bolesť zostáva nádej. "Narodiť sa je dar." ()

danny79

Krasna ukazka silne stranky korejske kinematografie - citliva prace z kamerou, emotivni soundrack,silne emoce zobrazene velmi nenasilnou formou, bez citoveho vydirani a to vse podporene kvalitnimi hereckymi vykony. Americane by se po prvni tretine vydali cestou revenge thrilleru, ale korejci zvolili slozitou cestu psychologikeho drama a zvladli ji bravurne. Re Lee je v roli Sowon skvela. Velmi silne tema, bohuzel inspirovane skutecnou udalosti. ()

Miroub

Musela jsem film přerušit a chvíli rozdýchat. Silné téma pro silné povahy. Kromě hlavního děsivého příběhu, obsahuje ze všeho trochu . Komplikované vztahy, špatné sociální poměry, prohnilý právní systém, citlivou dětskou dušičku. Prostě plné všech možných emocí. Nakonec opět potvrzená pravda, že až nějakou těžkou zkušeností spoustu věcí pochopíme a třeba i změníme. Ale proč takhle strašnou zkušenost?? Ta neskutečně krásná a veselá holčička na začátku filmu a neskutečně smutná a utrápená holčička na konci. ()

Nattramet

Korejská tvorba vyloženě umí diváka citově nalomit svými otevřenými příběhy, znázorňujícími drsnou realitu, kterou se nebojí dosadit do nejkrajnějších poloh intervalu daného téma. Precizní herecký výkon Re Lee v psychologické analýze brutálně zneužitého dítěte. Pochvala určitě patří také Ji-won Eom. Komu neukápla slza v první 3/4 filmu, tomu musí ukápnout když So-Won odhaluje masku Kokomonga.. Velice silný příběh citlivě, nenásilně, avšak pochmurně, pluje postupně k divákovi... ()

Danken07

Je to skvelý film, ale stále mi tu niečo chýbalo a neviem presne čo. Najviac ma bavili scény so Se-won (Re Lee), podala najlepší výkon. Prišlo mi to celkom krátke. Tomuto filmu dám štyri a pol hviezdičky a 84% ()

StandikK

Film je dobrý, ale má jedinou chybu a tím je to, že se může jednat i o skutečnost... Toto by se nemělo stávat... ()

TonySoprano

Vědel jsem, že na tohle se nemám koukat. Přesto nelituji, ale tatínkové malých holčiček to nechá rozbitý jak pláž Omaha 7. června 1944.. ()