Sowon

V příběhu, v jehož jádru tkví pravda o chladné skutečnosti mnoha lidí, se jen po malých dětských krůčcích pohybuje sotva osmiletá Se-won (Re Lee). Ta se na svět kolem sebe dívá i přes tíživou ekonomickou situaci rodičů, zatížených dvojím zaměstnáním a nevyzpytatelnou ekonomickou krizí, očima nadšené dívenky, očekávající za každým rohem klauna s červeným nosem či jiné radostné povyražení. Svět kolem ní hýří pestrými barvami a poletujícími úsměvy. Její mysl krouží vysoko v oblacích, když v tom se její naděje mění v živoucí peklo, když je jednoho deštivého rána, přesně takového, jaké si každý z nás dokáže při pohledu za okenní tabuli sám představit, oslovena neznámým vrávorajícím mužem. Její dětská důvěřivost ji přivádí na scestí, z něhož vede cesta jen k utrpení a nepolevující bolesti, provázející ji po celý zbytek života. Se-won je neznámým mužem na blízkém opuštěném staveništi krutě zbita a sexuálně zneužita. Díky mobilnímu telefonu je dívenka schopna dovolat se policii. Na záchranu podlomeného psychického zdraví, doprovázející ji jako bludný stín, je však již pozdě. Sexuálně zneužité dívence je po sérii operačních zákroků sděleno množství a výše fyziologických problémů, orientujících se na fatálně poškozené oblasti vývodu tlustého střeva, s nimiž se bude muset potýkat až do konce svého života. A zatímco se dívenka nachází v péči lékařů, policie zatýká podezřelého. (Conspi)

Aljak

Čo za zvrhlého hajzla môže niečo takéto spraviť? Je mi z toho do plaču... Naozaj silný príbeh, no najmä smutný, plný emócií, no od nejakej umelej citovej vydieračky to má naozaj ďaleko. Práveže všetko pôsobilo tak prirodzene a reálne (však to aj vzniklo podľa skutočnej udalosti), až mám z toho zimomriavky. Celý príbeh má po celý čas skvelé tempo, žiadne nudné a hluché fázy, takže človek po celý čas viacmenej tŕpne ako sa to celé vyvinie. Pôsobivé spracovanie, vrátane skvelej kamery, no predovšetkým príbeh ako taký. Tá odovzdanosť jej otca ma úplne dostala, ako sa napriek jej traume snažil nájsť spôsob ako byť v jej blízkosti a povzbudiť ju. Aj som si poplakal od dojatia... Krásny film, jeden z tých najlepších roku 2013. ()

Rajesh_K.

Film jsem shlédl v rámci výzvy. A mohu říci, že mě to hodně vzalo. Jelikož mám rád děti, tak tento snímek na mě působil velmi emotivně. Já být otcem této velmi milé, hezké a chytré holčičky, tak bych se z toho sesypal a zhroutil. Velice citlivé téma. Jejich herecké výkony byli kvalitní. Nejvíc ale smekám před tou holčičkou..Re Lee..Opravdu působivý snímek, na ten jen tak nezapomenu..se slzou v oku tleskám tomuto filmu! (100%) => 5★ ()

Martin741

Reziser Joon Ik Lee natocil genialny film o tom, jak isty pedofil znasilnil dievca a ono sa z toho bude do konca zivota spamatavat. Joon Ik lee ma rezisersky talent, to vidim hned z kazdej filmarskej sceny, kulisy su nadherne, dialogy genialne, namkane. Nechybaju ani sudne sceny, ktore tu ale vhodne pasuju. Nadhera, korejska kinematografia ma zacina zaujimat, s najvyssim hodnotenim nevaham . 100 % ()

Pitam

Ach ti jihokorejci... Když jsem se nedávno dodíval na film Dogani, slíbil jsem si, že se zas delší dobu nebudu pouštět do něčeho tak smutného a drsného, že si prostě dám oddech od těchto veskrze negativních dramat. Jenže já si prostě nedám pokoj a šel jsem do toho znovu. A v případě "So-won" jsem ani pořádně nevěděl, do čeho vlastně. Název (anglický distribuční) zněl doslova nadějně... obsah filmu už méně, ale přesto jsem to risknul. A to jsem neměl dělat. Pozitivní je, že jsem konečně po roce zase viděl film, kterému jsem bez sebemenšího zaváhání udělil 5 hvězdiček. Jenže za jakou cenu? Nepamatuji si, kdy mě nějaký film takto emocionálně rozsekal. Aha, už vím, před rokem to byl Nae meori sogui jiugae. A že to byl po tom roce opět právě film jihokorejský, tak to nejspíš nebude náhoda s tím jejich všeobecně vysokým hodnocením. Nebudu sem psát, o čem film je, to si přečtete v obsahu. Napíšu sem raději, že se rozhodně nejedná o film pro každého. Silně nedoporučuji těm, co se (tak jako já) velmi snadno dojmou a nebo mají sklony k přecitlivělosti, pokud se jedná o násilí, obzvláště na dětech. Protože tohle by pohlo i skálou... A nemyslím si, že by se zde jednalo o nějaké prvoplánové či laciné ždímání slz. "So-won" je prostě pohledem na realitu doširoka otevřenýma očima. Pohled na život jedné ne zas tak úplně dokonalé rodiny po strašlivé životní zkušenosti. Jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků. ()

C0r0ner

O tom, že rákosníci jsou schopní natočit kdejakou brutalitu, nemůže být pochyb. Sowon jsem si pustil, aniž bych cokoli věděl dopředu a celou dobu jsem měl sevřené hrdlo, což se s přibývajícími minutami moc nelepšilo, spíš naopak. U konce jsem se dokonce vyloženě nasral a to ne proto, že by bylo něco špatně s filmem... No, nutno vidět. 90% ()

zette

Desivy snimek, na ktery uz mozna nikdy nebudu mit chut se podivat. Presto se jedna o neuveritelne dobre natoceny a hlavne zahrany film. Sceny, kdy mala Se-won je s Kokomongem ci dialogy s terapeutkou jsou neskutecne. Pokud si tento film nekdy pustite, nikdy na nej nezapomenete. Neni moc o cem k tomuto filmu psat... ()

MJMilan

Jasných pět, ale k filmu už se určitě nikdy nevrátím, protože to téma asi není nic, z čeho by se měl člověk radovat. Herecké výkony famózní, především dětské role. Solidarita lidí z okolí, když je nejhůř vykreslená mimořádně, stejně tak to, co je schopen rodič udělat pro své dítě. ()

sir-dave

Pokud je trochu šikovný režisér, tak tohle téma se nedá pokazit. Využívá se dětské tragédie, na druhou stranu krásně natočeno, o tom, co se bohužel stává a jak to chodí. Malá holčička statečně bojuje s osudem, rodiče snažíc se ji zpříjemnit život, obzvlášť otec hrající dětskou postavičku, z toho všeho se snažit ustat problémy, a pokusit se aspoň dosáhnout jakés takés spravedlnosti, která kdo ví zda přijde.... ()

fantassia

Jedna hvězda, za silné téma, druhá hvězda za herecký výkon toho dítěte, víc nemám, stěží jsem to dokoukala, je to prostě jiná mentalita, ale ta matka mi vůbec nesedla, otec stěží, snažili se sice, ale asi až moc přehrávali , zdálo se mi to strašně násilné, míněno jak herecké výkony, tak scénář. ()

Tosi

Režisér Lee před natáčením prohlásil, že chce natočit “šťastný film, který začíná tragédií“. Nemluvil do větru a natočil neskutečně smutný příběh o znásilnění osmileté školačky opilcem. Tato hrůzná událost má takové následky, že nejenže zanechává doživotní psychické i fyzické následky na děvčátku, ale rozbila i dosud fungující rodinu, jenž téměř bez peněz a v nechtěné pozornosti médií, musí kličkovat mezi léčbou dcerky a nepříjemným soudním líčením. Bylo mi moc líto jak malé Naděje, tak i otce, který po tom děsivém incidentu nemohl najít cestu ke své dceři…ale právě jeho snaha o znovusblížení se, dělala druhou polovinu filmu ohromně dojemnou a milou a jeho scénky v pohádkovém kostýmu byly to nejsmutnější a zároveň nejvřelejší v celém filmu a tak jsem jim ten první sbližující úsměv strašně moc přál. Herecký výkon malé holčičky byl tak ohromně věrohodný, že připomíná obdobné skvělé dětské výkony z filmů Dogani či Keurosing. ()

Hillock

Nejosamělejší člověk je nejlaskavější a nejsmutnější člověk se směje nejvíce, jelikož ani jeden z nich nechce, aby ostatní poznali jejich bolest. ()

hanagi

Film, jehož cílem je jediné - dojmout diváka. Dělá to ovšem tak dobře a otevřeně, že mi nezbývá nic jiného než ctít pravidla a ocenit s jakou bravurou balancuje na hraně mezi uvěřitelným dramatem a slzopudným kýčem. ()

PetrVabruscak

Kdyby to bylo více detektivní a thriller, tak by to určitě bylo lepší. Takhle to hrálo jen na city a úplně mi ten film neuspokojil. Škoda. ()

fefee

Veľmi silné citové kórejské drama, tak prosté, surové a kruté ako sám život. Znova len dokazujú že vedia točiť drámy. ()

salfa72

Upřímně ani netuším, co napsat, vše podstatné už napsali ostatní uživatelé, tak se nebudu zbytečně rozepisovat. Takhle psychicky na dně jsem nebyl ani po zhlédnutí filmu Vykoupení z věznice Shawshank a to ani nemám žádné děti, jak se potom asi cítí lidé, kteří je mají, natož ti, co si něčím podobným prošli. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy takhle brečel u nějakého filmu/seriálu a že se o to mnohé občas dost vehementně snažily. Jak už někdo přede mnou poukázal, ten výsledný trest na konci filmu je výsměchem normálním lidem. Zatímco třeba u dopravní nehody vám fakt, že jste byli pod vlivem alkoholu spíše přitíží, tak je nepochopitelné, jak je vůbec možné, že u takto zvlášť brutálního a odporného zločinu jde o polehčující okolnost, díky níž pachatel dostane naprosto směšný trest, který si navíc ani neodsedí celý, protože má po určité době právo si požádat o zkrácení trestu. Opravdu by mě zajímalo, co se lidem, kteří takovéto zákony vymysleli při jejich psaní honilo hlavou, nebo jinou částí těla. Původně jsem se chtěl trochu prospat, než půjdu na odpolední, ale je mi jasné, že už bych stejně nezabral (v půl čtvrté ráno) a tak si raději pustím něco (ideálně něco zábavného), co mě doufám zase trochu uklidní a dostane z hluboké deprese, do které jsem se při sledování tohoto filmu dostal. Další věc, které mě neskutečně vytáčí je fakt, že s kdejakou podprůměrnou chujovinou z USA/UK atd. naše televize přispěchají téměř ihned, ale filmy, nebo seriály jako je tento jsou na okraji zájmu jak našich TV stanic, tak i diváků, kteří si film (pokud jej vůbec chtějí vidět) musí odněkud stáhnout a sledovat s titulky, které někdo vytvořil ve vlastním volném čase. ()

Pedross800

"KDYŽ MĚLA BABIČKA ŠPATNOU NÁLADU TAK ŘÍKALA: KDYBYCH RADŠI ZEMŘELA.....TEĎ UŽ CHÁPU CO TÍM MYSLELA"....ten okamžik, kdy tohle ten devítiletý andílek řekl mě definitivně zlomil a dostal do kolen. Nemám slov jak toto šílené drama popsat a asi ani sílu....a to jsem dopředu věděl do čeho jdu. Jen mi někdo prosím vás vysvětlete, jak to ta malá holčička mohla tak bravurně zahrát? Strašně silné emoce.....ještě že ten konec je přece jen naplněn nadějí! ()